Forbo original

Forbo original
Forbo original 1
Forbo original 2
Forbo original 3
Forbo original 4
Forbo original 5
Forbo original 6
Forbo original 7

FORBO original, zátěžový vinyl v rolích, je vhodný zejména pro prostředí které vyžaduje bezpečnost a nadstandardní hygienu.

Polyvinylchlorid je základní chemická sloučenina pro výrobu vinylové podlahy FORBO original. Jedná se o třetí nejpoužívanější umělou hmotu ve světě, v těsném závěsu za polypropylenem a polyetylenem. Polyvinylchlorid je chemická sloučenina, která není rozpustná v olejích, ve vodě, v koncentrovaných zásadách ani v anorganických kyselinách.

Základní surovina pro výrobu vinylových podlah je vinylchlorid monomer. Výrobní proces se nazývá polymerace, kterou vznikne bílý prášek nebo granulát. Tento je podroben dalším výrobním procesům s použitím přísad. Výroba není nijak složitá, materiál je levný a dobře zpracovatelný, nemůžeme se tedy divit, že rozšíření PVC podlahy a vinylové podlahy je tak velké.

Větší než poloviční množství z celkové světové produkce polyvinylchloridu je využito ve stavebnictví. Nahrazuje zde tradiční stavební materiály, jako jsou kámen, beton, dřevo a podobné materiály.

FORBO original je vinyl, který vám ochotně předvedeme

Jedním z nejnovějších výrobků na našem trhu je podlahová krytina vinyl FORBO original. Tento vinyl je jedničkou hned z několika důvodů. Především je to velká a zajímavá nabídka vzorů, velmi příznivá cena, všestranné použití, vysoká odolnost při velké zátěži, dostupnost, dlouhá životnost a snadná pokládka krytiny.

FORBO original Vám ochotně předvedeme v podlahovém studiu společnosti Podlahy Praha s.r.o. V naší nabídce máme v současnosti 8 dekorů dřeva, 6 mramorových a 12 barevných dekorů tohoto zátěžového vinylu. Zákazník má možnost pohodlného výběru přímo v našem studiu, nebo si proti záloze může zapůjčit vzorky domů.

Na stránkách naší společnosti je pouze část z kolekce krytin, které dokážeme sehnat a Vám představit. Jsme pružná a moderní společnost a neustále výběr rozšiřujeme o další vhodné podlahy. Spokojenost našich budoucích klientů je pro nás prvořadou záležitostí.

FORBO original se snadno udržuje, při nášlapu je tichý a příjemný na dotek

PVC je na trhu dostupné ve formě povlakových podlahových krytin již mnoho let. Ani tato dlouhověkost nestaví tuto podlahu do pozice nemoderních krytin, které by nebyly žádané a méně používané. Opak je pravdou. Neustále se zvyšující poptávka na trhu je pro výrobce inspirací pro zdokonalování výroby vinylových podlahových krytin a inovace technologie výroby. Díky pružnosti výrobců a rychlým zásobením trhu můžeme svým klientům předvést aktuální novinku FORBO original, odolný zátěžový vinyl.

Moderní a žádané barevné odstíny, velmi atraktivní dekory, schopnost imitovat přírodní materiály a strukturu jejich povrchů, to je jen malý výčet toho, proč jsou vinylové podlahy tak oblíbené. FORBO original zátěžový vinyl v rolích vytvoří při montáži originální povrch v takovém dekoru, který si vyberete. Tyto podlahy, vyráběné v pásech, jsou k dostání na našem trhu v šíři 2m, v celkové tloušťce 2,0 mm a nášlapné vrstvě o síle 0,7mm. Tyto konstrukční vlastnosti předurčují krytinu k využití v bytové i komerční zástavbě.

26 dekorů FORBO original Vám představíme v naší společnosti Podlahy Praha s.r.o.

FORBO original – jeho přednosti

 • Nízká cena
 • Trvalá povrchová úprava PUR Pearl
 • Všestranné použití
 • Odolný zátěžový vinyl
 • Vyroben bez ftalátů
 • Podlahová krytina vhodná na teplovodní podlahové topení

Charakteristika vinylové podlahy FORBO original

Odolný zátěžový vinyl FORBO original je vhodný pro většinu komerčních prostor. Běžná pravidelná údržba je po praktické stránce dostatečná a povrchová úprava PUR Pearl chrání tuto krytinu před opotřebením. V celé kolekci FORBO original je vyvážené zastoupení v provedení designů mramorování, dřeva a moderních barevných celoplošných dekorů. Výroba celé kolekce byla provedena bez použití ftalátů.

Technické specifikace FORBO original

 • Výrobek splňuje požadavky normy EN-ISO 10582
 • Celková tloušťka 2,0 mm
 • Tloušťka nášlapné vrstvy 0,7 mm
 • Šířka role 2,0m
 • Maximální délka role +/- 25bm
 • Oblast použití / Občanská výstavba Třída 34
 • Oblast použití / Lehký průmysl Třída 43
 • Celková hmotnost 2,7 kg / m2
 • Chemická odolnost velmi dobrá
 • Protiskluznost R10
 • Vhodný pro vodní podlahové topení
 • Vhodný pro instalaci do vlhkých prostor

FORBO original – realizační postup

Na upravený rovný, pevný a soudržný podklad doporučujeme pokládku celoplošným lepením vhodnými lepidly pro zátěžový komerční vinyl v rolích FORBO original. Je ve Vašem zájmu, aby pokládka byla provedena certifikovaným podlahářem a byly tak dodrženy technologické instrukce, protože pak Vám výrobce FORBO original poskytne záruku na tento materiál v délce 10 let. Společnost Podlahy Praha s.r.o. disponuje certifikovanými podlaháři a našim klientům umíme poskytnout tuto záruku na podlahovou krytinu.

V našem podlahovém studiu Podlahy Praha s.r.o. si zákazník vybere zátěžový vinyl v rolích FORBO original, a pokud bude požadovat pokládku od našich certifikovaných zaměstnanců, bude prvním bodem určení termínu zaměření a obhlídky plochy realizace naším technikem. Po zjištění technických údajů obhlídky, kontroly podkladů a zaměření, výběru přechodových a soklových lišt, Vám bude naším technikem předložena závazná cenová nabídka. Pokud tato bude oběma stranám vyhovovat, určíme úhradu příslušné zálohy a datum realizace zakázky.

Po realizaci a předání zakázky montáže zátěžového vinylu FORBO original bude novým majitelem uhrazena konečná faktura. Následně ještě doporučíme uživateli nejvhodnější systém údržby a příslušné čisticí prostředky. Údržbové prostředky, které doporučujeme, máme k dispozici a můžeme je klientům prodat.

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.