Realizace a údržba teras

Realizace a údržba teras
Realizace a údržba teras 1
Realizace a údržba teras 2
Realizace a údržba teras 3
Realizace a údržba teras 4

Vybudování venkovní zpevněné pochozí plochy, kterou se vlastníci u svého domu rozhodnou realizovat, předchází řešení otázky, kde ji umístí a jaká bude její velikost. Další krokem realizace bude řešení materiálu, ze kterého bude vybudován její povrch. Po vyřešení těchto kroků se následně odvíjí i proces zvaný realizace a údržba teras. Podle druhu materiálu, který se použije na výrobu pochozí plochy teras, musíme počítat s jinou náročností na instalaci a následně i čištění a údržbu.

Kompozitové a dřevěné terasy jejich prodej, realizace a údržba, to je snadný úkol pro specialistu společnost Podlahy Praha s.r.o. Jedním z našich hlavních oborů činnosti pro exteriéry komerčních i obytných staveb je realizace a údržba teras. V našem podlahovém studiu Komunardů 38, Praha 7 pomůžeme klientům s výběrem terasového deckingu a zároveň navrhneme vhodné řešení jejich teras. Dokážeme našim klientům předložit a prezentovat vzorníky vhodných dřevin i kompozitových materiálů.

Pokud zvolíte profesionální realizaci a údržbu teras, budete mít zajištěné dlouholeté harmonické propojení interiéru budovy s jejím exteriérem.

Jestliže řešíte konkrétní zpracování terasy, musíte zvážit její umístění ve vztahu k budově a její velikost. Zároveň byste měli zvážit, odkud bude Vaše terasa přístupná, z jaké místnosti, zda Vám nebude vadit pohled na sousední pozemek nebo na ulici. Ideálním řešením je novostavba, řešená s terasou již v základním projektu. Terasa s domem je pak uceleným architektonickým prvkem. Pokud řešíte částečné nebo úplné zastřešení terasy, vzniká vazba na konstrukci domu, a společný projekt pro terasu a dům je nutností. Jako celek můžeme řešit realizaci a údržbu terasy dřevěné a dřevěných částí stavby.

Není neobvyklým řešením realizace a údržba teras i dodatečně zbudované ke stávající stavbě. V těchto případech musíte řešit, aby nebyla narušena statika domu. Pokud nemůžete vyřešit stavbu terasy jako celek, pro její finanční náročnost, přehodnoťte rozměr plochy nebo její montáž odložte na příznivější dobu. V zásadě nedoporučujeme volit levnější materiál a šetření na montáži. Tato volba se Vám dříve nebo později vrátí jako náklady spojené s následnými opravami.

Jste majiteli domu s menšími rozměry, zvolte realizaci terasy s přiměřenými rozměry.

Realizace teras, které jsou prováděny správnými montážními postupy, nám dovolí následné rozšíření pochozí plochy. Dodatečně můžete řešit i ostatní detaily kolem teras jako jsou schody a pergoly. Realizace hlavní a trvalé plochy teras je důležitá investice. V průběhu jejího užívání můžete svůj komfort na terase zdokonalovat. Realizace a údržba teras je nákladná investice. Dodatečná úprava podkladu, směr a změna instalovaných terasových prken, to je změna finančně nákladná.

Realizaci a údržbu teras si mohou dovolit nejen majitelé rodinných domů se zahradou ale i majitelé bytů, kteří disponují balkónem, lodžií, střešní terasou a zimní zahradou. Naše společnost Podlahy Praha s.r.o. řeší i realizace teras pro cukrárny, restaurace, kavárny s předzahrádkami, pro botanické zahrady a obchodní komerční plochy. Takto řešené terasy se stávají plně funkčními obchodními podlahami.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí a zajišťuje realizace a údržbu teras a tyto venkovní plochy řeší podle materiálu následně:

  • Realizace a údržba teras z exotických dřevin
  • Realizace a údržba teras dřevěných z jehličnatých dřevin
  • Realizace a údržba teras dřevěných Thermowood
  • Realizace a údržba teras kompozitových

Realizace a údržba teras dřevěných z exotických dřevin

Realizaci teras z exotických dřevin, volí zákazníci především pro jejich charakteristické vlastnosti, jakými jsou stabilita, tvrdost a hustota. Tyto vlastnosti zaručují terasám velkou odolnost proti škůdcům, hnilobě dřeva a povětrnostním vlivům. Nejodolnější exotické dřeviny jsou Teak jávský, Teak barmský, Merbau a Ipe. Musíte u těchto dřevin počítat s tím, že jsou v nejvyšší cenové relaci. Exotické dřeviny v levnější variantě hledejte pod názvy Bukit, Bangkirai, Massaranduba a Badi.  

Společnost Podlahy Praha s.r.o. Vám zpracuje konkrétní realizaci cenové nabídky, přesné určení všech položek na realizaci teras z exotických dřevin. Svým zákazníkům doporučíme a vybereme vhodnou údržbu jejich teras.

Realizace a údržba teras dřevěných z jehličnatých dřevin

Dřevěné terasy z jehličnatých dřevin jsou levnější variantou při realizaci a údržbě teras. Své příznivce si najde tam, kde je jejich řešení v souladu s obvyklou přírodou v okolí stavby. Ovšem na pochozí plochu terasy nejsou vhodné každé jehličnany. Nejvhodnějšími a vyhledávanými jehličnany jsou Borovice stepní, Borovice slezská, Douglaska a Sibiřský Modřín.

Údržbu a realizaci teras z jehličnanů Vám dokážeme vyřešit v naší společnosti Podlahy Praha s.r.o.

Realizace a údržba teras dřevěných Thermowood

Realizace a údržba teras z tepelně opracovaného dřeva je další volbou mezi měkčími jehličnany a tvrdými exoty. Jehličnaté a listnaté evropské stromy jsou tepelně opracované a najdete je pod komerčním názvem Thermowood, který identifikuje proces tepelného zpracování měkké dřeviny. Při teplotě v rozmezí 160 až 215°C dochází k vnitřní změně struktury a fyzikálních vlastností dřeva.

Pomůžeme Vám s výběrem deckingu v provedení Thermowood pro realizaci Vašich teras u nás v podlahovém studiu naší společnosti Podlahy Praha s.r.o.

Realizace a údržba teras kompozitových

Terasy  WPC, kompozitové nebo také dřevoplastové to je materiál vyrobený z pilin evropských obnovitelných jehličnatých dřevin a z recyklovaného plastu. Jeho struktura zaručuje stálost a pevnost terasových prken. Od výrobců kompozitových deckingů na našem trhu najdete formáty prken s prvotřídními charakteristikami. Realizace a údržba teras kompozitových je striktně daná konkrétním výrobcem. Tyto údržbové a pracovní postupy Vám radíme dodržovat.

Pomoc s výběrem vhodné krytiny teras, její zaměření a bezplatné zpracování cenové nabídky je v naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. samozřejmostí.