Čištění zámkové dlažby

Jakákoliv terasa a zpevněná venkovní plocha je vlastně podlahou, a o každou podlah se musíme starat. Dřevo, kámen a beton jsou nejčastějšími materiály, používanými při realizaci venkovních zpevněných ploch obytných i komerčních staveb. Všechny tyto materiály spojuje nutnost správně o ně pečovat, čistit a ošetřovat je tak, aby co nejdéle plnily svou užitnou a estetickou funkci. Čištění teras a čištění zámkové dlažby je nezbytností pro jejich dlouhou životnost.

Čištění zámkové dlažby

Pod pojmem čištění teras a čištění zámkové dlažby si můžeme představit pravidelný úklid všech typů podlahových krytin v exteriérech. Každá venkovní terasová podlahová krytina vyžaduje specifický čisticí prostředek a čistící systém pro svou údržbu. Při použití nesprávného údržbového přípravku nebo postupu údržby podlah může dojít ke zkrácení životnosti nebo dokonce k trvalému poškození.

Jedním z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších materiálů na zpevněné venkovní plochy je zámková dlažba. Tato dlažba je používána pro úpravy chodníků,venkovní terasy, příjezdových cest a dalších venkovních ploch se zpevněným povrchem. Jednotlivé díly betonové dlažby svým profilováním tvoří zámek a při pokládce do sebe přesně zapadají. Při správném provedení montáže vytvoří celistvou a stabilní plochu. Aby nám co nejdéle a nejlépe sloužila, musíme věnovat pozornost i čištění zámkové dlažby.  

Při správném výběru postupů a prostředků na čištění zámkové dlažby prodlužujeme její životnost a funkčnost

Čištění zámkové dlažby - výhody zámkové dlažby

Široká nabídka tvarů a barevných provedení umožňuje sladění vzhledu dlažby s řešením domu, plotu, garáže nebo s celkovým pojetím pozemku a okolí. Předností zámkové dlažby je její příznivá cena v porovnání s ostatními materiály, užívanými na zpevněné venkovní plochy. Další výhodou je její odolnost vůči mrazu, vodě a vnějším vlivům. Pro svou vysokou odolnost vůči zátěži můžeme zámkovou dlažbu použít i do velmi frekventovaných prostor. Při správné údržbě a čištění zámkové dlažby nám bude tato sloužit dlouhé roky.

Pro docílení správného fungování zámkové dlažby musíme dodržet předepsaný postup při přípravě podkladu a přesné provedení a zhutnění podkladových kamenných frakcí. Samotná pokládka zámkové dlažby musí být velmi přesná. Při plánování zpevněné plochy ze zámkové dlažby musíme brát v úvahu i její předpokládané zatížení a použití obrubníků. Výhodou konstrukce zámkové dlažby je možnost vydlážděnou plochu nebo její část kdykoliv rozebrat a znovu položit nebo doložit.

Čištění zámkové dlažby je nejlepší dvakrát do roka

Čištění zámkové dlažby a ostatních zpevněných venkovních ploch, ať už se jedná o jakýkoliv povrch, provádíme většinou dvakrát do roka a to na jaře a na podzim. Snažíme se tím pevné plochy zbavit organických i anorganických nečistot, které na plochách v průběhu roku ulpí. Čištění ploch v exteriérech provádíme mechanickou cestou (kartáčem, tlakovým nebo strojním čištěním, apod.). V druhé fázi mechanicky vyčištěné podlahové krytiny ošetříme údržbovými prostředky, které povrchy teras a pochozích ploch oživí a prodlouží jejich plnou funkčnost a životnost.

Uvažujete o výběru přípravků na čištění zámkové dlažby?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA

Každá pevná venkovní plocha je unikátní nejen tím, jak je vybudována, ale také z jakého materiálu je zhotovena. Při dokonalé montáži přírodních materiálů, kterými jsou dřevo a kámen vynikne jejich jedinečná struktura a kresba. Pro betonové plochy a zámkové dlažby je zase charakteristická jejich odolnost a kompaktní provedení povrchu. Každý z těchto povrchů potřebuje péči. Nově dokážeme nabídnout a zajistit patentované strojové čištění zámkové dlažby systémem Bona Deep Clean System.

Čistíte terasu pravidelně a přesto je její pochozí plocha po určité době zašlá a opotřebovaná?  Jde o standardní jev, který ani nepostřehnete. Stačí jedno zkušební přejetí pruhu Vaší terasy čistícím strojem Bona Power Scrubber  a sami můžete porovnat, jak tato vypadala, když byla nová. Použitím čistícího přípravku Bona Deep Clean Solution můžete tento pocit z „nové“ terasy ještě umocnit. Čištění zámkových dlažeb hloubkovým úklidovým systémem Bona Deep Clean System Vám ukáže novou cestu jak se o své venkovní pochozí plochy postarat.

Venkovní terasy dřevěné, dřevoplastové (kompozitové), ale i kamenné a betonové plochy a plochy ze zámkových dlažeb umíme hloubkově čistit. Čištění zámkové dlažby hloubkové můžeme našim klientům doporučit pro důkladnou údržbu na začátku a po ukončení sezony užívání těchto ploch. Po důkladném vyčištění je důležité následné ošetření speciálními přípravky. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže nabídnout svým zákazníkům vhodné čisticí prostředky na údržbu podlah v exteriérech - údržba podlah

Uvažujete o hloubkovém vyčištění teras?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA

Pokud užíváme terasy, zhotovené ze zámkových dlažeb a  kamenné venkovních plochy, musíme se o tyto postarat. Jsou sice odolné, ale nejsou věčné.  Před výběrem vhodných přípravků pro jejich čištění zámkové dlažby, musíme vzít v potaz, jaké problémy potřebujeme řešit. Běžně se staráme o to, aby byly tyto plochy chráněny nejen před poškozením, ale také znečištěním, ať už klimatickými či jinými vnějšími vlivy. Přesto mohou nastat mimořádné situace, kdy ani tato prevence nestačí a na řadu musí přijít důkladné čištění.

Čištění zámkové dlažby - odstraníme i masné skvrny

Drobné úniky motorového oleje z auta na příjezdové cestě ke garáži či nepříjemné mastné skvrny po grilování s přáteli a rodinou na terase, zašlapané žvýkačky, nebo nevhodně rašící vegetace, to jsou nejčastější mimořádné příhody. Při čištění teras z kamene a zámkové dlažby je nutné zbavit se hrubých nečistot, jako je nanesené bahno či rostoucí mechy, lišejníky a traviny. Následně svou pozornost věnujeme hloubkovému znečištění, jako jsou olejové skvrny.

Pro odstranění těchto nepříjemných skvrn, nechtěné vegetace a parazitů Vám naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. umí nabídnout celou řada přípravků. Jedná se o odstraňovače a absorbenty, které vyčistí většinu olejových, tukových a dalších mastných skvrn do hloubky i bez kartáčování. Pokud je Vaše kamenná nebo betonová dlažba napadena mechy, lišejníky, houbami, řasami či jinou vegetací, doporučujeme použití herbicidních a fungicidních prostředků, které tyto rostliny odstraní. Takové prostředky na čištění zámkové dlažby nabízí výrobci OSMO a WOCA.

Po dokonalém vyčištění terasy a opravě poškozených spár mezi jednotlivými dlaždicemi doporučujeme aplikaci fungicidního nátěru, který Vaši zámkovou dlažbu ochrání před dalším nárůstem parazitických rostlin. Na celou dlážděnou plochu finálně aplikujeme ochranný impregnační nátěr, který odpuzuje vodu i oleje a celkově zpevní dlažbu. Výsledným efektem je také zlepšení vzhledu Vaší zámkové dlažby.

Uvažujete o výběru přípravků na čištění teras?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA

Renovace podlah

Také by vás mohli zajímat stránky Renovace parket či Broušení parket.