Broušení dřevěných podlah

Dřevěné podlahy a parkety a patří materiálům, které vynikají svojí přirozeností a různorodostí jednotlivých vlysů, jejichž vzhled vždy upoutá. Dřevěná podlaha je tradiční řešení, ke kterému se zákazníci neustále vrací. Při správném ošetřování je dřevěná podlaha v podstatě nezničitelná. Broušené, napuštěné a vyleštěné dřevěné podlahy dodávají místnostem příjemný a teplý povrch. Přes dobrou údržbu a ošetřování, však postupně dochází k opotřebovávání dřevěných podlah a ke změně jejich vzhledu. Proto po určité době přichází ke slovu broušení dřevěných podlah.

Broušení dřevěných podlah prodlouží životnost podlahy

Připadá Vám Vaše podlaha zašlá nebo je špinavá a plná škrábanců? Broušení dřevěné podlahy bývá jediným řešením, jak prodloužit její životnost. Broušení vrátí staré, zašlé a ochozené dřevěné podlaze  přirozený punc. Potřebuje-li vaše stará dřevěná podlaha broušení, pak je tu společnost Podlahy Praha pro Vás.

Starou dřevěnou podlahu umíme profesionálně obrousit a celkově zrenovovat, tak abychom podstatně prodloužili její životnost. Naši podlaháři posoudí aktuální stav podlahy, rozsah jejího poškození a smysluplnost broušení dřevěné podlahy. Kvalita je u nás na prvním místě, proto používáme kvalitní a značkové profesionální stroje a nástroje a také klademe velký důraz na výběr kvalitních materiálů. Naši podlaháři s letitými zkušenostmi mohou zabránit nesprávnému rozhodnutí a nevhodně investovaným prostředkům. Naším cílem je na prvním místě spokojenost zákazníka!

Broušení dřevěných podlah - ohleduplnost

Společnost Podlahy Praha používá při broušení dřevěných podlah ten nejohleduplnější postup, jaký lze v současnosti nabídnout. Účinně obrousíme Vaše omšelé, poškrábané a jinak znehodnocené dřevěné podlahy bez kil prachu rozptýleného do okolního prostředí. Každá naše práce, kterou provádíme má svůj postup a je provedena na nejvyšší úrovni. Díky dlouholetým zkušenostem provádíme broušení parket kvalitně, precizně a dokonale.

Broušení dřevěné podlahy pomáhá vylepšit její stav.

Broušení dřevěných podlah - jak často brousit?

K broušení dřevěných podlah je potřebné přistoupit jednou za 10 až 20 let, v závislosti na frekvenci a intenzitě námahy, jíž musí podlaha čelit. Dřevěné podlahy lze brousit mnohokrát. Pokud jsou dřevěné podlahy v dobrém stavu, brousí se převážně jen původní zašlý a poškrábaný lak zhruba do hloubky 1 mm, vlastní materiál podlahy se obrousí minimálně. Více poškozené dřevěné podlahy se brousí do větší hloubky (do 3 mm, více už to zpravidla nemá smysl), a to v několika vrstvách.

Broušení dřevěných podlah - video

Co byste měli vědět, než se s námi pustíte do broušení dřevěných podlah

  • přibližné stáří vaší dřevěné podlahy
  • z jakého je podlaha dřeva
  • jaký je povrch pod podlahou
  • jakou technikou je dřevěná podlaha připevněna

 

Broušení dřevěných podlah - podmínky

  1. Spáry mezi podlahovými dílci nejsou nikde větší než 1-2 mm
  2. Vrypy, díry a jiná viditelná hloubková poškození podlahových dílců jsou jen nepatrných rozměrů
  3. Podlaha není v žádném místě zvlněná, vystouplá či propadlá více než 1-2 mm
  4. Podlaha v žádném místě nepříjemně nevrže
  5. Podlaha dobře drží na podkladu po celé ploše, nikde se neprohýbá a nezvedá
  6. V podlaze nejsou žádné fatálně poškozené díly

 

Broušení dřevěných podlah se provádí jak u starých, tak i u nově položených dřevěných podlah.

Velmi důležité je při broušení dřevěné podlahy zvolit správný technologický postup. Neodborně provedené broušení dřevěné podlahy může znemožnit další renovace podlahy, nebo ji úplně znehodnotit. Broušením se zbaví staré dřevěné podlahy škrábanců, různých rýh a nerovností. Broušením odstraníme také zašlou špínu, skvrny a zažloutlý odstín barvy či laku. Po broušení bude dřevěná podlaha opět hladká a vynikne její specifický barevný odstín i přírodní kresba dřeva.

Společnost podlahy Praha nabízí broušení dřevěných podlah za rozumné ceny. Vážíme si každého zákazníka, naším cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Broušení dřevěných podlah svěřte profesionálům ze společnosti Podlahy Praha.

Jak broušení dřevěné podlahy probíhá?

Před broušením dřevěné podlahy nejdříve odstraníme obvodové lišty, prahy dveří, zkontrolujeme prkna. Prasklá či poškozená je třeba opravit tmelením nebo vyměnit. Vytáhneme všechny hřebíky či jiné kovové předměty. U prkenných podlah přibíjených hřebíky, je nutno hřebíky nahradit vruty. Dále v rámci renovace parket upevníme uvolněné parkety, provedeme další opravy a dokládku parket.

Takto připravenou dřevěnou podlahu brousíme podlahovou bruskou. Vznikající prach lapán ve velkém množství do vaku upevněného ke stroji. Díky tomuto systému je zajištěno, že po skončení broušení nebudete muset vynaložit tolik práce na úklid podlah. Kvalitní obroušení dřevěných podlah sestává ze série několika brusů. Počet brusných kroků (s různou hrubostí brusiva) závisí na velikosti a četnosti přechodů u nově položených podlah a na stupni opotřebení u starých podlah, případně stupni jejich nerovnosti. K broušení dřevěných podlah se používá speciální brusný papír různé zrnitosti. Celoplošné a rovnoměrné broušení zajišťují profesionální brusné stroje.

Před posledním brusem, se vytmelí případné trhliny a spáry. Po vytvrzení tmelu přejdeme k poslednímu jemnému broušení před povrchovou úpravou. Práci zakončujeme nanesením laku, oleje nebo vosku, montáží nových obvodových lišt, prahů a úklidem nepořádku.

 Zvolte tu správnou cestu a nechte svou dřevěnou podlahu zbrousit naší firmou - nebudete litovat!

Broušení dřevěných podlah od Podlahy Praha

Nabídka profesionálních služeb společnosti Podlahy Praha zahrnuje kompletní servis. Naší práci děláme kvalitně, máme s ní dlouholeté zkušenosti, a spokojenost zákazníka je pro nás na prvním místě. Víme, že dobře odvedená práce je naší nejlepší vizitkou. Naše reference mluví za vše. Broušení dřevěných podlah provádíme v bytech, domech, kancelářích, školních třídách či tanečních nebo sportovních sálech.

Obraťte se na nás! Na broušení dřevěných podlah jsme odborníci!

Výsledek odborně provedené práce našich podlahářů Vás příjemně překvapí!

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby

Renovace podlah Praha je náš obor