Čištění podlah

Efektivní čištění podlah je souhrnem pravidelného úklidu a údržby všech typů podlahových krytin v interiérech i v exteriérech. Každá podlaha potřebuje pro správně provedený úklid specifický čisticí prostředek a čistící systém. Při použití nesprávného údržbového přípravku nebo postupu údržby podlah může dojít ke zkrácení její životnosti nebo dokonce k trvalému poškození podlahy.

Při vhodném výběru přípravků na čištění podlah prodlužujete jejich životnost

Čištění podlahových krytin rozdělujeme podle umístění podlah na vnitřní (interiérové) a venkovní (exteriérové)

Čištění podlah v interiérech

  • Čištění podlah - v bytech
  • Čištění podlah - společných prostor bytových domů
  • Čištění podlah - firem a komerčních prostor a úklid veřejných budov

Čištění podlah - v bytech

S bytovými podlahovými krytinami se setkal alespoň jednou v životě každý z nás. Jejich úklid si ve většině případů řeší uživatelé bytů sami. Čištění podlah obvykle řeší přípravky, které znají z vlastní zkušenosti, ze zkušeností svých přátel, a podobně. Zde platí pravidlo, že ne všechny čisticí a údržbové prostředky jsou vhodné pro úklid všech podlah. V bytech nejčastěji používáme ruční mytí podlah, vhodné pro prostory menší až střední velikosti a prostory velmi členité.

Setkáváme se zde s nejširší škálou použitých materiálů na podlahách. Klasikou jsou zde parketové a prkenné podlahy ze dřeva, které je buď lakované, nebo olejované. Dalšími podlahovinami jsou korkové a laminátové podlahy, nebo koberce, PVC a dlažby. Z novějších materiálů můžeme jmenovat vinylové podlahy, podlahy z přírodního linolea a pohledové stěrky. Pro domácí použití Vám společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabízí vhodné prostředky na čištění podlah v bytech. Jako novinku umíme nabídnout strojové čištění Bona Deep Clean systémem.

Tvrdé podlahoviny, kterými jsou laminátové plovoucí podlahy, vinylové podlahy celoplošně lepené i plovoucí, PVC, dlažby a lité stěrky ošetřujeme přípravky, které jsou speciálně pro tyto povrchy určené. Takové čističe vyrábí například společnost BONA. Jejich patentovaný systém Bona spray mop je pohotovým prostředkem pro běžné čištění podlah. Dalšími osvědčenými výrobci přípravků na úklid a údržbu podlah jsou společnosti Dr.Schütz a WOCA.

Pro čištění podlah lakovaných dřevěných a korkových můžeme používat rovněž Bona Spray mop. Společnost BONA vyvinula čistící přípravek pro tento systém, určený na lakované plochy. Jestliže máme doma na podlaze parkety nebo prkna s povrchovou úpravou olej, musíme na jejich úklid použít čisticích prostředky na bázi mýdla např. od společnosti BONA, WOCA, OSMO nebo Dr.Schütz, které jsou k olejovaným podlahám šetrné.

Výrobce přírodního linolea, společnost FORBO, pro čištění podlah Marmoleum vyvinul a naším prostřednictvím prodává prostředek Monel. Společnost Podlahy Praha,s.r.o. Vám tento specializovaný čistič umí nabídnout a seznámit Vás s jeho použitím. Koberce udržujeme obvykle suchou cestou vysáváním. V případě potřeby svým klientům dokážeme nabídnout prostředky na čištění skvrn mokrou cestou, jejichž výrobcem je Dr.Schütz.

Čištění podlah - společných prostor bytových domů

Čištění podlah společných prostor bytových domů většinou zajišťují správci nebo majitelé jednotlivých objektů prostřednictvím úklidových firem nebo vlastními silami. V těchto prostorách jsou obvyklými podlahovými krytinami PVC, slinuté dlažby nebo lité podlahy. Každá z těchto podlahovin vyžaduje pro svou správnou údržbu jiný čisticí přípravek. Všem, kdo řeší tuto údržbu, umí společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout vhodný program na úklid a čištění podlah společných prostor, strojové čištění podlahy nevyjímaje.

Čištění podlah - firem a komerčních prostor a úklid veřejných budov

Tyto podlahové plochy zpravidla čistí specializované úklidové společnosti, nebo firemní zaměstnanci. Ve firmách a komerčních prostorech se obvykle setkáváme s tak zvanými tvrdými podlahovinami, kterými jsou dlažby, lité podlahy, kamenné (mramorové) a podlahy z PVC nebo vinylu. Ve firemních a komerčních prostorech se většinou vyplatí použití strojového čištění podlah. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. doporučuje Bona Deep Clean systém.

Ve veřejných budovách jsou kromě tvrdých podlahovin obvykle i dřevěné podlahy, někde také zátěžové laminátové plovoucí a koberce. V těchto objektech se osvědčilo nejen strojní čištění podlah, ale také klasická manuální údržba podlah. Specializované úklidové firmy obvykle zvolí pro úklid podlah univerzální čisticí prostředky, které nejsou vždy vhodné pro daný povrch podlahové krytiny.

Firmám i majitelům komerčních prostor a správcům veřejných budov, kteří řeší úklid podlah vlastními prostředky, dokáže naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout komplexní zpracování nabídky vhodných čisticích prostředků na strojové čištění podlahy, čištění průmyslových podlah i údržbu podlah ve firmách, komerčních prostorech a veřejných budovách.

Uvažujete o výběru úklidových a čisticích prostředků pro čištění podlah?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA

Čištění podlah v exteriérech

  • Čištění podlah -  dřevěných teras
  • Čištění podlah -  kompozitových (dřevoplastových) teras
  • Čištění podlah -  zámkových dlažeb a ploch z přírodního kamene

Čištění podlah venkovních teras řeší jejich majitelé zpravidla dvakrát do roka a to před a po sezoně. Předpokladem je pevné plochy zbavit organických i anorganických nečistot, které na plochách v průběhu roku ulpí. Čištění podlah v exteriérech se provádí mechanickou cestou (kartáčem, tlakovým čištěním, strojově, apod.). V druhé fázi podlahové krytiny ošetří prostředky, které se postarají o oživení a ošetření povrchů pochozích ploch.

Vhodně zvolené přípravky na údržbu a čištění podlah dřevěných teras umí prodloužit životnost terasy a zpomalit její šednutí. V případě zámkových dlažeb a kamenných venkovních ploch můžeme použitím vhodného přípravku na údržbu docílit nejen oživení, ale dokážeme odstranit případné nežádoucí narostlé mechy a lišejníky. Jiné přípravky dokážou z betonové dlažby odstranit nežádoucí olejové skvrny. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. majitelům a uživatelům nabízí vhodné čisticí prostředky na údržbu a čištění podlah v exteriérech.

Při výběru čisticích prostředků na čištění podlah venkovních teras a pevných ploch musíme vždy vycházet z materiálu, použitému na tyto plochy. Pro čištění podlah teras kompozitových (dřevoplastových) používáme řadu čističů, speciálně pro tento povrch určených. Takovou řadu prostředků prodává, například OSMO nebo WOCA. Nově dokážeme nabídnout i strojovou údržbu Bona Deep Clean  systémem, vhodným na hloubkové čištění všech typů teras.

Uvažujete o hloubkovém strojovém čištění podlah?

Vaši poptávku

ZPRACUJEME ZDARMA

Renovace podlah

Také by vás mohli zajímat stránky  broušení dřevěných podlah, Renovace parket či Broušení parket.