FORBO linoflex

FORBO linoflex
FORBO linoflex 1
FORBO linoflex 2
FORBO linoflex 3
FORBO linoflex 4
FORBO linoflex 9
FORBO linoflex 10
FORBO linoflex 7

FORBO linoflex je ekologické a recyklovatelné

V poslední době jsou nejvyhledávanějšími povlakovými podlahami v interiérech přírodní linolea. Je to i současným trendem, vybírat podlahy ekologicky a šetrně k životnímu prostředí. Tento trend máme na zřeteli i my, ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o., a snažíme se naše zákazníky podporovat v tomto ekologickém uvažování při výběru podlah z ekologicky odbouratelných materiálů. Na předních příčkách podlahových krytin je v naší společnosti přírodní linoleum a dřevěné podlahy.

Nabídka přírodního linolea je široká a kreativní, protože neustále doplňujeme nové varianty těchto podlahovin. Naše portfolio těchto podlah je aktuálně doplněno krytinou od výrobce přírodního linolea FORBO, novinkou FORBO linoflex. Toto přírodní linoleum je dodáváno v rolích. Povlaková podlaha je ekologicky odbouratelná a nezatěžuje už tak zkoušené životní prostředí. Vstupní suroviny pro výrobu tohoto linolea jsou téměř nevyčerpatelné a ekologické.

FORBO linoflex přírodní linoleum se vyrábí v celkové tloušťce 2,5 mm, šířce rolí 2 metry a v 16 mramorových vzorech.

Posouzení rozdílu mezi FORBO linoflex a PVC

Klienti, kteří projeví zájem, o dodání a montáž linolea od naší společnosti, se dost často mýlí, a ve skutečnosti zjistíme, že mají zájem o PVC podlahy. Odlišný výrobní postup a materiálové složení je ten základní rozdíl mezi přírodním linoleem a PVC. Vinylová podlaha FORBO element, FORBO original a FORBO solidstep v rolích jsou vyráběny ze sloučenin polyvinylchloridu a naopak přírodní linoleum FORBO linoflex je čistě přírodní materiál.

Dekory těchto podlahovin jsou dalším viditelným rozdílem, který poznáte na první pohled. Vinylové podlahy (PVC) můžou být v jakémkoli dekoru, FORBO linoflex má vždy dekor v barevném mramorování.

Odlišnost Vám předvedeme na nové kolekci FORBO QUATTRO, ta obsahuje tři řady vinylových podlah v rolích - element, solidstep, original a jednu řadu přírodního linolea FORBO linoflex.

Vstupní suroviny a výroba FORBO linoflex:

 • Pryskyřice
 • Lněný olej
 • Dřevitá moučka
 • Přírodní pigmenty
 • Juta
 • Vápenec

Základní materiály pro výrobu FORBO linoflex jsou obnovitelné a ekologicky odbouratelné.

FORBO linoflex - dřevitá moučka

Při výrobě podlahy FORBO linoflex se používá dřevitá moučka, která má schopnost dobře vázat na sebe přírodní pigmenty. Tato vlastnost dřevité moučky dává možnost výrobě přírodního linolea v široké barevné škále. Tato surovina technologicky udržuje barevnou stabilitu krytiny. Dřevo, které se používá na výrobu krytiny, je pěstováno v regulovaných evropských lesích, kde je každý pokácený strom nahrazen novou výsadbou.

FORBO linoflex - pryskyřice

K výrobě linolea se požívá pryskyřice z borovice, ta je získávána šetrnou metodou, která nepoškodí strom a nebrání jeho dalšímu růstu. Pryskyřice má funkci pojiva přírodního linolea FORBO linoflex. Pryskyřice spolu s lněným olejem zaručí přírodnímu linoleu odolnost a flexibilitu.

FORBO linoflex - lněný olej

Dalším základním materiálem pro výrobu přírodního linolea FORBO linoflex je lněný olej. V názvu této krytiny je olej též obsažen. Zrna lnu se extrahují a tím se získá lněný olej. Lněný olej má mnohostranné využití a jeho používání sahá hluboce do minulosti. Jeho stopy najdeme ve využití v kulinářství, ale také v medicíně při léčení různých nemocí. Léčivý lněný olej je hojně používán v léčení nachlazení a dušnosti.

FORBO linoflex - přírodní pigmenty

Ekologicky šetrné jsou přírodní barevné pigmenty. FORBO linoflex se vyrábí v pestrých, živých a přirozených barvách právě díky přírodním pigmentům. Tyto pigmenty neobsahují olovo ani kadmium a jsou neškodné svému okolí.

FORBO linoflex - juta

Podkladní vrstvu přírodního linolea FORBO linoflex tvoří juta, tu můžete spatřit na spodní, rubové, straně. Tato přírodní tkanina je upředena z vláken rostliny Juta, která je pěstována v Bangladéši a v Indii. Rostlina přírodního původu zajišťuje obnovitelnou produktivitu.

FORBO linoflex - vápenec

Přírodní linoleum FORBO linoflex má jemnou odolnost a strukturu, kterou mu zajišťuje jemně mletý vápenec, jehož těžba probíhá prakticky po celém světě.

Jednoduchý popis výroby podlahoviny přírodní linoleum FORBO linoflex

Nejprve se smíchá lněný olej, extrahovaný ze semen lnu, s pryskyřicí z borovic a rozpustí se. Do takto vzniklé směsi se přidá dřevitá moučka z evropských dřevin. Moučka má funkci plniva a výrazně zlepší stabilitu barevných pigmentů. Nakonec se přidá jemně mletý vápenec pro jemnou strukturu hmoty. Podkladovou vrstvu přírodního linolea FORBO linoflex tvoří juta.

Přednosti přírodního linolea FORBO linoflex

 • Výroba z ekologicky odbouratelných a obnovitelných zdrojů
 • Zdravotně nezávadná pro astmatiky a alergiky
 • Přírodní podlahová krytina
 • Široká škála barevných variant
 • Příjemně teplé na dotyk
 • Široké využití u všech typů prostor
 • Vhodné na teplovodní podlahové topení

Pokládka linolea FORBO linoflex

Kvalitní úprava podkladu před pokládkou podlahy FORBO linoflex je prvořadým úkolem. Upravený podklad musí být pevný, suchý, rovný, hladký, celistvý, soudržný a nejlépe přestěrkovaný a přebroušený. Protože FORBO linoflex je pouhých 2,5 mm silná podlahovina, každá sebemenší nerovnost na podkladu by se brzy prorýsovala.

Přírodní linoleum FORBO linoflex je specifickým materiálem. Doporučujeme proto svěřit pokládku do rukou odborníků, kteří jsou přesně proškoleni od výrobce této podlahy. Naši profesionálové ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. Vám pomůžou s výběrem přírodního linolea. Technici naší společnosti zhodnotí na ploše pokládky, zda je tento typ podlahové krytiny pro Vás vhodný. Pokud budou vyhovovat všechny technické parametry, vypracujeme Vám bezplatně cenovou nabídku.

FORBO linoflex garantuje životnost 10 let

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlah, Renovace parket či Broušení parket.