renovace parket - BROUŠENÍ PARKET

Pokud se na naši společnost Podlahy Praha, s.r.o. obrátí zákazník s požadavkem opravy parket, tak již podle tohoto požadavku vidíme, že se snaží o zachování původního rázu svého bytu. Většina zákazníků naší společnosti, kteří se rozhodnou pro koupi staršího bytu s dřevěnou podlahou, přemýšlí jakým způsobem vrátit své podlaze její původní vzhled a funkčnost. Tímto způsobem je Renovace parket - Broušení parket, která staré podlaze vrací její původní krásu.

Stará dřevěná parketová podlaha má na svém povrchu viditelně zaznamenáno, jak na ní její majitelé žijí. Připadají Vám Vaše parkety zašlé a opotřebované? Nepomáhá jim ani pořádný úklid? Už jsou nejspíš ve stavu, kdy jim pomůže jen Renovace parket – Broušení parketPřijďte k nám do společnosti Podlahy Praha, s.r.o. kde se s Vámi domluvíme na tom, jaké máte představy a jaké jsou reálné technické možnosti pro to, aby renovace parket dopadla k Vaší spokojenosti.

Společnost Podlahy Praha má v oblasti Renovace parket - Broušení parket mnohaleté profesionální zkušenosti

Pokud jsou Vaše parkety zašlé a vykazují opotřebování, náš technik se s Vámi může dohodnout na jejich obhlídce, během které Vám dokáže sdělit, jestli je možno je oživit hloubkovým vyčištěním Bona Deep Clean Systémem, nebo jestli již nastal čas, aby byla provedena Renovace parket – Broušení parket. Tento postup je vhodný po několika letech používání parket.

Broušení parket - odstranění povrchových nedokonalostí

Renovace parket – Broušení parket je nejlepší způsob, při kterém dokážeme odstranit jejich povrchové nedokonalosti. Toto má přímou souvislost s faktem, že naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. se renovacemi dřevěných podlah zabývá již mnoho let. Po dobu naší činnosti se neustále seznamujeme s novými postupy a materiály, pro tyto renovace určené. Proto našim klientům dokážeme nabídnout služby v této oblasti na vysoce profesionální úrovni.

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky

Každá jednotlivá Renovace parket - Broušení parket je unikátní, ale má svůj přesně stanovený technologický postup, který musíme, pro dosažení co nejlepšího výsledku, dodržet. Naše služba zákazníkům začíná bezplatnou obhlídkou a zaměřením parketové podlahy naším kvalifikovaným technikem. Tento posoudí aktuální stav Vašich parket. Na základě jeho zjištění našim klientům vypracujeme cenovou nabídku na provedení renovace parket.

Renovace parket – Broušení parket je nejpřirozenější cestou opravy Vaší původní podlahy, protože její dřevo je na Váš byt „zvyklé“

Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. neprovádí Renovace parket – Broušení parket pouze v bytových prostorech. Velmi často se na nás obrací majitelé nebo správci kanceláří, škol, hotelů a jiných veřejných nebo komerčních prostor. V těchto veřejných prostorách se technologický postup renovace parket neliší od renovací v bytech. Pouze zde finálně používáme povrchovou úpravu, která je vhodná pro komerční zatížení.

Broušení parket - video

Broušení parket - kdy lze broušení parket provést?

Základním předpokladem pro to, aby mohla být provedena Renovace parket – Broušení parket v jakémkoliv prostoru je ucelená plocha parket. Pokud je na stávajících parketách patrný stavební zásah, mohou naši podlaháři poškozenou část parket opravit, nebo případně doložit nové vlysy ze stejného dřeva a ve stejném rozměru jaký mají stávající parkety. Dále je nutno posoudit, jestli je plocha parket pevná a soudržná. V případě potřeby většinou dokážeme stávající nevhodně položené parkety přeložit na nově upravený podklad.

Renovace parket je méně finančně nákladná než pořízení kompletní nové dřevěné podlahy

Po dokončení opravy parket zkontrolujeme, jestli někde nevystupují nad povrch hřebíky, které by mohly poškodit brusivo nebo brusný stroj. Renovace parket – Broušení parket probíhá v několika pracovních fázích. Pokud je možno a nutno renovované parkety tmelit, provádíme tmelení až po pečlivém odbroušení stávajících nátěrů (laků) až na samotné dřevo. Tmelení spár parket je efektivní pouze v případech, kdy se parkety nehýbou a spára mezi nimi je maximálně 1-2mm.  

Broušení parket - průběh

Samotný proces Renovace parket - Broušení parket provádíme za pomocí brusných strojů kotoučových, válcových a krajových. Broušení parket nebo broušení dřevěných podlah začínáme brusivem s nejhrubší zrnitostí a v dalších krocích postupně používáme jemnější a jemnější brusivo až do vybroušení dřevěné podlahy do úplně hladkého stavu. Pokud provádíme tmelení spár parket, toto podle potřeby řešíme mezi jednotlivými stupni broušení. Finálně vybroušenou hladkou plochu důkladně zbavíme prachu a nečistoto jejím vysátím průmyslovým vysavačem.

Na takto upravenou podlahovou plochu aplikujeme pochozí vrstvu oleje, tvrdého voskového oleje nebo laku – podle přání klienta. Výhodou při Renovaci parket - Broušení parket je možnost volby klienta -  majitel si může zvolit nový barevný nádech, který změní vzhled podlahy. Pokud je to z technického hlediska jen trochu možné, my v Podlahy Praha, s.r.o. doporučujeme svým klientům Opravu a renovaci parket, které pro jejich byt vybrali naši předkové architekti a položili staří mistři podlaháři.