Lepení PVC podlahy

Lepení PVC podlahy
Lepení PVC podlahy 1
Lepení PVC podlahy 2
Lepení PVC podlahy 3
Lepení PVC podlahy 4
Lepení PVC podlahy 5
Lepení PVC podlahy 6
Lepení PVC podlahy 7
Lepení PVC podlahy 8
Lepení PVC podlahy 9
Lepení PVC podlahy 10

Zkratka PVC je mezinárodním označením pro chemickou sloučeninu polyvinylchlorid. PVC je po polyethylenu a polypropylenu třetí nejpoužívanější umělou hmotou na světě. Není rozpustná v koncentrovaných zásadách, anorganických kyselinách, v olejích ani ve vodě. Základní surovinou pro výrobu PVC je vinylchlorid monomer, jehož polymerací do řetězců vzniká bílý granulát nebo prášek, který se dále zpracovává. Za své značné rozšíření vděčí PVC své poměrně levné výrobě a snadné zpracovatelnosti prakticky všemi základními postupy.

Lepení PVC podlahy je jednou z nejrozšířenějších variant

Zákazníkům, kteří kladou důraz na udržování vysokých požadavků na hygienu a bezpečnost podlah, my ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o., představíme a zprostředkujeme lepení PVC podlahy. Tuto krytinu si u nás může klient vybrat z široké nabídky dekorů, provedení a barevných zpracování. Umíme také vyřešit vhodné lepení PVC podlahy podle požadavků na různá zatížení pochozích ploch, zpracování povrchů a vhodných šíří této rolové povlakové krytiny.

Dokážeme vysvětlit, že lepení PVC podlahy je moderní.

Více než polovina z celosvětové produkce PVC je užita ve stavebnictví. Nahrazuje zde tradiční stavební materiály, kterými jsou kámen, dřevo, beton a podobně. Obliba lepení PVC podlahy plyne z jeho užitných vlastností. PVC je snadno zpracovatelné a přitom je odolné. Lepení se řadí již několik desetiletí mezi klientsky nejžádanější. Důvodem je jeho příznivá cena, dobrá dostupnost, zajímavé užitné vlastnosti, dlouhá životnost, zajímavá nabídka vzorů, snadná pokládka a údržba těchto krytin.

PVC podlahové krytiny můžeme označit jako příjemné na dotek 

Lepení PVC podlahy, jako rolové povlakové krytiny, je realizováno již několik desítek let. Ani s tak dlouhým časovým odstupem nemůžeme konstatovat, že se jedná o zastaralý a nemoderní typ krytiny, o které zájem klientů opadá. Právě naopak. Výrobci PVC podlahových krytin stále zlepšují své výrobní postupy s ohledem na požadavky trhu a na vývoj technologií. Klientům tak můžeme nabízet stále nová a nová provedení krytin pro lepení PVC podlahy.

Popularitu PVC podlah zvýšila jejich schopnost věrohodně imitovat přírodní materiály a struktury jejich povrchů. Lepení PVC podlahy je pro klienta zárukou odolné jednolité pochozí plochy s povrchem, který si zvolí. Tyto podlahy v rolích jsou na u nás na výběr v různých šířkách, a to od šíře 1,5m až po 5m. Díky této nabídce máme možnost minimalizovat její prořez a obvykle se dokážeme vyhnout také nutnosti spojování pásů.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. Vám nabízí pro lepení PVC podlahy rolové v šířích 1,5m, 2m, 3m a 4m.

Lepení PVC podlahy – výhody

  • Nízká pořizovací cena
  • Poměrně snadná instalace
  • Široká nabídka dekorů a struktur povrchu
  • Snadná údržba podlah
  • Možný výběr z šíří pásů PVC
  • Podlahová krytina vhodná na teplovodní podlahové topení
  • Příjemná na dotek, měkká

Lepení PVC podlahy - značení a rozdělení

Tak jako většina podlahových krytin, mají také PVC podlahy vyznačenou doporučenou zátěžovou třídu. Tato klasifikace stanovuje vhodnou oblast jejich použití. Podle uvedené třídy zátěže umíme doporučit, pro jak namáhaný prostor je krytina vhodná. Tloušťka nášlapné vrstvy PVC obvykle indikuje tuto třídu zátěže. Lepení PVC podlahy je nutno řešit jako souhrn kvality provedení podlahoviny, tloušťky nášlapné vrstvy, počtu vyztužujících vrstev a také podle značky výrobce.

U nás, v podlahovém studiu Podlahy Praha, s.r.o. Komunardů 38 Praha 7 Holešovice Vám představíme vysoce odolná PVC. Umíme pro Vás zajistit lepení PVC podlahy s protiskluznými vlastnostmi a s plasticky řešenou strukturou povrchu, která imituje povrchy přírodních materiálů. Speciálním typem instalace je lepení PVC podlahy elektrostatické nebo antistatické.

Lepení PVC podlahy dělíme na tři podskupiny homogenní, heterogenní měkčené a heterogenní tvrzené.

Lepení PVC podlahy homogenní

Homogenními PVC podlahami pro celoplošné lepení označujeme krytiny, které jsou v celé své tloušťce tvořeny shodným materiálem. Podle výrobního programu jednotlivých producentů se vyrábí v různých tloušťkách. Na našem trhu jsou k dostání v pásech a v dílcích. Tyto podlahy splňují požadavky na vysoké zatížení v místnostech. Jsou vhodné pro zdravotnictví, školství, skladové, výrobní a komerční objekty i jiné veřejné prostory.

Lepení PVC podlahy heterogenní měkčené

Tento typ je určený pro celoplošné lepení PVC podlahy především v bytových prostorech. Nabízíme jej v široké škále dekorů.  Nechybí mezi nimi vzory kamene, dřeva, dlažeb, které věrně ztvárňují. Výjimkou nejsou abstraktní a barevná provedení. Podmínkou pro to, aby bylo lepení PVC podlahy na první podhled nerozpoznatelné od přírodních materiálů, je jejich profesionální montáž na dokonale připravený rovný, hladký, suchý a soudržný podklad.

Lepení PVC podlahy heterogenní tvrzené

Tento typ krytiny je dodáván do silně namáhaných prostor, obvykle je pokládán ve školství, zdravotnictví a v ostatních komerčních budovách. Jeho předností je vysoká odolnost vůči zatížení. Pro lepení PVC podlahy heterogenní tvrzené už velká většina výrobců nabízí také jejich verze bez ftalátů, které zaručují čisté a zdravotně nezávadné prostředí. Chrání tím své uživatele před alergeny a roztoči.

Také by vás na našem webu Renovace podlah  mohly zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.