ČIŠTĚNÍ PODLAH PRAHA

Ať se Vám to líbí, nebo ne, údržbu a čištění podlah musíte řešit v každé domácnosti, kanceláři, obchodě, skladu, bance, prostě všude. Je jedno jestli se Vaše místo podnikání nebo bydliště nachází v hlavním městě Praha, v Aši, Karlových Varech nebo Plzni. Zkrátka, jedná se o pravidelný úklid jakékoliv podlahy v exteriérech i interiérech. Každý druh podlahové krytiny si žádá specifický čisticí přípravek a vhodný systém údržby.

Pro zákazníky společnosti Podlahy Praha s.r.o. vypracujeme nabídku vhodných přípravků a postupů pro čištění podlah.

Jestliže budete pro čištění podlah používat univerzální prostředky, můžete krytiny nevratně poškodit a zkrátit tak jejich životnost.

Údržbu a čištění podlah v interiérech staveb rozdělujeme podle způsobu užívání těchto ploch na:

  • Čištění podlah - Úklid komerčních prostor a firem, úklid veřejných budov

  • Čištění podlah - Úklid společných prostor bytových domů

  • Čištění podlah - Úklid podlah v bytech

Čištění podlah - Úklid komerčních prostor a firem, úklid veřejných budov

Majitelé i provozovatelé komerčních prostor obvykle osloví pro čištění podlah specializované úklidové společnosti, nebo touto činností pověří své zaměstnance. Na úřadech a ve firmách jsou ve většině případů na podlahách tak zvané tvrdé podlahoviny. Těmi jsou kamenné nebo keramické dlažby, lité podlahy a podlahy z PVC nebo vinylu. Tyto prostory mají obvykle velké plochy a nejlépe se zde uplatňuje strojové čištění podlah, pro které společnost Podlahy Praha s.r.o. doporučuje ověřený Bona Deep Clean System.

Mimo tvrdých podlahovin se zde můžeme setkat také s podlahami dřevěnými nebo s komerčně zátěžovými laminátovými plovoucími podlahami a s koberci. Pro tyto pochozí plochy Vám profesionálové z Podlahy Praha s.r.o. dokážou navrhnout vhodné čištění podlahy a čisticí prostředky. Specializované úklidové firmy dost často používají pro úklid podlah levné univerzální čisticí prostředky, které však nejsou vhodné pro daný typ povrchu podlahové krytiny.

Pro majitele, provozovatele a správce komerčních a veřejných budov dokážeme ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. zpracovat komplexní nabídku vhodných čisticích prostředků na strojové i ruční čištění podlah, čištění průmyslových krytin, skladových, obchodních a jiných komerčních pochozích ploch v interiérech i na exteriérových plochách.

Čištění podlah - Úklid společných prostor bytových domů

Úklid společných prostor si správci bytových domů a SVJ zařizují prostřednictvím úklidových firem nebo vlastními silami. Na těchto podlahách, ve společných prostorech, většinou najdeme PVC, slinuté dlažby, teraco, přírodní linoleum nebo lité podlahy. Každá z těchto pochozích krytin potřebuje pro čištění podlah jiný přípravek. Pro tyto prostory dokážeme my ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. nabídnout vhodný údržbový systém a čištění podlah, které dle přání zákazníka také umíme zrealizovat.

Čištění podlah - Úklid podlah v bytech

Čištění podlah a jejich úklid v bytech většinou provádějí jejich majitelé a uživatelé sami. Velkým nešvarem je používání nevhodných univerzálních přípravků z reklamních spotů, nebo doporučené známými. Chceme Vás upozornit, že ne každý čisticí přípravek je vhodný pro čištění podlah. Podlahy v bytech jsou velice různorodé a proto je vhodné každý typ podlahy čistit správným prostředkem a způsobem.

Čištění podlah dřevěných lakovaných a olejovaných je specifickou záležitostí, se kterou Vám u nás ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. dokážeme pomoci.

Na podlahách v bytech se setkáváme s klasickými dřevěnými podlahovinami, které mohou být v lakovaném i olejovaném provedení. Dalšími klasickými podlahami jsou PVC, koberce, laminátové podlahy a dlažby. Z novějších materiálů můžeme jmenovat vinylové podlahy nebo podlahy z přírodního linolea. Naše společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí svým zákazníkům pro domácí úklid, vhodné prostředky na čištění podlah v bytech.

Profesionálové Podlahy Praha s.r.o. jsou Vám k dispozici při výběru vhodných prostředků na čištění podlah.

Pochozí kámen s povrchovou úpravou, dlažba, vinylové podlahy, laminátové plovoucí podlahy a PVC, jsou označovány jako tak zvané tvrdé podlahové krytiny. Ošetřujeme je prostředky, které jsou pro tyto povrchy určené. Vhodný systém na čištění podlah prodává naše společnost Podlahy Praha s.r.o. od výrobce BONA. Patentovaný systém Bona spray mop je zajímavým řešením pro běžné údržby podlah. Dalšími osvědčenými výrobci vhodných přípravků jsou společnosti WOCA, FORBO a Dr. Schütz.

Pro čištění podlah dřevěných a korkových lakovaných je vhodný Bona Spray mop, který můžete koupit u nás v Podlahy Praha s.r.o. Lakované povrchy vyčistíte za použití čisticího prostředku od stejného výrobce. Na olejované dřevěné podlahy musíte zvolit variantu přípravku na tyto podlahy od BONA, nebo vhodné prostředky od společností OSMO, WOCA nebo Dr. Schütz, které jsou k olejovaným podlahám šetrné.

Výrobce přírodního linolea Marmoleum, společnost FORBO, na čištění podlah Marmoleum vyvinul prostředek Monel, který Vám u nás, ve společnosti Podlahy Praha s.r.o., dokážeme nabídnout a prodat.

Koberce vyžadují údržbu především suchou cestou luxováním. Dokážeme Vám však také nabídnout přípravek na odstranění skvrn na kobercích mokrou cestou.

Při výběru přípravků na čištění podlah venkovních, na terasách, musíte vždy přihlédnout k tomu, ze kterého materiálu je zbudována pochozí plocha. Přírodní materiály udržujte přípravky, které nenaruší jejich povrchovou strukturu, a které nejsou agresivní. Osvědčené čističe prodáváme od společností OSMO, WOCA a BONA. Pro výběr vhodného prostředku na čištění podlah venkovních teras oslovte nás, společnost Podlahy Praha, s.r.o.

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.