Prkna na terasu

Prkna na terasu
Prkna na terasu 1
Prkna na terasu 2
Prkna na terasu 3
Prkna na terasu 4
Prkna na terasu 5
Prkna na terasu 6
Prkna na terasu 7
Prkna na terasu 8

Již dlouhou řadu let se společnost Podlahy Praha s.r.o. zabývá prodejem a realizací exteriérových teras. Běžně v praxi řešíme venkovní plochy u domů a bytů, ale nejsou výjimkou realizace venkovních dřevěných ploch také pro komerční účely. Pro naše zákazníky je u nás samozřejmostí bezplatné zpracování cenové nabídky i provedení zaměření před realizací dřevěné terasy. Umíme zpracovat také nabídku na prodej zákazníkem požadovaného materiálu, kterým jsou prkna na terasu.

Pokud zvolíte profesionální provedení montáže, budou dřevěná prkna na terasu, plně funkčními prvky komerčních i bytových objektů, pro které jsou realizovány. Za stavbu považujeme i venkovní dřevěnou terasu, a ta musí mít dobře vypracovaný projekt. Projekt neřeší jen umístění, zvolená dřevěná prkna na terasu a jiné materiály. Nezbytnou nutností je provázanost terasy na budovu, bazén, schodiště, pergolu, zahradu a její zastřešení a osvětlení. Důležitým detailem projektu terasy je určení systému, jímž se prkna budou na terasu montovat.

Nepodceňujte výběr prken na terasu 

Prvním krokem při plánování projektu zpevněné plochy terasy bude určit její velikost a umístění. Jestliže řešíte dřevěná prkna na terasu jako součást novostavby, je dobré zahrnout ji do projektu v rámci celé stavby. Provázání budovy s terasou a základy jsou tak řešeny jako jeden stavební celek domu. Pokud majitel plánuje zastřešení terasy, které je vázané na konstrukci střechy domu, je toto řešení základů a dřevěných konstrukcí pro dům a terasu nezbytné.

Lze také provést montáž prken na terasu u již postavené budovy. Ovšem vždy musíte brát ohled na konstrukci stavby a tuto nenarušit. Musí být vždy dodržena mezi oběma konstrukcemi příslušná dilatace. Pokud není vhodná finanční příležitost a nelze terasu realizovat jako celek, zvolte raději menší rozměr plochy. Šetření na materiálu a profesionální montáži se obvykle nevyplácí. Montáž prken na terasu má mnoho variant a obvykle umožňuje její dodatečné rozšíření.

Výběr dřevěných prken na terasu by měl být zohledněn tak, aby terasa přirozeně navazovala na obytné prostory. Menší domek s malými okny by měl být doplněn vhodnou velikostí terasy. Velký obytný dům s prostornými místnostmi a francouzskými okny perfektně doplní velká prostorná terasa. Dodatečně mohou být instalovány na terasu další doplňky, jako jsou pergoly, osvětlení a schody, které rozšíří její komfort. Největší a nejdůležitější prvotní investicí je však výběr pevné, kvalitní a trvalé základní pochozí plochy dřevěné terasy.

Prkna na terasu mohou být montována přiznanými nebo skrytými spoji.

Dodat a namontovat dřevěná prkna na terasu dokážeme ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. jak pro vlastníky bytů s lodžií, balkónem nebo zimní zahradou, tak i pro vlastníky rodinných domů s pozemkem. Zabýváme se též montáží venkovních dřevěných teras pro komerční účely. Ve svém portfoliu máme mnoho instalací předzahrádek restaurací, pochozích ploch botanických zahrad a venkovních ploch komerčních a veřejných staveb. Dřevěná prkna na terasu jsou plně funkční komerční plochou.

U zákazníků společnosti Podlahy Praha s.r.o. je na prvním místě výběr masivních dřevěných prken na terasu. Důvodem často bývá, že klient chce navázat na přiznané dřevěné prvky své stavby. Výběr konkrétní dřeviny na dřevěné terasy se tak podřídí dřevině přiznané na budově. Prkna na terasu dělíme podle druhu dřeva, použitého při montáži dřevěné terasy takto:

  • Dřevěná prkna na terasu Thermowood
  • Dřevěná prkna na terasu z exotických dřevin
  • Dřevěná prkna na terasu z jehličnatých dřevin

Dřevěná prkna na terasu Thermowood

Tepelně opracované dřevo evropských jehličnanů nebo listnatých stromů požité na montáž venkovní terasy, volí ve velké většině zákazníci, kteří hledají měkké dřeviny s vlastnostmi exotů v přijatelné cenové hladině. Toto dřevo, speciálně upravené, najdeme pod obchodní značkou Thermowood. Dřevo je zpracováno při teplotě 160°C až 215°C, při tomto procesu dochází ke změně vnitřní struktury a fyzikálních vlastností jinak měkkého dřeva.

Dřevěná prkna na terasu z exotických dřevin

Exotické dřeviny, původem z jihoamerických a asijských destinací, jsou oblíbené pro svou tvrdost, stálost a hustotu. Tyto charakteristické vlastnosti zaručí, že použitím těchto prken na terasu zaručíte vyšší odolnost plochy vůči hnilobě dřeva, povětrnostním vlivům také škůdcům. Teak, Merbau a Ipe jsou nejvíce žádané exotické dřeviny. Zároveň jsou to dřeviny ve vyšší cenové hranici. Ve střední cenové hladině najdeme prkna na terasu v provedení Massaranduba, Bukit, Badi a Angelim Pedra. V naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. nabízíme svým zákazníkům varianty při výběru žádaného exotického dřeva.

Dřevěná prkna na terasu z jehličnatých dřevin

Pochozí prkna na terasu z jehličnatých dřevin, volí ti, kdo si nechtějí nebo nemohou dovolit větší finanční investici. Nebo také ti, kteří mají tuto dřevinu již na svém domě opticky přiznanou. Dalším důvodem může být, že majitelé domů respektují okolní přírodu. Výběr musí být v tomto případě velice uvážený, jelikož ne každý jehličnan je vhodný na prkna na terasu. Nejvhodnějšími materiály jsou Sibiřský Modřín, Borovice slezská a Borovice stepní.

Rozhodujete se, jaká prkna na terasu máte zvolit? Přijďte k nám do podlahového studia Podlahy Praha, s.r.o. a my Vám s jejich výběrem ochotně pomůžeme.

Také by vás mohla zajímat stránka údržba dřevěných teras, renovace parket nebo broušení parket.