Podlahy na terasy

Podlahy na terasy
Podlahy na terasy 1
Podlahy na terasy 2
Podlahy na terasy 3
Podlahy na terasy 4
Podlahy na terasy 5
Podlahy na terasy 6
Podlahy na terasy 7

Uvažujete o stavbě nové venkovní terasy na Vaši zahradu a nemůžete se rozhodnout? Ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. Vám podlahy na terasy nejen pomůžeme vybrat, ale také Vám je dodáme a zajistíme jejich instalaci.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. je dlouholetým prodejcem a realizační firmou s bohatou praxí v oboru podlahové práce. Nabízíme většinu druhů podlahových krytin. Podlahy na terasy, jejich nabídka a instalace, je jedním ze stěžejních oborů činnosti naší společnosti. Našim klientům nabízíme technické řešení, dodání a pokládku venkovní terasy pro domy i byty. Řešíme také venkovní plochy pro komerční účely. U nás, v podlahovém studiu Komunardů 38, Praha 7 Holešovice, Vám na reálných vzorcích dřevin ukážeme, jak by Vaše podlahy na terasy mohly vypadat.

Navrhneme řešení a bezplatně zpracujeme nabídku tak, aby nové dřevěné podlahy na terasy fungovaly podle Vašich představ.

Venkovní podlahy na terasy jsou součásti domů nebo komerčních objektů, u kterých jsou instalovány. Profesionálně řešená terasa je stavbou a jako každá jiná potřebuje pro úspěšnou realizaci zpracovaný projekt. Jedná se o konkrétní stavební konstrukci, proto projekt musí řešit více než jen místo a materiály na stavbu. Důležité je její technické provázání s budovou, bazénem, schody, okolním terénem, její zastřešení, osvětlení a ostatní detaily.

Podlahy na terasy zajímavě propojí exteriér s interiérem

Ten, kdo začne uvažovat o výstavbě venkovní terasy, musí vyřešit její umístění a rozměry. Pokud mají být Vaše podlahy na terasy součástí novostavby domu, je to nejlepší řešení, protože je můžete pojmout jako součást projektu celé stavby. Venkovní terasy s novostavbou tak budou projektovány jako jeden celek. Zastřešení terasy s vazbou na zdivo nebo na krovy střechy budovy je nutno řešit společně s domem. Nový dům a podlahy na terasy musí tvořit ucelený architektonický celek.

Podlahy na terasy však můžete vybudovat také u stávajících starších staveb nebo na jejich plochých střechách, pokud jsou tyto vhodně dimenzovány. Montáž takové terasy nikdy nesmí narušit statiku budovy. Pokud je pro Vás realizace celého projektu terasy finančně náročná, zvažte realizaci menší plochy, nebo montáž odložte. Šetření na montážních postupech a použitých materiálech se nevyplácí. Technologické postupy pro montáž obvykle umožňují pozdější rozšíření plochy podlahy na terasy.

Berte v potaz, že podlahy na terasy jsou volným pokračováním uzavřených prostor, které volně navazují na exteriéry a měly by tak být pojaty. Velké budovy s velkoryse řešenými místnostmi a francouzskými okny vhodně doplní prostorná terasa. Malý dům s menšími místnostmi a okny doplňte terasou přiměřené velikosti. Důležitá je počáteční investice do základní plochy kvalitně provedené podlahy na terasy. Rozšíření komfortu teras můžete řešit dodatečně.

Podlahy na terasy mohou mít přiznané nebo skryté spoje

Majitelé rodinných domů nejsou jediní, kdo může naší společnost Podlahy Praha, s.r.o. oslovit pro dodání a montáž podlahy na terasy. Běžně řešíme venkovní pochozí plochy také pro majitele bytů s lodžiemi nebo balkóny. Provádíme také instalace venkovní dřevěné terasy pro komerční účely. Navrhujeme a řešíme plochy předzahrádek cukráren, kaváren a restaurací, pochozí plochy v botanických zahradách a jiné exteriérové komerční plochy. Dřevěné podlahy na terasy, instalované jako komerční plochy jsou tak plně funkčními obchodními prostorami.

Klienti, kteří nás osloví, mají obvykle jasnou představu o tom, že jejich podlahy na terasy budou provedeny z dřevěných masivních prken. Vizuálně tak navazují na již realizované dřevěné prvky staveb. Výběr dřevin na plochy teras, v těchto případech, provádí podle stavebně opticky přiznaného dřeva. Dřevěné podlahy na terasy dělíme podle druhu dřevin, použitých při montáži na:

  • Podlahy na terasy z dřevin jehličnanů
  • Podlahy na terasy z exotických dřevin
  • Podlahy na terasy z Thermowood dřevin
  • Podlahy na terasy z dřevin jehličnanů

Prkna na terasu z dřevin jehličnatých stromů jsou pro Vás zárukou materiálů v nejpříznivější cenové kategorii. Podlahy na terasy z jehličnanů, vhodně doplní budovy, které mají tyto dřeviny pohledově přiznané na fasádách, ve štítech nebo na přiznaných trámech. Dalším důvodem pro výběr jehličnanů je, že majitelé respektují místně příslušné dřeviny. Ne každý jehličnatý strom je však vhodný pro montáž na pochozí plochu dřevěné terasy. Prověřenými jsou Sibiřský Modřín, Borovice slezská a Borovice stepní.

Podlahy na terasy, jejich výběr a montáž jsou služby, které pro Vás rádi zprostředkujeme.

Podlahy na terasy - před a po montáži

Podlahy na terasy z exotických dřevin

Odolné, tvrdé, husté a stálé, to jsou charakteristiky jihoamerických a asijských dřevin. Tyto vlastnosti zaručují, že podlahy na terasy z exotického dřeva budou vždy odolnější vůči hnilobě dřeva, škůdcům a povětrnostním vlivům než dostupnější evropské dřeviny. Nejčastěji používanými exotickými dřevinami jsou Teak, Merbau a Ipe. Jedná se zároveň o dřeviny ve vyšší cenové kategorii. Levněji pořídíte exotické Badi, Massarandubu, Angelim Pedra a Bukit.

podlahy na terasy z Thermowood dřevin

Variantou pro příznivce levných jehličnatých dřevin s vlastnostmi nákladných exotů je montáž podlahy na terasy z tepelně upraveného dřeva evropských jehličnanů nebo listnáčů. Tato úprava dřeva je obchodně označována jako Thermowood a používá se i na výrobu fasádních dřevěných profilů. Jedná se o jeho tepelné zpracování v rozmezí 160 až 215°C, které mění vnitřní strukturu a fyzikální vlastnosti jinak měkkého dřeva.

U nás si vyberete taková dřevěná prkna, která zajistí, že Vám Vaše nové podlahy na terasy budou dlouhá léta dobře sloužit.

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlah, Renovace parket či Broušení parket.