Renovace parket ceník

renovace parket ceník
renovace parket ceník 1
renovace parket ceník 2
renovace parket ceník 3
renovace parket ceník 4
renovace parket ceník 5
renovace parket ceník 6

Objevili jste parkety pod starou podlahovou krytinou? Rozhodně je neměňte!

Kompletní renovace podlah 
(broušení, tmelení, 1x lakování základním lakem, 2x lakování vrchním lakem)  

od  420,-/m2
Samostatné broušení podlah  od  220,-/m2
Samostatné tmelení podlah  od    80,-/m2
Lakování (1x základní lak, 2x vrchní lak)  od   230,-/m2
Dokládka parket/prken bez materiálu  od 1.750,-/m2
Renovace dřevných schodů od   520,-/schod
Renovace prahů od   250,-/ks
Renovace teras od   275,-/m2
Olejování terasy (2 vrstvy) od   120,-/m2
Údržba PVC a linolea od   140,-/m2

Parketové podlahy jsou pravděpodobně nejstarším druhem podlahy a nyní jsou opět moderní!

Renovace parket ceník - renovace se vyplatí i cennově

I velmi zašlé parkety mohou po renovaci znovu vypadat jako nové. Renovované dřevené podlahy můžeme vidět na vlastní oči při návštěvě zámků či jiných historických památek. Renovaci parket lze opakovat i vícekrát, při každé renovaci ubývá broušením pouze vrstva v tloušťce okolo 1 mm. Tloušťka odstraněného materiálu závisí na stupni poškození podlahy. V ideálním případě stačí odstranit pouze starý nevzhledný lak, v opačném případě je nutno odstranit i několik mm. Cena renovace je ve srovnání s cenou pořízení nové parketové podlahy velmi nízká. O tom, že se obnovení parket vyplatí vás přesvědčí náš "renovace parket ceník".

Společnost Podlahy Praha nabízí renovace a broušení parket, opravy parketových podlah (nebo opravy dřevěných podlah), čištění a úpravy parket, obnovu, upevnění a výměny prasklých parket, nátěry parket lakem, napouštění parket olejem a další služby.

Společnost Podlahy Praha nabízí renovaci parket, při které jsme schopni Vám kvalitně, podle ověřených postupů, vybrousit, vytmelit i nalakovat staré zašlé parkety. V případě poškozených parket - mechanické poškození, propálení, chybějící parkety po příčkách nebo chybějící prostor po starých kamnech - je doložení nových parket u nás samozřejmostí.

Broušení (renovaci) podlahových parket zakončujeme standardně dvou nebo třívrstvým zátěžovým lakem podle dohody se zákazníkem s ohledem na budoucí zatížení parket. K lakování parket používáme výhradně ekologicky šetrné, zátěžové laky odolné proti oděru. Výsledkem je nezaměnitelný přírodní vhled masivních parket. Využijte odbornou renovaci parket od společnosti Podlahy Praha, obraťte se na nás! Renovace parket ceník je uveden na této stránce nahoře.

Renovace parket ceník

Chystáte se objednat si renovaci parket nebo celodřevěné podlahy a chtěli byste dopředu zjistit ceny jednotlivých prací, které chcete nechat udělat profesionály?  Vždy je potřeba počítat s tím, že každá firma má svůj vlastní ceník prací pro renovaci parket. Žádný univerzální ceník neexistuje.

Ceny, které zde uvádíme, jsou průměrné a vycházíme z nich při sestavování konkrétního rozpočtu objednané zakázky. Vždy je nutné brát v úvahu vzdálenost do místa provádění, velikost zakázky a další podmínky pro práci.

Cena renovace dřevěných a parketových podlah je přijatelná - pohybuje se mezi 420 - 590 Kč/m2 bez DPH. Při velkých zakázkách je možná smluvní cena.

Renovace parket ceník - vtéto ceně je zahrnuto:

 • Vybroušení profesionálním strojem - bezprašné broušení
 • 3 x lakování profesionálními laky
 • Broušení dřevěných podlah strojem pro dokonale jemný povrch a mezibrusy
 • Doprava dle ujetých km - dohodou

Cena dalších služeb při renovaci parket:

 • Olištování  - pohybuje se od 80 Kč/m2 bez DPH. V této ceně je zahrnuta práce i použitý materiál
 • Další vrstva laku - od 80 Kč/m2 bez DPH
 • Tmelení - od 80 - 100 Kč/m2
 • Cena dokládky či jiné služby je dojednávána dohodou

Ceník všech naších služeb naleznete na stránce ceník anebo lze renovace parket ceník naleznout nahoře nad textem.

Detailní položkový rozpočet Vám samozřejmě rádi zpracujeme a zkonzultujeme v místě renovace parket. Reálná cena prací renovaci je vždy individuální a závisí na specifických vlastnostech prováděného díla jako je rozsah zakázky, členitost ploch, stav podkladu, přístupnost a doprava.

Renovace parket ceník - Postup práce:

 1. vybroušení strojem zrnitostí 24, 40, 60
 2. vytmelení případných spár mezi parketami směsí tmelu a jemných dřevěných pilin
 3. znovu vybroušení strojem zrnitostí 80, 100, 120
 4. 1 x lakování lakem
 5. olištování
 6. 2 x lakování lakem dle výběru zákazníka
 7. broušení bruskou Single mezi jednotlivými vrstvami laku, pokud je třeba provést mezibrus
 8. na přání podlahu olejujeme

Přibližná doba renovace parket (záleží na stavu parket/prken)

 • místnost do 30 m2 - 1 den (ráno od 7:00 do cca 17:00 hod)
 • místnost 30 - 60 m2 - 2 dny
 • místnost 60 - 120 m2 - 3 dny

Zaručujeme  prvotřídní  služby, dokonalý  výsledek a provádíme kompletní servis od A do Z. Přání zákazníka je u nás vždy na prvním místě.

Obraťte se na nás! Na renovace podlah jsme odborníci!

Výsledek odborně provedené práce našich podlahářů Vás příjemně překvapí!

Jak renovace parket probíhá?

Renovace parket a renovace dřevěných podlah se provádí speciálními brusnými stroji, které během broušení odsávají prach. Při broušení parket a dřevěných podlah používáme nejmodernější stroje. Naši pracovníci profesionálně vyhladí všechny nerovnosti, odstraní staré nátěry a pak se objeví krásná kresba dřeva.

Broušení parket zbaví vaši podlahu škrábanců, různých rýh a nerovností, odstraníte také zašlou špínu, skvrny a zažloutlý odstín barvy či laku. Po broušení budou parkety opět hladké a vynikne specifický barevný odstín i přírodní kresba dřeva.   

Při renovaci parket se podlaha nejprve zbrousí. Začínáme hrubým broušením parket a postupně přecházíme k jemnějšímu, až po nejjemnější. Po vybroušení podlahy nezůstane ve Vaší domácnosti téměř žádný nepořádek. Pro celkovou renovaci parket je třeba vytmelit škrábance a díry mezi parketami. Tmel získáme z nejjemnějšího prachu po broušení parket. Opravená místa tak skvěle splynou s povrchem, aniž by byla renovace parket znát.

Před vlastním broušením parket je třeba nejdříve odstranit všechny nečistoty, hřebíky a zbytky spojovacího materiálu. Pokud je to nutné, provedeme také drobnější opravy, jako je upevnění desek, nebo výměna prasklých parket.

Vlastní broušení parket zahrnuje sérii tří brusů: nejdříve hrubé broušení parket, pak střední broušení parket a nakonec jemné broušení parket. Celý proces broušení parket ubere podlaze pouze asi jeden milimetr, obvykle se u parketové podlahy realizuje jednou za 10 až 20 let. Finální povrchová úprava se skládá ze dvou až tří nátěrů speciálním akrylátovým lakem, případně olejem.

Společnost Podlahy Praha používá při renovaci parket ten nejohleduplnější postup, jaký lze v současnosti v oboru renovace parket nabídnout.

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby!

Renovace parket ceník- videa

Renovace parket Praha - kongresové centrum

Renovace parket ceník - před renovací

Renovace parket ceník - při renovací

Renovace parket ceník - po renovací