Leštidlo na parkety

Leštidlo na parkety
Leštidlo na parkety 1
Leštidlo na parkety 2
Leštidlo na parkety 3

Dřevěné lakované i tvrdé podlahy s ochrannou vrstvou vyžadují nejen pravidelný úklid ale také periodické obnovení ochrany jejich povrchu. Pro tento účel doporučujeme použití prostředků, označovaných jako leštidlo na parkety.

Lakovanou dřevěnou, vinylovou plovoucí i lepenou podlahu, laminátovou plovoucí, PVC podlahu nebo podlahu z dlažby časem postihne proces degradace její povrchové vrstvy. Tento proces se projevuje jako poškrábání, zešednutí nebo opotřebení ochranné vrstvy krytiny. Pokud nechcete, nebo prostě nemůžete, pochozí vrstvu nechat zrenovovat profesionálem, můžete vyřešit obnovu povrchu vlastními silami. Jestliže nastal čas pro renovace parket, doporučujeme použití ochranného prostředku, obecně označovaného jako leštidlo na parkety.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. v podlahovém studiu Komunardů 38, Praha 7 – Holešovice, podlahy samozřejmě také užívá a naši zaměstnanci se o ně starají. Sami také používáme různé ochranné přípravky pro obnovení vzhledu podlahových krytin. To je důvod, proč Vám můžeme doporučit výrobky BONA Leštěnka na parkety MAT nebo LESK, BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice nebo Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek.

Leštidlo na parkety - video

Leštidlo na parkety je praxí prověřený výrobek pro obnovu povrchu 

BONA Leštěnka na parkety je leštidlo na parkety, určené k ochraně pochozích povrchů dřevěných lakovaných a barevně lakovaných podlah. Podle výběru provedení tohoto produktu dokážete pochozím povrchům navrátit lesklý nebo matný vzhled dřevěné podlahy. Jeho aplikací zároveň zajistíte zvýšení ochrany Vaší podlahy před opotřebením. Leštidlo na parkety BONA Leštěnka na parkety v matu i v lesku je připraveno k okamžitému použití.

Leštidlo na parkety, které Vám též dokážeme nabídnout, je Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek. Tyto polymerové disperze s obsahem vosků slouží k ošetření a ochraně všech dřevěných a korkových lakovaných podlah. Nové parkety a lakovaný korek umí ochránit filmem v matném nebo hedvábně lesklém vzhledu. Částečně odstraní prochozené cestičky a drobné škrábance na lakovaných, dříve položených, podlahách. Dokážou jim předat „nový“ vzhled.

Podlahy dřevěné nebo korkové lakované nemáme všichni. Pro majitele jiných podlahovin je vhodné leštidlo na parkety BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice. Tento produkt je vhodný pro podlahy s tvrdými povrchy. Při jeho správném použití dokážete oživit vzhled Vašich tvrdých podlah a poskytnout jim zvýšenou ochranu pro každodenní užívání. Leštidlo na parkety BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice umí částečně zaretušovat drobné nedostatky na povrchu Vaší tvrdé podlahy.

Leštidlo na parkety je:

 • Odolné vůči opotřebení
 • Obsahuje akrylát nebo polyuretan pro zvýšení odolnosti povrchu krytin
 • Obsahuje vosky pro možnost vyleštění
 • Jeho složení zaručuje snadné použití
 • Dokáže retušovat menší škrábance a známky opotřebení krytin
 • Má dobrou odolnost proti poškrábání a otěru
 • Je obvykle připraveno k okamžitému použití
 • Je rychleschnoucí
 • Prodlužuje životnost podlahových krytin

Příprava krytin před použitím prostředku leštidlo na parkety:

Plochy podlah důkladně vysajte, zameťte nebo setřete mopem na sucho. Vhodné je použití mopu s BONA Dusting pad – prachová utěrka. Po odstranění volných mechanických nečistot podlahu důkladně vytřete roztokem vhodného čističe a vody. Tento roztok připravte podle Návodu k použití. Podlahy nechte pořádně uschnout. Leštidlo na parkety s lakovanou nebo s tvrdou pochozí vrstvou nesmí být použito na olejované a voskované dřevěné podlahy.

Původní ochranné poliše, leštěnky a leštidla mohou ovlivnit skutečnost, že nové leštidlo na parkety nepřilne správně k povrchu krytiny. Důsledně staré nátěry odstraňte.

Před použitím prostředku leštidlo na parkety, pečlivě si prostudujte jeho Návod pro použití. Ten musí být součástí každého originálního balení konkrétního leštidla. Prověření výrobci mají na svém webu volně dostupný Technický a Bezpečnostní list v českém jazyce.

Pokud si nejste jisti, jak bude leštidlo na parkety reagovat na Vaší podlaze, proveďte před jeho plošnou aplikací test přilnavosti na méně viditelném místě krytiny.

Leštidlo na parkety a postup jeho aplikace:

 • Lahev s  leštidlem na parkety před použitím důkladně protřepejte.
 • Přípravek aplikujte při pokojové teplotě 18–25 °C.
 • Na menší část podlahy naneste široký proužek přípravku leštidlo na parkety.
 • Rozetřete jej padem, vhodný je například Bona Applicator pad - žlutá utěrka, případně podobným typem tkaniny se strukturou rouna.
 • Vyhlaďte leštěnku pomocí Bona Applicator pad ve směru vlákna dřeviny nebo podle formátu lamel podlahy.
 • Pokračujte po jednotlivých úsecích, až dosáhnete ošetření celé plochy místnosti.
 • Ošetřenou podlahu nechte zaschnout podle Návodu a nevstupujte na ni po doporučenou dobu.

Povrch krytiny, kterou ošetříte jedním z přípravků leštidlo na parkety BONA Leštěnka na parkety, Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek, nebo BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice, bude pochozí nejdříve po cca 2 hodinách od aplikace. Plné zatížení a stěhování nábytku snese podlaha až po cca 12 hodinách od aplikace ochranné vrstvy.

Podlahu, na kterou použijete přípravek leštidlo na parkety, vytírejte vždy čističem, který je uvedený v Návodu k použití konkrétního leštidla.

Ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám rádi představíme, jak vypadá podlaha, kterou jsme ošetřili prostředkem leštidlo na parkety. Uvedená leštidla, leštěnky a poliše i další výrobky si můžete u nás přímo koupit nebo si je můžete objednat prostřednictvím e-mailu obchod@podlahy-praha.cz

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.