Údržba dřevěných teras

RENOVACE DŘEVĚNÝCH TERAS

RENOVACE DŘEVĚNÝCH TERAS
Dřevo je krásný materiál, přesto však venkovní dřevěné terasy jsou neustále vystavovány povětrnostním vlivům a přírodním živlům - slunce, vítr a vlhkost. To bohužel vede k šednutí dřeva, změnu barvy do šedostříbrného odstínu, nepěkným trhlinám nebo růstu řas. Renovace dřevěných teras od Podlahy Praha Společnost Podlahy Praha provádí renovace dřevěných teras a... » Více...

Obliba dřevěných teras se stále více rozšiřuje. Dřevo však není odolné vodě ani UV záření a v nepříznivých podmínkách může být napadeno plísní nebo dřevokazným hmyzem. Dřevěné terasy je potřeba pravidelně udržovat - jednou za čas je důkladně vyčistit a natřít novou vrstvou laku nebo oleje. Údržba venkovní dřevěné terasy jí ochrání proti mechanickému opotřebení a zároveň proti povětrnostním vlivům a UV záření.

Údržba dřevěných teras - co nejvíce škodí?

Největším nepřítelem dřevěných teras je vlhkost, UV záření a škodlivé organizmy. Jakmile se vlhkost dostane dovnitř dřeva, ovlivňuje jeho vlastnosti vždy, když dochází k silným rozdílům teplot. Dřevo praská a může se do něj dostat ještě více vlhkosti. Vnější vlivy jako teplo, chlad nebo mráz podstatně zesilují destruktivní účinky vody, která zároveň vytváří ideální živnou půdu pro škodlivé organizmy. Slunce na dřevo působí především UV zářením. Paprsky UV uvolňují v nechráněném dřevu lignin – důležitou stavební složku dřeva a rozkládá je na hnědé produkty štěpení, jež jsou následně vyplavovány deštěm. Ze dřeva nakonec zůstane jen světlá celulóza, dřevo schne a je velmi křehké.

Údržba dřevěných teras zajistí dlouhou životnost

Pokud chcete, aby vám terasa vydržela po generace a vy si tak mohli užívat příjemného pohodlí a relaxace na čerstvém vzduchu, je třeba ji pravidelně udržovat - ošetřovat vhodnými ochrannými přípravky a laky či oleji, které udržují původní barvu, oddalují proces šednutí terasy způsobené UV zářením a zvyšují odolnost dřeva vůči dřevokaznému hmyzu a houbám.

Vhodná a správně provedená údržba dřevěné terasy zajistí její dlouholetou životnost!

Má-li být údržba dřevěné terasy provedena kvalitně a se zárukou, je dobré si jej nechat provést u odborné firmy. Dlouholetou životnost venkovní dřevěné terasy zajistí její pravidelná údržba zkušenými podlaháři. Amatérskými pokusy se ne vždy lze dobrat očekávaného výsledku! Společnost Podlahy Praha se zabývá údržbou dřevěných teras již mnoho let!

Údržba dřevěných teras - realizace

Naše společnost vám zrealizuje údržbu dřevěněné terasy tzv. na „klíč“. Dobře sehraný tým zvládne vše rychle a vám ušetří nejen práci, ale i starosti. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou. Naši profesionálové, kteří svému řemeslu rozumí, Vám s renovací dřevěné terasy odborně poradí a upozorní na různá nečekaná úskalí. Budete-li mít zájem, rádi Vám vytvoříme zdarma cenovou kalkulaci na údržbu dřevěné terasy.

Dřevěné terasy vyžadují profesionální údržbu a péči!

Údržba dřevěné terasy spočívá v pravidelném čištění tlakovou vodou – minimálně 2x ročně, velmi znečištěná místa se čistí ve směru vláken drátěným kartáčem a pak se celý povrch rovnoměrně naimpregnuje novým nátěrem oleje na živičné bázi. Nejlepší je pravidelnou údržbu dřevěné terasy provádět vždy před zimou a na jaře. Tím se udrží se přirozená barva na povrchu dřeva.

Speciální venkovní oleje na dřevěné terasy jsou založeny na bázi přírodních rostlinných olejů. Chrání, ošetřují a odpuzují vodu. Uchovají dřevo zdravé, elastické a nenechají ho vyschnout. Dřevo může dýchat a vlhkost unikat. Obsahují také složky, které redukují účinky UV-záření na dřevo. Poskytují kombinaci hloubkové impregnace dřeva pro zachování jeho pružnosti, prevence proti vysýchání a tvorbě prasklin s optimální ochranou povrchu, který získá vodoodpudivé vlastnosti a odolnost vůči usazování nečistot.  

Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha umějí pravidelnou údržbou dřevěných teras podstatně prodloužit jejich životnost. Naši odborní pracovníci vám jsou schopni zrenovovat dřevěné terasy, že budou opět vypadat jako nové. Svému řemeslu rozumíme, dokážeme poradit a doporučit správné řešení. Nabídka našich profesionálních služeb  v oblasti údržby dřevěných teras vždy zahrnuje kompletní servis. Údržba dřevěných teras je jednou z našich specializací, máme za sebou desítky dokončených zakázek a věříme, že k plné spokojenosti našich zákazníků

Naši profesionálové provedou údržbu dřevěné terasy za vás!

Žádná zakázka není pro naši firmu ani malá ani velká. Naším cílem je na prvním místě spokojenost zákazníka! Nabídka profesionálních služeb společnosti Podlahy Praha v oblasti údržby dřevěných teras zahrnuje kompletní servis. Naší práci děláme kvalitně, máme s ní dlouholeté zkušenosti, a spokojenost zákazníka je pro nás na prvním místě. Víme, že dobře odvedená práce je naší nejlepší vizitkou.

Obraťte se na nás! Na údržbu dřevěných teras a renovace podlah jsme odborníci!

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby!

Venkovní terasy lze vidět na našem hlavním webu -> Podlahy Praha

Také by vás mohli zajímat stránky, které jsou zde na webu broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.