Čisticí prostředky na podlahy

Dnešní současná situace ukazuje, že většina bytů a domů je vybavena různými druhy podlah podle výběru svých majitelů. Každý z nich má velký zájem na dlouhé životnosti své podlahy a proto ji musí řádně čistit a udržovat. Není problém koupit universální prostředky na čištění a mytí podlah, kterých je na našem trhu nekonečně mnoho a jejich výrobci uvádí, že jsou vhodné na čištění každé krytiny. My ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. víme, že na různé druhy podlah musí být použity speciální prostředky. Výrobci podlah uvádějí u každého druhu krytiny vhodné čisticí prostředky na podlahy.

Čisticí prostředky na podlahy Vám pomůžeme vybrat

Prioritou by pro Vás měl být vhodný výběr čisticích prostředků, ne používání universálních přípravků, které opravdu nejsou vhodné na většinu podlah. Pokud vybíráte novou podlahu, nezapomeňte se prodejce zeptat, jaké čisticí prostředky na podlahy jsou vhodné pro tu, kterou jste si právě vybrali, a jak ji udržovat. Ve velké většině Vám prodejce nabídne výrobek přímo určený výrobcem dané podlahy, nebo od společnosti, která se zabývá jejich výrobou.

Jestliže nám zákazník podá přesné informace o typu své podlahové krytiny, profesionálové naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. pro Vás vyberou nejvhodnější čisticí prostředky na podlahy. Čisticí přípravky na podlahy rozdělujeme podle druhu podlahových krytin na:

  • Čisticí prostředky na podlahy teras
  • Čisticí prostředky na tvrdé podlahy
  • Čisticí prostředky na podlahy dřevěné a korkové lakované
  • Čisticí prostředky na podlahy dřevěné olejované

Čisticí prostředky na podlahy teras

Hovoříme zde o podlahách, položených venku, Jejich pravidelnou údržbu je potřeba dodržovat. Čisticí prostředky na podlahy venkovních teras je nutno vybírat podle toho, z jakých materiálů jsou tyto pochozí plochy zbudované na terasách, balkónech, lodžiích a na ostatních zpevněných plochách. Nejméně dvakrát do roka, na jaře a na podzim, dopřejte venkovním terasám údržbu a čištění. Prvním krokem je zbavit plochy hrubých nečistot. Na tento postup doporučujeme použít čisticí prostředky na podlahy v exteriérech od výrobců OSMO, BONA a WOCA.

Čisticí prostředky na tvrdé podlahy

Tvrdé podlahové krytiny jsou podlahy z materiálů, mezi které zahrnujeme kámen, dlažbu, pohledové stěrky, PVC podlahy, přírodní linolea, laminátové plovoucí podlahy a vinylové podlahy. Tyto tvrdé podlahové krytiny mají obvykle trochu větší odolnost a nejsou tak citlivé na provádění úklidu podlah, ale i tady musíme jednat obezřetně. Na podlahy se slinutými povrchy, mezi které řadíme kamenné podlahy s povrchovou úpravou a dlažby, používejte čisticí prostředky na podlahy, které jsou doporučené od jejich výrobců, nebo prodejců.

Vhodné čisticí prostředky na podlahy máme v nabídce od výrobců OSMO a Dr. Schütz.

Laminátové plovoucí podlahy a dřevěné podlahové krytiny vyžadují podobnou údržbu. Co musíte u těchto podlah dodržovat je, že se nesmí přemokřit, a aby na nich nezůstávala zbytková vlhkost po vytírání. Výrobce Dr. Schütz vyrábí a doporučuje čisticí prostředky na podlahy a výrobce BONA doporučuje  svůj unikátní Bona Spray Mop s čističem na tvrdé podlahoviny.

Ty správné čisticí prostředky na podlahy z přírodního linolea na náš trh dodává společnost FORBO a Dr. Schütz. Výrobce Forbo je specialistou na Marmoleum a jeho čistič pro přírodní linolea a vinylové podlahy prodáváme pod názvem Monel. Vhodné čisticí prostředky najdete v nabídce našeho podlahového studia Podlahy Praha s.r.o. Komunardů 38, Praha 7 - Holešovice.

Čisticí prostředky na podlahy korkové a dřevěné lakované

Dřevěné podlahy a korkové lakované podlahy jsou opatřeny ochrannou povrchovou vrstvou a čištění tak neprovádíte na samotném masivu nebo dýze. Povrchy těchto podlah jsou ošetřeny lakem, který je vyráběn na vodní bázi nebo lakem polyuretanovým a na korkových podlahách jsou použity laky keramické. Proto pozorně vybírejte čisticí prostředky na podlahy lakované. Tyto nesmí být v žádném případě agresivní, aby nenarušily povrch lakované vrstvy podlahy.

Nejčastější chybu při údržbě dřevěných podlah dělají jejich majitelé při vytírání, tyto plochy zbytečně máčejí a zanechávají tak zbytkovou vlhkost na jejich plochách. Zbytková vlhkost proniká do spár mezi jednotlivými lamelami a vsákne se do dřeva, které poté nabobtná. Je proto lepší, když lakované podlahy dřevěné a korkové spíše zametete a luxujete, než je častěji vytíráte. Zaměřte se proto na vhodné čisticí prostředky na podlahy a při vytírání pořádně ždímejte hadr nebo mop.

Unikátní a patentovaný systém BONA Spray Mop a čisticí prostředek na lakované dřevěné podlahy je skvělou náhradou za vytírání s kbelíkem.

Čisticí prostředky na podlahy dřevěné olejované

Pravidlo nepřemokřit podlahu je stejné i u dřevěných podlah olejovaných. Zbytková vlhkost, která zůstane po vytírání, vytvoří na podlaze ošklivé šedivé a matné plochy. Protože máme zkušenosti s tímto častým problémem, doporučujeme používat vhodné čisticí prostředky na podlahy na bázi mýdla, které vosk nebo olej nevysušují. BONA Soap čistič je rozpustný ve vodě nebo BONA Spray Mop s čističem, který je určený výhradně na dřevěné olejované povrchy podlah, najdete je v naší nabídce, u nás ve společnosti Podlahy Praha s.r.o.

Profesionálové s dlouholetými zkušenostmi ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. Vám pomůžou vybrat vhodné čisticí prostředky na podlahy a údržbu pochozí plochy, která Vás denně obklopuje.

Také by vás na našem webu Renovace podlah mohly zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.