Lepení dřevěné podlahy

Lepení dřevěné podlahy
Lepení dřevěné podlahy 1
Lepení dřevěné podlahy 2
Lepení dřevěné podlahy 3
Lepení dřevěné podlahy 4
Lepení dřevěné podlahy 5
Lepení dřevěné podlahy 6
Lepení dřevěné podlahy 7

U nás, ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o., si zákazníci mohou vybrat podlahové krytiny z velmi široké nabídky. Ve svém oboru pracujeme dlouhá léta a Vám, našim klientům umíme pomoc nejen s výběrem správné podlahové krytiny a jejích doplňků. K podlahám, zakoupeným u nás, dokážeme navíc zajistit podle požadavku i to, aby montáž krytin, třeba lepení dřevěné podlahy, proběhla technologicky správně a pokud možno podle představ jejich majitele.

Podlahová krytina je, sama o sobě, pouze zbožím a materiálem, které si klient vybírá v obchodě, marketu, specializovaném podlahovém studiu nebo na internetu. Tento materiál dokáže profesionální podlahář povýšit na dokonalou podlahu v jakémkoliv interiéru. Pouze profesionální podlahář zajistí, aby koupi podlahy následovala její technologicky správná pokládka, například lepení dřevěné podlahy. Důležitý je také výběr a instalace vhodného příslušenství podlah. Toto komplexní řešení podlah na klíč Vám umí zajistit profesionálové naší společnosti Podlahy Praha, s.r.o.

Lepení dřevěné podlahy není snadným procesem

Koupě dřevěné podlahy je stejná, jako každý jiný nákup. Problém nastává, když si chcete objednat profesionální lepení dřevěné podlahy. My ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. svým klientům doporučujeme, aby nákup i instalaci vyřešili u jednoho dodavatele. Vyvarujete se tak možným budoucím sporům. My podlahové krytiny nejen nabízíme, předvádíme a prodáváme, ale také zajišťujeme jejich odbornou instalaci, lepení dřevěné podlahy nevyjímaje.

Při samotném výběru by měl kupující řešit, jaký typ instalace je pro konkrétní krytinu stanoven, například lepení dřevěné podlahy, a od tohoto postupu se odvíjí, jestli je vůbec zvolený typ podlahy vhodný pro zvolený prostor. Všechny typy podlah nejsou vhodné pro všechny prostory. Nejlepším řešením je, když se zákazník poradí s profesionálem. Ten dokáže poradit, jaký typ krytiny je pro něj nevhodnější. U dřevěných podlah to platí dvojnásob. Lepení dřevěné podlahy je vhodné pouze pro určité interiéry.

Lepení dřevěné podlahy můžeme, podle její konstrukce, obecně rozdělit do základních skupin na:

Lepení dřevěné podlahy z masivu

Dřevěné podlahy jsou historicky jedno z nejobvyklejších řešení podlah u nás. Pokud si zákazník vybere masivní dřevěnou podlahu a její instalování, řešené přivrtáním, přibíjením nebo přilepením dřevěné podlahy proběhne technologicky správně, má majitel podlahy záruku, že mu tato vydrží celá desetiletí. V naší praxi se nezřídka setkáváme s masivními dřevěnými podlahami, staršími více než sto let. V tradici takového zpracování díla se profesionálové Podlahy Praha, s.r.o. snaží pokračovat.

Volba instalace masivních dřevěných podlah je odvozena od zhotovených podkladů a formátu zvolených dílců a spojů dřevěné podlahy buď jako celoplošné lepení dřevěné podlahy, skryté nebo přiznané přibíjení či šroubování. Lepení dřevěné podlahy bývá zvoleno pro menší rozměry dílců masivních dřevěných podlah, označovaných jako vlysy nebo parkety. Jedná se nejčastěji o pokládku parket do stromečku, na divoko, pro tabulový, anglický nebo maďarský vzor atd.

Pochozí vrstvu masivních dřevěných podlah bez povrchové úpravy z výroby je nutno aplikovat broušením, tmelením, a lakováním nebo olejováním, které se provádí po lepení dřevěné podlahy. Po vyřešení pochozí vrstvy podlah už zbývá pouze instalovat obvodové a přechodové lišty. Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí svým zákazníkům komplexní řešení podlah tak, aby byly splněny jejich představy o nové nebo zrenovované podlaze.

Lepení dřevěné podlahy plovoucí

Podlahy ze dřeva, dodávané v plovoucím provedení, se označují také jako zámkové nebo click podlahy. Na trhu se s nimi setkáte v širokém spektru provedení. Jde o vrstvené dřevěné podlahy s různými povrchovými úpravami pochozích dřevin. V nabídce se setkáte s různými systémy zpracování spojů, rozměrů a provedení. Pro každou z těchto podlah je však zásadní shodný souhrn požadavků na připravenost podkladu. Lepení dřevěné podlahy plovoucí musí proběhnout na rovný, soudržný, pevný podklad.

Podkladový beton, podlahová stěrka nebo konstrukční deska, pro všechny tyto podklady je důležité, aby jejich rovinnost odpovídala technologické normě, která povoluje pokládku podlah plovoucích nebo lepení dřevěné podlahy. Tato norma určuje, že podklad nesmí mít větší nerovnosti než 2mm na 2 m. V praxi se tyto odchylky kontrolují 2m dlouhou vodováhou. Pod tímto položeným měřidlem nesmí být vyšší než uvedené odchylky rovinnosti podkladu.

Není důležité, jestli montáž proběhne lepením dřevěné podlahy nebo plovoucím způsobem, musí však být technologicky správná.

Každý výrobce konkrétní krytiny stanovuje přesný technologický předpis pro montáž své krytiny. Výrobce také určí, jestli je pro jeho krytinu vhodné lepení dřevěné podlahy. Tyto technické návody zveřejňují renomovaní výrobci na internetu a na obalech samotných podlah. Pokud pro Vámi zvolenou podlahu návod není k dispozici, zvolte raději jinou krytinu. Obecná norma pro pokládku podlah plovoucím způsobem řeší nejen samotný proces montáže, stanovuje také nutnost použití paronepropustné a kročejové izolace.

V případě vrstvených podlah se spojem pero drážka je nutné provádět lepení dřevěné podlahy a to buď celoplošně k podkladu, nebo ve spoji. Po montáži jednotlivých lamel do ucelené plochy následuje instalace podlahových lišt. Spáry mezi krytinami ve dveřních prostupech i u styčných dlažeb překryjte přechodovými lištami. Takto dokončená montáž lepení dřevěné podlahy plovoucí umožňuje zákazníkům její okamžité užívání.

V našem podlahovém studiu se Vám budou věnovat profesionálové, kteří Vám ochotně pomohou. Garantujeme Vám seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí komplexní řešení pro lepení dřevěné podlahy na klíč

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.