Podlaha na terasu

Podlaha na terasu
Podlaha na terasu 1
Podlaha na terasu 2
Podlaha na terasu 3
Podlaha na terasu 4

Pokud jste se rozhodli, že si u svého domu nebo bytu nebo u Vaší kavárny či cukrárny, necháte vybudovat zpevněnou venkovní plochu, tak Vám společnost Podlahy Praha, s.r.o., může nabídnout svoje služby. Máme dlouholetou praxi při řešení nabídky, prodeje a realizace většiny druhů interiérových i exteriérových podlahových krytin. Podlaha na terasu, její výběr, nabídka a montáž, je jedním z našich stěžejních oborů.

V každodenní praxi se zabýváme požadavky našich klientů na řešení exteriérových pochozích ploch pro byty i rodinné domy, ale i terasami, určenými pro komerční účely. V našem podlahovém studiu Komunardů 38, Praha 7 Holešovice Vám představíme konkrétní vzorky a fotogalerii našich realizací, podle kterých si můžete udělat představu, jak by konkrétně Vaše podlaha na terasu mohla vypadat. Zároveň Vám také rádi poradíme s výběrem vhodných dřevin.

Navrhneme Vám řešení podlahy na terasu a bezplatně zpracujeme nabídku tak, aby Vaše nová dřevěná podlaha na terasu splnila Vaši představu.

Venkovní podlaha na terasu je pochozí plochou u privátních nebo komerčních objektů, u kterých je řešena. Každá terasa by měla být řešena jako regulérní stavba a jako každá jiná stavba by měla vycházet z projektu. Jelikož jde o konstrukci, její projekt nemůže brát v potaz pouze materiály, ze kterých bude zbudována. Důležité jsou její vazby na dotčenou budovu, schodiště, bazén, pozemek, zastřešení, osvětlení a další detaily. 

Podlaha na terasu vhodně propojí interiér s exteriérem pouze při profesionálně realizované montáži a uváženém výběru materiálů

Dřevěná podlaha na terasu je volným provázáním interiérových prostor s exteriéry a měla by tak být pojata. Malý dům s malými pokoji a okny doplňte terasou přiměřené velikosti. Velkoryse pojatou budovu s prostornými interiéry vhodně doplní prostorná terasa. Rozšíření komfortu terasy zastřešením, osvětlením a dalšími doplňky mohou být řešeny dodatečně, v průběhu jejího užívání. Pokud se do realizace terasy pustíte, tak důležitá je hlavně počáteční investice směrovaná tak, aby podlaha na terasu byla kvalitní a trvalá.

Základem projektu venkovní terasy je stanovení umístění a jejích rozměrů. Jestliže má být Vaše podlaha na terasu pojata jako součást novostavby, je to ideální proces, při kterém ji budete řešit naráz s projektem celé stavby. Venkovní terasa bude s budovou pojata jako jeden architektonický celek. Pro zastřešení terasy s vazbou na konstrukci střechy novostavby je společné vypracování projektu pro dům i terasu nezbytné. Novostavba a podlaha na terasu budou svým propojením tvořit celek.

Podlaha na terasu může být konstruována také u staršího domu nebo dokonce na jeho ploché střeše. Podmínkou je, aby konstrukce střechy byla dostatečně dimenzována. Montáž takové terasy však nesmí narušit statiku domu. Jestliže Vám připadá realizace kompletního projektu terasy drahá, zvolte řešení menšího rozměru, nebo stavbu radši odložte. Úspora na materiálu se Vám nevyplatí. Postupy pro instalaci většinou dovolí, aby podlaha na terasu mohla být následně zvětšena.

Zákazník si může zvolit, zda bude jeho dřevěná podlaha na terasu montována skrytými nebo přiznanými spoji.

U nás, ve společnosti Podlahy Praha s.r.o., není podlaha na terasu výsadou pro majitele domů s pozemkem. Venkovní terasy řešíme i pro majitele bytů s balkónem nebo lodžií. V praxi řešíme venkovní dřevěné terasy také pro obchodní účely. Zaměřujeme, vybíráme, navrhujeme a realizujeme předzahrádky restaurací, cukráren a kaváren, chodníky a terasy botanických zahrad a jiné venkovní komerční plochy. Dřevěná podlaha na terasu, realizovaná pro komerční účely, je plně funkční obchodní plochou.

Naši zákazníci mají celkem jasnou představu o tom, jak bude jejich podlaha na terasu z dřevěných masivních prken vypadat. Řeší tímto způsobem navázání na dřevěné prvky stavby. Výběr dřeva na plochu terasy řeší podle typu dřeviny, které už je na stavbě opticky přiznané. Námi řešená dřevěná podlaha na terasu je dělena podle typu dřeviny, kterou používáme při montáži na:

  • Podlaha na terasu z jehličnatých dřevin
  • Podlaha na terasu z exotických dřevin
  • Podlaha na terasu z Thermowood dřevin

Podlaha na terasu z jehličnatých dřevin

Dřevěná terasa v nejnižší cenové kategorii, to je terasa z jehličnanů. Tyto dřeviny jsou vhodné, pokud je podlaha na terasu realizována u domu, který má jehličnany pohledově přiznané na fasádě, na trámech nebo ve štítu. Někteří zájemci o terasy však vybírají dřeviny podle okolní přírody. Ne každá jehličnatá dřevina je vhodná pro pochozí plochu dřevěné terasy. My nabízíme Sibiřský Modřín, Borovici stepní a Borovici slezskou. 

Podlaha na terasu, její výběr i instalace, s tím vším Vám ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. rádi pomůžeme.

Podlaha na terasu z exotických dřevin

Původem asijské a jihoamerické dřeviny, označované u nás jako exotické, charakteristické svou tvrdostí, odolností, hustotou a stálostí, zaručují, že podlaha na terasu z exotického dřeva je odolnější než plochy z evropských dřevin. Lépe odolávají hnilobě dřeva, škůdcům a povětrnostním vlivům. Nejžádanějšími exotickými dřevinami, které řešíme pro montáž podlah na terasu, jsou Teak, Merbau a Ipe. Jedná se zároveň o nejdražší dřeviny na terasy. Cenově zajímavějšími jsou Massaranduba, Angelim Pedra, Badi a Bukit.

Podlaha na terasu Thermowood

Evropské jehličnany a listnáče s vlastnostmi exotů, to je verze provedení, při kterém je podlaha na terasu řešena z tepelně upraveného dřeva. Tato úprava dřevin je obchodně označována jako Thermowood. Technologicky je toto zpracování řešeno v teplotním rozmezí 160 až 215°C. V průběhu tohoto procesu dochází ke změně vnitřní struktury a fyzikálních vlastností jinak měkkých dřevin. Terasy z Thermowood vykazují podobné užitné vlastnosti jako jejich verze z exotických dřevin.

Ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. si vyberete takový terasový decking, který zajistí, že Vás podlaha na terasu, při doporučené údržbě, bude těšit dlouhá léta.

Také by vás na našem webu Renovace podlah mohly zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.