Lepení vinylové podlahy

Lepení vinylové podlahy
Lepení vinylové podlahy 1
Lepení vinylové podlahy 2
Lepení vinylové podlahy 3
Lepení vinylové podlahy 4
Lepení vinylové podlahy 5
Lepení vinylové podlahy 6
Lepení vinylové podlahy 7

Každá podlaha je vhodná pro určité typy prostor a každá podlaha má své podmínky pro vhodné provedení instalace. V současnosti je elegantní a praktická vinylová podlaha jednou z nejpoptávanějších podlahových krytin. Tato povlaková podlahovina nalezne své uplatnění v interiérech komerčních staveb i v bytových prostorech. Lepení vinylové podlahy je, v současné době, zatím nejrozšířenějším postupem její instalace.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. aktuálně reaguje na nabídky výrobců a poptávky našich zákazníků. Naše podlahové studio, které se nachází na adrese Komunardů 38, Praha 7 – Holešovice, slouží převážně k tomu, abychom Vám zde mohli představit nejen již zmiňované lepení vinylových podlah. Toto však není jediným možným postupem instalace vinylové podlahy. U nás Vám představíme aktuální portfolio podlah, které nabízíme. Ne všechny námi dodávané krytiny jsou určeny pro lepení vinylové podlahy.

Podlahová krytina z vinylu je odolná a stálobarevná. Lepení vinylových podlah je zajímavým řešením pochozích ploch všech druhů interiérů. Naši klienti, které zajímá právě tento druh podlahovin, si jej u nás mohou prohlédnout v široké nabídce přírodních kamenných a dřevěných, ale také barevných či abstraktních dekorů. Při dodržení technologického postupu lepení vinylové podlahy získáte povrch pochozí plochy, která je na první pohled k nerozeznání od originálních přírodních předloh.

Lepení vinylových podlah je cenově zajímavou variantou podlah

Vinyl jako pochozí materiál na podlaze není žádnou novinkou. Tyto podlahoviny byly, stále ještě jsou, a nejspíš také zůstanou, nejrozšířenějšími jako PVC krytina v pásech, pro kterou je nejvhodnějším typem montáže lepení vinylové podlahy. V posledních letech byla nabídka rozšířena o heterogenní a homogenní vinylové podlahy pro celoplošné lepení. Jejich formát již není omezen na pásy v rolích, jsou k dostání také v lamelách. Vinyly však nejsou určeny pouze pro lepení vinylových podlah. V nabídce jsou také vinylové podlahy plovoucí. Všechna tato provedení Vám u nás umíme představit.

Lepení vinylové podlahy je vhodné pro všechny interiéry, stačí pouze správně zvolit krytinu

Lepení vinylové podlahy je alternativním řešením dodání nákladných přírodních podlahovin. Vinyl, ačkoliv nemá přírodní původ, je krytinou odolnou, nenáročnou na údržbu a příjemnou na dotek. Pokud zvolíte lepení vinylových podlah, zjistěte si, jaká vhodná údržba je pro tyto plochy vhodná. Při dodržení zásad doporučeného užívání a údržby vinylů, se jedná o krytiny, které Vám budou sloužit desítky let.

V porovnání s ostatními typy podlah nemají vinyly, co se týče odolnosti proti vlhkosti, konkurenci.

Lepení vinylové podlahy  - výhody

 • Cenová dostupnost
 • Odolnost proti vlhkosti
 • Možnost výběru vzoru přírodních materiál, barev a abstraktních dekorů 
 • Široká nabídka rozměrů podlahových dílců
 • Volba možnosti směru pokládky a kombinace lamel
 • Vhodné pro instalaci na teplovodní podlahové topení
 • Zdravotní nezávadnost
 • Snadná údržba

Vinylové podlahy pro celoplošné lepení a jejich skladba lamel

 • PUR ochranná vrstva
 • Nášlapná vrstva
 • Dekorační vrstva
 • U některých výrobků skelné rouno
 • Podkladní vrstva
 • Spodní vrstva 

Lepení vinylových podlah – požadavky pokládky

Lepení vinylové podlahy se provádí celoplošným lepením k rovnému, soudržnému a suchému podkladu. Hovoříme zde o několik málo milimetrů silné povlakové krytině, která jakoukoliv zanedbanou nerovnost podkladu prorýsuje. Proto je technologicky správně připravený podklad pro lepení vinylové podlahy nezbytný. Jako vhodný podklad můžeme doporučit přebroušenou samonivelační stěrku, nebo podklad z konstrukčních desek s přetmelenými a přebroušenými vruty a spoji, či MDF systém od výrobce FORBO. Lepení vinylových podlah musí být vždy provedeno speciálním lepidlem.

Lepení vinylové podlahy

 • je nabízeno ve formátu rolí nebo lamel různých rozměrů
 • je cenově zajímavější než podlahy z přírodních materiálů
 • je prováděno celoplošně k podkladu
 • je vhodné pro pokládku na teplovodní podlahové vytápění
 • je nabízeno v široké nabídce dekorů dřeva, kamene nebo abstraktních vzorů 

Lepení vinylové podlahy od Podlahy Praha, s.r.o. je moderní

Podlahy Praha, s.r.o. nabízí svým klientům lepení vinylové podlahy v dílcích i v pásech od několika výrobců.

 • Pro byty i pro komerční interiéry nabízíme lepení vinylových podlah v dílcích od tradičního českého výrobce FATRA, které je na trhu pod obchodním názvem Thermofix. Tuto podlahovinu dodáváme v provedení tloušťky lamel 2,0 mm pro bytové použití a 2,5 mm pro komerční prostory.
 • Dalšími možnostmi je lepení vinylové podlahy pro byty, které prodáváme pod značkami Amtico First, Floor Forever, Vepo, Podium Pro 30 a další. Pro komerční prostory nabízíme Amtico Spacia, některé z řad Floor Forever a ECO55.
 • Vinylové podlahy pro celoplošné lepení v pásech a v rolích Vám také nabídneme. Dodáváme české i zahraniční výrobky. Většinu z námi nabízených krytin si můžete u nás v podlahovém studiu Podlahy Praha, s.r.o. prohlédnout na vzorcích.

Podlahy Praha, s.r.o. obvykle umí nabídnout kompletní servis pro většinu podlah

Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha, s.r.o. se Vám v našem podlahovém studiu Komunardů 38, Praha 7 – Holešovice budou věnovat s maximální péčí. Vyslechnou Vaši poptávku, zhodnotí Vaše požadavky a pokusí se pro Vás nalézt řešení dodání a montáže Vaší nové podlahy, nebo renovace podlah stávajících. Zaručujeme seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň realizovaných prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Věříme, že Vás potěšíme takovou nabídkou, kterou očekáváte, a třeba i lepší!

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.