Renovace parket

renovace parket - BROUŠENÍ PARKET

Renovace parket Praha - broušení parket
Pokud se na naši společnost Podlahy Praha , s.r.o. obrátí zákazník s požadavkem na opravu staré parketové podlahy, tak již podle tohoto požadavku vidíme, že se snaží o zachování původního rázu svého bytu. Většina zákazníků naší společnosti, kteří se rozhodnou pro koupi staršího bytu s dřevěnou podlahou, přemýšlí jakým způsobem vrátit své podlaze její původní vzhled a funkčnost. Tímto způsobem je Renovace parket - Broušení parket , která staré podlaze vrací její původní krásu.» Více...

renovace parket - LAKOVÁNÍ PARKET

Renovace parket Praha - Lakování parket
Přáli byste si, aby Vaše staré parkety i po mnohaletém užívání vypadaly jako nové? V průběhu času dochází u parket k opotřebení, poškrábání, poškození nebo zastarání jejich povrchové úpravy. Životnost parketových podlah může být prodloužena jejich renovací. Renovace parket vrátí podlaze původní lesk, odstraní skvrny a vrátí jí pocit novosti. U kvalitních... » Více...

renovace parket - OLEJOVÁNÍ PARKET

olejování parket
Olejování parket zdůrazňuje přirozený odstín dřeva a povrch parket pak vypadá matně, jakoby saténově. Parkety stále patří k podlahám, které působí příjemně a jejichž vzhled dokáže zaujmout. Předností parket je možnost jejich renovace i po mnoha letech jejího používání. Pomocí olejování parket lze efektivně i z nevzhledné staré krytiny vytvořit ozdobu interiéru... » Více...

renovace parket - TMELENÍ PARKET

Renovace parket Praha - tmelení parket
Na staré, roky používané parkety nebývá právě radostný pohled. Po letech používání jsou matné, poškrábané, mívají sem tam tmavý flek, spáry mezi parketami mohou být popraskané nebo dokonce vypadané. Po určitém čase se každá podlaha, která tvoří důležitou součást pokoje, domova, kanceláře nebo tělocvičny, ušpiní, poškodí a znehodnotí. Dříve bývaly staré a... » Více...

renovace parket - OPRAVA PARKET

renovace parket - OPRAVA PARKET
Myslíte si, že starou parketovou podlahu již nelze zachránit? Rádi Vás přesvědčíme o opaku. Věřte, že i velmi zašlé parkety mohou znovu vypadat jako nové a za příznivou cenu se mohou proměnit v krásnou podlahu. Parkety stále patří k podlahám, které působí příjemně a jejichž vzhled dokáže zaujmout. Avšak i přes dobrou... » Více...

renovace parket - OPRAVA PARKET - DOLOŽENÍ

oprava parket Praha - doložení
Většina zákazníků naší společnosti Podlahy Praha , s.r.o., kteří se rozhodnou pro koupi staršího bytu s dřevěnou podlahou, řeší jakým způsobem vrátit své podlaze její původní vzhled a funkčnost, jak zajistit, aby renovace parket proběhla k jejich spokojenosti. Velmi často se stává, že se původní majitelé o své parkety nestarali zrovna příkladně... » Více...

renovace parket - OPRAVA PODLOŽÍ - VYROVNÁNÍ PODLAHY

oprava podloží - vyrovnání podlahy
Pokud je to z technického hlediska možné, my v Podlahy Praha , s.r.o. doporučujeme našim klientům Opravy a renovace parket , které pro jejich byt vybrali naši předkové architekti a položili staří mistři podlaháři. Zákazníci naší společnosti Podlahy Praha, s.r.o., kteří se rozhodnou pro koupi staršího bytu s dřevěnou podlahou, většinou řeší... » Více...

Renovace parket

Přestěhovali jste se do nového bytu a pod zašlým linoleem jste objevili parkety? Nebo jste si pořídili starší dům či byt a chcete z ošklivých, starých parket udělat krásnou masivní podlahu s vysokou estetickou hodnotou? Vraťte svým starým, zašlým parketám původní vzhled a dodejte jim vysokou dekorativní hodnotu.

Parketové podlahy se opět vrací do módy a stávají se oblíbenou součástí moderních interiérů. Pokud máte starší parkety a uvažujete nové podlaze, nemusíte hned volit radikální řešení. Důvodů proč renovovat parkety lze najít hned několik, přičemž na prvním místě stojí finanční stránka. I staré a špinavé parkety se za příznivou cenu mohou proměnit v krásnou podlahu.

Pomocí renovace parket lze efektivně z nevzhledné krytiny vytvořit ozdobu interiéru. Hodnota dřevěné podlahy, které můžete vrátit ztracenou slávu, s přibývajícími lety neklesá. Naše společnost provádí renovace starých parket a broušení parket špičkovými stroji ve svém oboru. Jsme připraveni Vaše staré parkety zrenovovat do zcela nové podoby kdekoliv v Praze a okolí. Využijte služeb renovace parket od společnosti Podlahy Praha.

Renovace parket - průběh?

Při běžné údržbě doporučovanými prostředky, které nemají vliv na vymývání laku nebo vosku, se podlaha renovuje cca každých 15 až 20 let. Parkety lze renovovat mnohokrát a to i parkety staré až 150 let. Každá renovace si vezme pouhý milimetr dřeva. Jak dlouho renovace trvá, respektive jak velkou plochu lze zrenovovat za 1 den? Přibližně 25 m2.

Dopřejte starým parketám jejich původní vzhled!

Parkety patří k podlahám, které působí vždy příjemně a jejichž vzhled dokáže zaujmout. Přes dobrou údržbu však dochází k opotřebovávání parket a ke změně vzhledu a za určitý čas přijde ke slovu renovace parket. Předností dřevěné parketové podlahy je možnost renovace i po mnoha letech jejího používání. Staré parkety mohou trpět různými vzhledovými neduhy, mohou vrzat nebo se dokonce na podkladu hýbat.

Velmi důležité je při renovaci parket zvolit správný technologický postup a druh povrchové úpravy při renovaci. Neodborně provedená renovace podlahy může znemožnit další renovace, nebo ji úplně znehodnotit. Na provedení renovace parket byste si měli vždy pozvat specialistu. Výsledek rozhodně stojí za to. Lepšímu vzhledu při renovaci parket pomáhá nejen kvalitní povrchová úprava, ale velmi důležité je i broušení podlah.

Správná renovace parket, ale i jiných typů masivních dřevěných podlah, jako jsou prkna, mozaiky, či špalíkovky, případně také broušení korkových podlah, je velmi důležitá a zásadně ovlivní konečný vzhled renovované podlahy. Při vlastním broušení parket je důležité brát v úvahu řadu praktických i estetických hledisek – broušení parket má svá pravidla. Finální brus se například realizuje s ohledem na dopad světla do místnosti. Broušení parket se určitě vyplatí svěřit profesionálům ze společnosti Podlahy Praha.

Úspěšná renovace parket závisí na správném posouzení stavu podlahy.

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky

Renovace parket - co přináší broušení parket?

Parketová podlaha je velmi příjemným estetickým prvkem v interiéru, z praktického hlediska během užívání reaguje na vlhkost, změny teplot, a je samozřejmě také citlivá na mechanická poškození. Parkety při správné údržbě mohou sloužit až několika generacím. Mezi základní typ renovace parket patří broušení parket. Broušení parket zbaví vaši podlahu škrábanců, různých rýh a nerovností. Broušením odstraníte také zašlou špínu, skvrny a zažloutlý odstín barvy či laku. Po broušení budou parkety opět hladké a vynikne jejich specifický barevný odstín i přírodní kresba dřeva.

Společnost Podlahy Praha používá při renovaci parket ten nejohleduplnější postup, jaký lze v současnosti v oboru renovace parket nabídnout. Účinně zrenovujeme Vaše omšelé, poškrábané a jinak znehodnocené parkety do nové podoby bez kil prachu rozptýleného do okolního prostředí.

Renovace parket - postup při broušení parket?

 • Příprava podlahy

Z podlahy připravené k renovaci nesmí vyčnívat žádné hřebíky nebo jiný spojovací materiál. Pokud je tomu tak, je nejdříve nutné je odstranit. Někdy je zapotřebí udělat malé opravy parket. Upevnit desky pod parketami, vyplnit menší díry, vyměnit prasklé nebo chybějící parkety apod. Z podlahy demontujeme také soklové lišty a případně i ty opravíme.

 • Broušení podlahy

Tímto renovačním postupem se odstraňují všechny povrchové nedokonalosti podlahy, jako jsou škrábance, rýhy, špína a skvrny, zažloutlý vosk, lak, olej a barva. Samotné broušení provádíme válcovou bruskou. Během broušení parket je vznikající prach lapán ve velkém množství do vaku upevněného ke stroji.  Systém shromažďování prachu je uzavřený, to znamená, že ani při výměně pytlů prach neuniká do vzduchu. Díky tomuto systému máte zaručeno, že po skončení broušení podlahy nebudete muset vynaložit tolik práce spojené s úklidem.

Kvalitní obroušení parket sestává ze série několika brusů. Začíná se hrubým brusem a přechází až k jemnému broušení, které končí hladkým povrchem podlahy. Počet brusných kroků (s různou hrubostí brusiva) závisí na velikosti a četnosti přechodů u nově položených parket a na stupni opotřebení u starých podlah, případně stupni jejich nerovnosti.

Před posledním brusem, zkontrolujeme trhliny a spáry na povrchu podlahy. Tyto trhliny a spáry je třeba před jemným broušením vytmelit. Po vytvrzení tmelu přejdeme k poslednímu jemnému broušení před povrchovou úpravou – lakováním nebo olejováním. K broušení dřevěných podlah používáme profesionální parketové brusky.

Renovace parket - Možnosti povrchových úprav

Nejčastěji se používá lakování parketolejování parket nebo úprava pomocí voskového oleje. Nejuniverzálnějším typem úpravy je lakování. Na rozdíl od voskovaných povrchů se nemusíme bát různých skvrn, které by mohla zanechat například kapka vody. Lakované parkety těmto drobným nehodám odolávají a mohou se používat i v kuchyních.

Barvu parket lze ovlivnit použitím speciálních mořidel, které dodávají třeba mahagonový odstín. Nejoblíbenější variantou ale zůstává přirozená barva parkety po obroušení a její přelakování nebo jiná povrchová úprava.

Finální povrchová úprava se skládá z 2 až 3 nátěrů speciálním podlahářským akrylátovým lakem. Rychle schne, po zatvrdnutí je velmi odolný a má vysoký estetický a dekorativní efekt. Lak zajistí podlaze reprezentativní vzhled, tvrdost a odolnost. Navíc zatáhne spáry mezi parketami, čímž ji učiní odolnou proti náhodně vylité tekutině.

Lakované podlahy – výhody

 • velká odolnost proti oděru
 • nenáročná na údržbu a čištění
 • několik možností vzhledu (mat, polomat, lesk)
 • protiskluzné vlastnosti

 

Oleje a vosky dokáží zachovat přírodní vzhled dřevěné podlahy a dřevo má navíc možnost dýchat. Nevýhodou je pak o něco horší údržba.

Olejované podlahy – výhody

 • vytváří přirozený dojem
 • zdůrazňuje kresbu a zintenzivňuje barvu
 • příjemný na chůzi
 • možnost lokálních oprav

Podmínky, které musí splnit dřevěná podlaha určená k přebroušení

 1. Podlaha není v žádném místě zvlněná, vystouplá či propadlá více než 1-2 mm
 2. Podlaha v žádném místě nepříjemně nevrže
 3. Spáry mezi podlahovými dílci nejsou nikde větší než 1-2 mm
 4. Vrypy, díry a jiná viditelná hloubková poškození podlahových dílců jsou jen nepatrných rozměrů
 5. Podlaha dobře drží na podkladu po celé ploše, nikde se neprohýbá a nezvedá
 6. V podlaze nejsou žádné fatálně poškozené díly

 

Obraťte se na nás! Na renovace podlah jsme odborníci!

Výsledek odborně provedené práce našich podlahářů při renovaci podlahy Vás příjemně překvapí!

Renovace parket - problémy s parketami

K častým problémům patří vrzání parket. Způsobují jej uvolněné hřebíky a možnost pohybu parket po sobě. Jediné účinné řešení spočívá v jejich překládce. Z rozebraných parket se odstraní hřebíky a nová pokládka se provádí s využitím lepení. Lepené parkety již vrzat nebudou.

Díry mezi parketami a škrábance lze vytmelit - tmelení parket. Tmel získáme z prachu, který zbude po fázi nejjemnějšího broušení parket. Tmelem zaplněná mezera zůstane bez změny, pokud se podlaha nehýbe.

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby!

Renovace parket - videa

Renovace parket - kongresové centrum

Renovace parket - před renovací

Renovace parket - při renovací

Renovace parket - po renovací