Terasa

Terasa
Terasa 1
Terasa 2
Terasa 3
Terasa 4

Součástí domu může být i terasa, která je pochozí exteriérovou plochou, a převážně je určena k relaxaci.

Balkon, lodžie nebo terasa, všechny tyto venkovní plochy, ať jsou řešeny u bytu, domu nebo komerční budovy, mají jedno společné. Jedná se o venkovní podlahy. Tyto plochy spojují interiér s exteriérem stavby. Součástí našeho života je skutečnost, že v uzavřených prostorách trávíme více než osmdesát procent denního času. Proto rádi pořádáme setkání s přáteli, rodinou a relaxujeme na terase nebo grilujeme. Našim zákazníkům ve společnosti Podlahy Praha s.r.o., rádi pomůžeme a poradíme tak, aby jejich terasa byla vhodným místem právě pro relaxaci.

U nás ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. nabízíme služby spojené s výběrem terasy i jejím kompletním řešením na klíč. Každý interiér může být oživen a vhodně doplněn kvalitně namontovanou venkovní terasou. Všechny typy venkovní podlahy jsou plně funkčními součástmi komerční nebo bytové stavby, ať je to terasa dřevěná, WPC kompozitová, dlážděná, kamenná nebo betonová. Je na místě zvážit doplňkové prvky teras, které navazují na řešení stavby a okolní prostory, jako jsou pochozí plochy okolo bazénu, schodiště nebo úplné či částečné zastřešení.

Terasa a její řešení je důležitým detailem projektu

Zaměření, výběr, zpracování nabídky a instalace venkovních zpevněných pochozích ploch je pro společnost Podlahy Praha s.r.o. běžnou činností. S realizacemi těchto exteriérových ploch máme dlouholeté zkušenosti. Našim klientům dokážeme nabídnout řešení, jak může jejich nová venkovní terasa na klíč vypadat.  Pro rodinný dům, byt nebo obchodní prostor umíme navrhnout i zrealizovat venkovní pochozí plochy podle jejich požadavků. V našem podlahovém studiu Vám rádi předvedeme širokou nabídku vhodných materiálů, které nejen prodáváme, ale také nainstalujeme.

Každému zákazníkovi se věnujeme individuálně a pomáháme řešit představu o jeho venkovní terase. Zaměření, úprava podloží, výběr materiálu řešíme individuálně dle požadavku zákazníka tak, aby skladba terasy a detaily montáže terasy přesně odpovídaly technickým požadavkům i jeho představě.

Terasa spojí Váš interiér s exteriérem.

Samotný výběr pochozího materiálu pro řešení terasy nestačí. Řešením je souhrn technických požadavků na zpracování a řešení projektu terasy. Důležité je stanovení provázanosti terasy s konkrétní stavbou, umístění, tvar a určení rozměru. Pokud má být pochozí terasa součástí novostavby budovy, je komplexní projekt ideálním řešením. Terasa zastřešená úplně nebo částečně klade požadavky na svázání s konstrukcí střechy budovy a proto je vhodné toto řešit společným projektem.

Dostavby teras ke starým domům nejsou také zcela výjimečné. Ale řešení této dostavby nesmí narušit konstrukci budovy.  Zamýšlená terasa by měla být provedena jako celek. Pokud majitel nemá dostatečné prostředky, je vhodné řešit hlavní část v menším měřítku, nebo realizaci odložit na vhodnější příležitost. Použití méně kvalitních materiálů a jejich instalace je sice úspora, ale většinou se nevyplácí. Touto cestou bude Vaše terasa zlevněna jen na krátkou dobu. Nutné opravy, které se dříve nebo později objeví při použití méně kvalitních materiálů, budou Vašimi náklady navíc.

Terasa je vhodným doplňkem velkého bytu nebo domu.

Pochozí plocha venkovní terasy je nejčastěji řešena takzvaným deckingem. Je to pochozí plocha z dřevěných prken. V našem podlahovém studiu v Praze Holešovicích, svým zákazníků pomůžeme s výběrem vhodné dřeviny na terasu na základě širokého sortimentu vzorků, které máme k dispozici.

Terasa - rozdělujeme podle typu řešeného dřeva na:

  • Terasa z Thermowood
  • Terasa z jehličnatých dřevin
  • Terasa z exotických dřevin

Terasa z materiálu Thermowood

Alternativním řešením mezi levnými měkkými jehličnany a cenově nákladnými tvrdými exoty je terasa z tepelně upravených dřevin evropských listnatých stromů nebo jehličnanů. Obchodní označení pro toto zpracování je anglický výraz Thermowood. Při teplotě mezi 160°C až 210°C, probíhá změna vnitřní struktury a fyzikálních vlastností měkké dřeviny.  U nás v podlahovém studiu Podlahy Praha s.r.o. máme k dispozici tyto vzorky, které Vám rádi předvedeme.

Terasa z jehličnatých dřevin

Nejlevnější variantou tohoto deckingu, je použití jehličnanů na dřevěné terasy. Tato dřevina je oblíbená nejen kvůli ceně, ale také pro optické přiznání na domě. Dalším z důvodů použití této dřeviny může být požadavek na montáž terasy z dřeviny, která je místně příslušná k okolí stavby. Avšak všechny dřeviny nejsou vhodné k montáži terasy. Vhodná terasa je vyrobena z Borovice stepní, Borovice slezské, Douglasky a taky Sibiřského Modřínu.

Terasa z exotických dřevin

Technologická stabilita, houževnatost, tvrdost a vysoká hustota předurčují tyto dřeviny jako vhodné k použití pro řešení deckingu venkovní terasy. Přednosti těchto dřevin zaručují, že terasa, na kterou byly tyto dřeviny použity, je odolnější proti škůdcům, hnilobě i povětrnostním vlivům. Klienti nejčastěji vybírají Teak jávský a Teak barmský, dále pak Merbau a Ipe. Jedná se o nejdražší dřevěné materiály používané na terasy. Levnější variantou jsou provedení v Massarandubě, Bukitu, Bangkirai a Badi.

Vaše dřevěná terasa a její ošetření, to Vám ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. připravíme přesně na klíč.

Také by vás na našem webu Renovace podlah mohli zajímat stránky Renovace parket a Broušení parket.