Lepení dřevěných podlah

Lepení dřevěných podlah
Lepení dřevěných podlah 1
Lepení dřevěných podlah 2
Lepení dřevěných podlah 3
Lepení dřevěných podlah 4
Lepení dřevěných podlah 5
Lepení dřevěných podlah 6
Lepení dřevěných podlah 7

Podlahy jsou v každém interiéru jeho nepřehlédnutelnými součástmi. O dřevěných podlahách to platí dvojnásobně. Podle řešení pochozích krytin poznáte vkus a náročnost majitele stavby. U nás, ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám dokážeme prezentovat širokou nabídku podlahových krytin. Vrstvené a masivní pochozí krytiny ze dřeva, určené pro lepení dřevěných podlah mají u nás jedno z předních míst.

Lepení dřevěných podlah je obvyklou montážní technologií 

Dřevěné masivní podlahy nejsou pouze otázkou klasických formátů parket. Klientům dokážeme nabídnout také formát kantovky, tabulového vzoru, prken, nebo třeba provedení vídeňských čtverců. Většinu z těchto typů dřevěných podlah nabízíme nejen jako masivní dílce pro celoplošné lepení dřevěných podlah, ale také ve vrstveném provedení dřevěné podlahy.  Třívrstvé dřevěné podlahy nabízíme ve formátech prken nebo 3 pásových parket v provedení kladení na divoko. Dvouvrstvé provedení pro lepení dřevěných podlah nabízíme v rozměrech menších parket nebo podlahových lamel.

Vícevrstvá provedení dřevěných podlah jsou cenově příznivějšími verzemi masivních dřevěných podlah. Vrstvené dílce pro celoplošné lepení dřevěných podlah jsou technologicky řešené jako kombinace menšího objemu ušlechtilých dřevin s levnějšími druhy dřeva. Konstrukce těchto typů podlah, spolu s méně nákladnými materiály jako podklad, zaručují nejen nižší cenu, ale také větší rozměrovou stálost lamel. Tyto dřevěné podlahy se vyrábí ve dvouvrstvém a třívrstvém provedení.

Lepení dřevěných podlah vrstvených a jejich výhody

 • Možnost výběru pohledové dřeviny pochozí vrstvy
 • Vrstvené provedení je vhodné pro instalaci na teplovodní podlahové vytápění
 • Jedinečnost vzhledu vrstvených podlah
 • Výběr povrchové úpravy olej nebo lak
 • Široká nabídka rozměrů podlahových lamel
 • Podlahy jsou zdravotně nezávadné
 • Lepení dřevěných podlah zhodnotí Vaši nemovitost

Lepení dřevěných podlah vrstvených - skladba lamel

 • Pochozí vrstva, která tvoří pohledovou část vrstvené dřevěné podlahy, je řešena dýhou z ušlechtilého dřeva o tloušťce 2,5 – 4,5 mm. Její povrchovou úpravu tvoří lak nebo olej.
 • Nosná vrstva je vyrobena z levnějšího dřeva, a je vždy instalována kolmo v protitahu na pochozí vrstvu. Toto opatření zajišťuje větší objemovou stálost jednotlivých dílců. V nosné vrstvě dřevěné podlahy jsou řešeny zámky lamel nebo spoj pero drážka.
 • U 3 vrstvých dřevěných podlah je třetí, spodní, vrstva lamel vyrobena také z levnějšího dřeva, a je lepena opět kolmo v protitahu na prostřední nosnou vrstvu.

Lepení dřevěných podlah – charakteristika

 • vrstvené dřevěné podlahy jsou levnější než masivní dřevěné podlahy
 • jsou vyrobeny ve formátu větších lamel s dekorem prken, parket, proužků nebo mozaiky
 • majitel si může zvolit styl lepení dřevěných podlah
 • lepení dřevěných podlah podpoří rozměrovou stálost lamel
 • vrstvené dřevěné podlahy jsou vhodné na teplovodní podlahové topení
 • mají povrchovou úpravu olej nebo lak a jejich barevné varianty
 • umožňují případně nutné renovace podlah - renovace parket, broušení parket...
 • jsou dodávány v široké nabídce evropských i exotických dřevin

Lepení dřevěných podlah – varianty pokládky

V provedení z masivního dřeva je jednou z variant instalace celoplošné lepení dřevěných podlah k rovnému, soudržnému a suchému podkladu. Nejčastějším vzorem montáže je pokládka rovnoběžně tzv. na divoko, kdy jednotlivé dílce lepíme bez vazby vzoru pokládky parket. Dalším provedením montáže může být lepení dřevěných podlah v anglickém vzoru. V tomto vzoru instalace je každá druhá lamela kladena na stejné úrovni vždy ob řadu pokládky. Dalšími běžnými vzory jsou jednoduchý, dvojitý i trojitý stromeček.

Lepení dřevěných podlah v maďarském vzoru je specialitou. Bývá označován také jako francouzský stromeček. Je vlastně verzí jednoduchého stromečku, ale tvar jednotlivých parket musí být pro tuto pokládku upraven pokosem na krátkých stranách na 45°. Podlahy z masivního dřeva vždy musíme montovat tak, že proběhne celoplošné lepení dřevěných podlah k rovnému a pevnému podkladu, nebo instalace vruty či přibíjením na rošt nebo k podkladovým konstrukčním deskám.

Postup vhodné instalace vrstvených dřevěných podlah vždy stanovuje výrobce konkrétní krytiny. Systém je obvykle odvozen od typu spoje konkrétních lamel. Pokud mají lamely zámkový, nebo také click spoj, je možno třívrstvé dřevěné podlahy montovat zámkovým plovoucím způsobem, nebo se klient může rozhodnout pro celoplošné lepení dřevěných podlah. Dřevěné třívrstvé podlahy se spojem pero drážka jsou konstrukčně navrženy pro lepení dřevěných podlah k pevnému rovnému podkladu, nebo plovoucím způsobem lepením dřevěných podlah v pero-drážce.

Lepení dřevěných podlah jedním typů instalace

Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. není zaměřena pouze na dřevěné podlahy, obchodujeme a instalujeme také další druhy podlahových krytin. Ke všem podlahám Vám dokážeme poradit s výběrem vhodných doplňků, obvodových a přechodových lišt, schodových hran, podložek i prostředků pro čištění a údržbu podlah. Zároveň nabízíme kompletní servis pro všechny typy podlah, a to nejen pro dřevěné podlahy, také pro PVC, vinylové podlahy, přírodní linoleum, koberce nebo jiné krytiny.

U nás se setkáte s profesionály, kteří se podlahovým krytinám věnují řadu let a dokážou Vám, díky své praxi v oboru, odborně poradit. Většinu námi nabízených podlah Vám u nás umíme představit na konkrétních vzorcích. Vážíme si každého klienta a naším cílem je Vaše spokojenost. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Věříme, že lepení dřevěných podlah, které si u nás objednáte, splní Vaše očekávání

Také by vás mohly zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.