Čištění venkovní dlažby

Čištění venkovní dlažby
Čištění venkovní dlažby 1

Máte doma terasu nebo zpevněnou venkovní pochozí plochu? Musíme Vás upozornit, že i tyto plochy jsou podlahami, o které se musíte, jako o každé jiné, vhodně starat.

Exteriérové pochozí plochy jsou nejčastěji řešeny z betonu, dlažby zámkové nebo slinuté, kamene nebo ze dřeva. Jedná se sice o různé pochozí materiály, ale jedno mají společné, musíte se o ně starat, pravidelně je čistit a ošetřovat, aby co nejdéle plnily svou funkci. Čištění venkovní dlažby a ostatních venkovních pochozích ploch je předpokladem pro jejich dlouhou životnost a funkčnost.

Čištění venkovní dlažby a venkovních teras není nic jiného, než pravidelný úklid podlah v exteriérech. Jako u každé jiné podlahy, musíte i u venkovní podlahové krytiny myslet na to, jaký čisticí prostředek a čisticí systém použijete. Pokud zvolíte obyčejný univerzální přípravek, počítejte s tím, že podstatně zkrátíte životnost těchto ploch, nebo je dokonce trvale poškodíte.

Správný výběr přípravků na čištění venkovní dlažby prodlouží životnost.

Dlažba je nejrozšířenějším materiálem pro vybudování zpevněné venkovní plochy. Dlažby můžete použít nejen na terasy, příjezdové cesty, ale také na chodníky a ostatní exteriérové plochy s pochozím povrchem. Jednotlivé dílce zámkové dlažby fungují jako puzzle, které do sebe přesně zapadá. Profesionální instalací dlažebních dílců je vytvořena celistvá a stabilní plocha. Čištění venkovní dlažby musíte věnovat velkou pozornost. Za tuto péči se Vám odmění dlouhou životností a účinností.

Jestliže jste si vybrali dlažbu, nemusíte se obávat obyčejnosti. Tato se vyrábí v mnoha barevných provedeních a Vy tak můžete vhodně doplnit vzhled stavby, plotu a okolí. Další předností je její poměrně nízká pořizovací cena v porovnání s ostatními obvyklými materiály, používanými na terasy. Pokud zvolíte vhodný systém na čištění venkovní dlažby, odmění se Vám odolností vůči mrazu, vodě a ostatním povětrnostním podmínkám. Vysoká odolnost proti zatížení určuje tyto jako vhodné i na velmi frekventované plochy.

Přípravu podkladu před montáží venkovní dlažby nesmíte podcenit. Důležitým krokem je přesné provedení a zhutnění kamenných podkladových frakcí a profesionální instalace dílců dlažeb. Realizace zpevněné plochy z dlažby je plánovaná akce, proto do tohoto plánu zahrňte obrubníky, které jsou často opomíjenou součástí stavby. Vydlážděnou plochu ze zámkové dlažby můžete kdykoliv rozebrat z části nebo celou, znovu doložit nebo položit.

Čištění venkovní dlažby

Čištění venkovní dlažby a kompletní údržbu ostatních zpevněných venkovních ploch provádějte dvakrát do roka, nejlépe na jaře a na podzim. Nejprve pevné plochy zbavte pevných nečistot, které během užívání na podlaze zůstanou. Toto čištění venkovní dlažby i ostatních venkovních ploch proveďte mechanickou cestou tlakovým nebo strojním čištěním, kartáčem apod..

Ačkoliv se snažíte a čištění terasy věnujete příkladnou péči, po určité době vypadá její plocha zašlá a opotřebovaná. Jedná se o běžný jev, který se časem projeví u každé podlahy a tohoto si nemusíte ani všimnout. Hloubkové čištění Bona Power Scrubber Vám pomůže vrátit této podlaze oživlý vzhled, a to pouhým jediným přejetím této zašlé plochy. Použitím čisticího přípravku Bona Deep Clean Solution Vaši venkovní podlahu dovedete k dokonalosti. Hloubkový úklidový postup Bona Deep Clean System na čištění venkovní dlažby Vám my ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. doporučujeme.

Čištění venkovní dlažby od Podlahy Praha s.r.o.

Hloubkové čištění umíme realizovat na venkovních plochách z dlažby, terasách ze dřeva i z kamene, WPC kompozitových i plochách betonových. Našim klientům vřele doporučujeme hloubkové čištění venkovní dlažby. Po důkladném hloubkovém čištění venkovní terasy je vhodná aplikace speciálních ošetřujících přípravků, které Vám v naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. pomůžeme vybrat a na požádání i aplikovat na Vše venkovní podlahy.

Jak už jsme se výše zmínili, pochozí kamenné plochy a terasy z venkovních dlažeb jsou velmi odolné, ale nejsou věčné. Výběrem vhodných přípravků pro čištění venkovní dlažby a kamenných ploch, podpoříte jejich životnost. Při běžném provozu je potřeba, aby byly tyto plochy chráněny před znečištěním a poškozením. Dochází však k mimořádným událostem, při kterých již běžná prevence nestačí a musí dojít k důkladnému čištění.

Mimořádnými událostmi označujeme mastné skvrny po grilování, vyteklý motorový olej, zašlapané žvýkačky, prorostlý plevel. V těchto případech musíme zvolit důkladné čištění. Při čistění venkovní dlažby a ploch z kamene musíte nejprve tyto plochy zbavit hrubých nečistot, naneseného bláta, prorostlých mechů, lišejníků a travin. Po důkladném odstranění od těchto organických a anorganických nečistot se zaměřte na olejové skvrny, které Vaši terasu hloubkově znečistily.

Existuje řada prostředků na odstranění mastných skvrn, nechtěné vegetace a parazitů. Tyto přípravky Vám v naší společnosti Podlahy Praha, s.r.o. můžeme nabídnout. Jsou to odstraňovače a absorbenty, které Vás zbaví většiny tukových, olejových a jiných mastných skvrn do hloubky. Vaše venkovní zámková dlažba, napadená lišejníky, řasami, mechy a houbami, bude důkladně ošetřena herbicidními a fungicidními prostředky, při použití kterých proběhne čištění venkovní dlažby k Vaší spokojenosti.

Také by vás na našem webu Renovace podlah mohly zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket a Broušení parket.