Renovace dřevěných podlah

Broušení dřevěných podlah

Renovace dřevěných podlah - Broušení dřevěných podlah
Dřevěné podlahy a parkety a patří materiálům, které vynikají svojí přirozeností a různorodostí jednotlivých vlysů, jejichž vzhled vždy upoutá. Dřevěná podlaha je tradiční řešení, ke kterému se zákazníci neustále vrací. Při správném ošetřování je dřevěná podlaha v podstatě nezničitelná. Broušené, napuštěné a vyleštěné dřevěné podlahy dodávají místnostem příjemný a teplý povrch. Přes... » Více...

Čištění podlah - HLOUBKOVÉ

Renovace dřevěných podlah - čištění podlah
Úklid a čištění podlah znamená pro většinu z nás pravidelnou údržbu všech podlah, které máme doma. Pro jiné je to jeho každodenní práce v zaměstnání. Málokomu z nás se čištění podlah líbí. Pro to, aby byl úklid podlah o něco snesitelnější, a aby byl na první pohled patrný, vyvinula společnost Bona systém... » Více...

V průběhu času dochází u dřevěné podlahy k opotřebení, poškrábání, poškození nebo zastarání povrchové úpravy. Dosluhující podlaha ztrácí na kráse i funkčnosti. Renovace dřevěné podlahy bývá jediným řešením, jak prodloužit její životnost. Renovace vrátí staré, zašlé a ochozené dřevěné podlaze  přirozený punc. Dřevo je přírodní materiál a jakákoliv imitace, byť vynikající kvality, nemůže tyto vlastnosti nikdy plně nahradit. Vlastníte-li starou dřevěnou podlahu, važte si toho, je to nejlepší materiál, který můžete na podlaze mít.

Renovace dřevěné podlahy jí vrátí původní lesk a pocit novosti.

Uvažujete-li o renovaci vaší staré dřevěné podlahy, pak je tu společnost Podlahy Praha pro Vás. Umíme staré dřevěné podlahy nejen zrenovovat, ale hlavně podstatně prodloužit její životnost. Naši profesionálové posoudí aktuální stav podlahy, rozsah jejího poškození a smysluplnost renovace dřevěné podlahy. Doporučíme vám vhodný rozsah renovačních prací. Naši podlaháři s letitými zkušenostmi mohou zabránit nesprávnému rozhodnutí a nevhodně investovaným prostředkům. Našim cílem je na prvním místě spokojenost zákazníka!

Renovace dřevěných podlah - postup

Renovace dřevěných podlah provádíme na klíč - od strhnutí starých podlah, odvozu odpadu, vyrovnání podkladu, výroby podkladových roštů, přes důkladnou renovaci krytin, moření, přebroušení, vytmelení až po finální úpravu laky nebo oleji. Podlaháři, kteří provádí vlastní renovaci, mají dlouholeté zkušenosti z tohoto oboru a jsou průběžně proškolováni pro užívání nových materiálů a postupů.

Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha dokážou zrealizovat myšlenky a potřeby zákazníka přesně tak, aby výsledné dílo odpovídalo jeho představám. Zvládnou i náročné a atypické renovace dřevěných podlah. Žádná zakázka není pro naši firmu ani malá ani velká.

Nabízíme prohlídku již realizovaných renovací dřevěných podlah, abyste se na vlastní oči mohli přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme. Při renovaci dřevěné podlahy klademe důraz na servis a spokojenost zákazníka. Každé námi realizované řešení je zcela individuální, zhotovené dle Vašich představ.

Z vaší staré podlahy uděláme novou!

Dříve než se do renovace dřevěné podlahy pustíte, je důležité ujasnit si nároky na renovovanou podlahu a  zvážit, zda je dokáže splnit. Vhodný postup renovace dřevěné podlahy vždy závisí na rozsahu a charakteru jejího poškození. U kvalitní dřevěné podlahy je možné provést renovaci několikrát. Záleží výšce horní vrstvy použité podlahové krytiny a její tvrdosti.

Při běžné údržbě doporučovanými prostředky, které nemají vliv na vymývání laku nebo vosku, se dřevěná podlaha renovuje cca každých 15 až 20 let. Renovace parket lze provést mnohokrát a to i parkety staré až 150 let. Každé broušení parket si vezme pouhý milimetr dřeva.

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky

Renovace dřevěných podlah bez zásahu do nosné konstrukce

Je-li nosná konstrukce v pořádku a poškození podlahy není hluboké, je možné přikročit k renovaci dřevěné podlah bez její demontáže. Renovaci dřevěné podlahy provádíme celoplošným hloubkovým přebroušením povrchu, jeho důkladným přetmelením a nanesením finální povrchové vrstvy laku nebo oleje.

Broušení dřevěných podlah

Před samotným broušením odstraníme obvodové lišty, prahy dveří a případně hřebíky či jiné kovové předměty. U prkenných podlah přibíjených hřebíky, je nutno hřebíky nahradit vruty. Upevníme uvolněné parkety, provedeme další opravy parket a dokládku parket.

Broušení dřevěných podlah provádíme v několika postupných krocích, od hrubé zrnitosti brusných prostředků až po nejjemnější zrnitost. Po vybroušení provádíme tmelení dřevěné podlahy. Tmelení se provádí speciální směsí tmelu s přídavkem dřevěného prachu odsátého při broušení dřevěné podlahy. Je tak zaručen optimální odstín spár. Po zatmelení podlahy se dokončí plošné broušení.

Následuje dokončení renovace dřevěné podlahy - lakování nebo olejování.

Lakované podlahy - výhody

 • velká odolnost proti oděru
 • nenáročná na údržbu a čištění
 • několik možností vzhledu (mat, polomat, lesk)
 • protiskluzné vlastnosti

Olejované podlahy - výhody

 • vytváří přirozený dojem
 • zdůrazňuje kresbu a zintenzivňuje barvu
 • příjemný pocit při chůzi
 • možnost lokálních oprav

Na závěr se podlaha olištuje, namontují se prahy, uklidí se nepořádek a je hotovo. Pokud jsou použity lišty z nelakovaného masivního dřeva, montují se po první vrstvě konečného laku, aby s vrstvou druhou byly lakovány i lišty.

Renovace dřevěných podlah s nutným zásahem do nosné konstrukce

Když se pustíte do kompletní renovace dřevěné podlahy včetně podkladu, musíte počítat s tím, že jde o několikatýdenní až několikaměsíční proces. Prostor musí být úplně vyklizen, stará podlaha se musí rozebrat a odstranit starý podklad.

Ke zjištění, v jakém stavu se nachází původní podlaha, nestačí pouze letmý pohled. Vrchní nášlapná část podlahy je sice viditelná pouhým okem, stav podkladové konstrukce však zjistí náš profesionál až po odstranění vrchní krytiny.

Co zahrnuje renovace dřevěné podlahy se zásahem do nosné konstrukce:

 1. rozebrání pochozí vrstvy (parkety, vlysy, palubky, čtverce apod.)
 2. oprava nebo výměna podkladu, záklopu či nosné konstrukce
 3. oprava, případě renovace a náhrada poškozených podlahových dílců
 4. opětovná montáž vrchní pochozí vrstvy
 5. povrchová úprava skládající se z hloubkového broušení, tmelení, lakování nebo olejování

Renovovaná dřevěná podlaha se znovu rozsvítí v celé své kráse!

Nabídka profesionálních služeb společnosti Podlahy Praha v oblasti renovace dřevěných podlah zahrnuje kompletní servis. Naší práci děláme kvalitně, máme s ní dlouholeté zkušenosti, a spokojenost zákazníka je pro nás na prvním místě. Víme, že dobře odvedená práce je naší nejlepší vizitkou. Naše reference mluví za vše.

Obraťte se na nás! Na renovace podlah jsme odborníci!

Výsledek odborně provedené práce našich podlahářů při renovaci podlahy Vás příjemně překvapí!