Lepení podlahových lišt

Lepení podlahových lišt 1
Lepení podlahových lišt 2
Lepení podlahových lišt 3
Lepení podlahových lišt 4
Lepení podlahových lišt 5

Sebedražší podlaha není dokonalá, pokud nemá vyřešené profesionální lepení podlahových lišt. Soklové lišty (podlahové lišty obvodové), podlahové lišty přechodové a schodové hrany jsou nedílnou součástí každé dobře instalované podlahy. My ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. z vlastní zkušenosti víme, že každá podlaha, a je jedno, jestli je drahá nebo levná, není úplná bez vhodně vybraných a namontovaných podlahových obvodových a přechodových lišt. Lepení podlahových lišt řeší nejen roli pohledovou, jsou to zároveň plně funkční doplňky Vaší podlahy.

V podlahovém studiu společnosti Podlahy Praha s.r.o. Komunardů 38 Praha 7 – Holešovice umíme zákazníkům prezentovat na vzorcích širokou škálu doplňků a systémů jejich montáže, která zahrnuje samozřejmě i lepení podlahových lišt všech možných druhů, tvarů a provedení.

Profesionální lepení podlahových lišt Vaši podlahu dokonale zakončí

Barevně i tvarově jednodušší verze obvodových profilů, použitých pro lepení podlahových lišt je trendem současné architektury interiérů. Požadavky zákazníků na řešení soklových lišt dokážeme u nás, ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o., řešit v jednobarevných provedeních od bílé, přes jemné pastelové barvy až po černou, nebo také v dekorech kovu. Tradiční vzhled dřeva a kamene je však také stále v kurzu. U nás mají klienti na výběr z široké škály rozměrů a tvarů profilů, které jsou vhodné pro lepení podlahových lišt ke všem typům podlah.

Lepení podlahových lišt, obvodových a přechodových profilů, které instalujeme při pokládce pochozích krytin, dělíme do dvou základních skupin, a to na lepení podlahových lišt soklových a lepení podlahových lišt a profilů přechodových a schodových hran.

Lepení podlahových lišt soklových

Soklové lišty také nazýváme podlahové lišty a profily obvodové. Lepení podlahových lišt soklových vyřeší zakrytí dořezů a dilatací podlahových krytin u stěn. Tyto profily zakrývají obvodové dilatační spáry mezi stěnou a podlahou a řeší také pohledové překrytí vedení elektrických a jiných rozvodů. Jejich praktickou stránkou je, že ochrání stěny při vysávání a vytírání podlahových krytin. Lepení podlahových lišt a profilů soklových můžeme třídit podle materiálů, použitých při výrobě těchto doplňků na:

  • Lepení podlahových lišt kovových
  • Lepení podlahových lišt z MDF
  • Lepení podlahových lišt dýhovaných
  • Lepení podlahových lišt z masivního dřeva
  • Lepení podlahových lišt plastových

Lepení podlahových lišt kovových

Lepení podlahových lišt kovových obvodových je ze všech provedení soklových podlahových lišt nejméně užívané, především pro vysokou cenu kovových profilů. Materiálem bývá obvykle hliník nebo nerezová ocel. Povrchová úprava těchto soklových profilů je provedena v eloxovaném, leštěném, kartáčovaném nebo broušeném provedení. Profilování a rozměry těchto lišt je rozdílné podle nabídky výrobců. Lepení podlahových lišt kovových obvodových provádíme na zeď nebo je instalujeme jako systémové celky.

Lepení podlahových lišt z MDF

Lepení podlahových lišt soklových z MDF je nejrozšířenější verzí, užívanou při montáži podlah. Nízká pořizovací cena lišt, rozmanitá nabídka dekorů a variabilní provedení profilů zaručuje jejich oblibu. Jedná se o obvodové lišty a profily, vyrobené z papíru lisovaného pod tlakem s pohledovou dekorační folií. Klient si sám vybere, jestli požaduje lepení podlahových lišt z MDF s dekorem, vybraným podle vzhledu podlahy, k obložkám dveří, k vestavěnému nábytku nebo k jiným částem zařízení bytu.

Lepení podlahových lišt - video

Lepení podlahových lišt dýhovaných

Tyto obvodové profily podlahových lišt mají nosné jádro obvykle řešeno ze smrkového či jiného měkkého dřeva nebo z HDF. Pohledově jsou dekorovány dýhou z ušlechtilého dřeva. Tyto obvodové profily jsou obvykle zvoleny pro lepení podlahových lišt k dýhovaným podlahám a podlahám z vrstveného nebo masivního dřeva. Pohledovou dýhu si klient vybírá z široké nabídky dřevin od běžných evropských až po lišty z exotických dřevin. Povrchovou úpravou těchto obvodových profilů je olej či lak a jejich barevné variace. Podlahové lišty dýhované lze i na místě namořit k barvě dřevěné podlahy. Podlahové lišty dřevěné vám k dřevěné podlaze doporučujeme

Lepení podlahových lišt z masivního dřeva

Lepení podlahových lišt z masivního dřeva se většinou provádí u dřevěných podlah z masivního dřeva. Cena vysoké masivní soklové lišty, montované na stěnu, bývá vyšší, protože se při její výrobě používá výběr z celého kmene stromů. Masivní dřevěné lišty dodáváme a montujeme s povrchovou úpravou olej nebo lak. K podlahám z parket jsou vhodnější podlahové lišty nižší profilované nebo ploché, které připevňujeme hřebíčky přímo do podlahy. K podlahám z prken navrhujeme lepení podlahových lišt vyšších masivních dřevěných.

Lepení podlahových lišt plastových

PVC podlahy bývají obvykle doplněny nejlevnějším řešením lepení podlahových lišt plastových v pásech s profilem L. Toto ukončení je obvyklé pro PVC ve veřejných prostorách. Další variantou lepení podlahových lišt z plastu jsou sokly, tvarově podobné MDF lištám. Většinu z těchto profilovaných provedení lišt můžete použít také jako podlahové lišty na kabely. Ke kobercům, přírodnímu linoleu, vinylu a k PVC používáme lepení podlahových lišt z plastu, do kterých se vkládá pruh z konkrétní povlakové krytiny, položené na ploše podlahy. Podlahové lišty plastové se k PVC skutečně hodí.

Odborníci z Podlahy Praha s.r.o. Vám nabídnou a dodají podlahy a jejich doplňky na klíč

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlah, Renovace parket či Broušení parket.