Renovace prkenné podlahy

Renovace prkenné podlahy
Renovace prkenné podlahy 1
Renovace prkenné podlahy 2
Renovace prkenné podlahy 3
Renovace prkenné podlahy 4

Prkna jsou druhým nejstarším materiálem na podlaze. Každá podlaha postupem času ztrácí na kráse i funkčnosti. V průběhu času dochází u prkenné podlahy k opotřebení, poškrábání, poškození nebo zastarání její povrchové úpravy. Renovace prkenné podlahy bývá jediným řešením, jak prodloužit její životnost. Dřevo je nenahraditelná klasika a stará prkenná podlaha má své kouzlo a patinu, kterou nelze napodobit uměle. Velkou předností prkenných podlah je možnost jejich renovace i po desetiletích používání. Renovace prkenné podlahy jí vrátí původní lesk, odstraní skvrny a vrátí jí pocit novosti.

Renovace prkenné podlahy od společnosti Podlahy Praha

Pokud chcete renovovat prkennou podlahu a obnovit její vzhled, neváhejte oslovit společnost Podlahy Praha. V tomto oboru máme díky dlouhým létům praxe mnoho zkušeností. Naši profesionálové posoudí aktuální stav podlahy, rozsah jejího poškození a nutný rozsah renovace prkenné podlahy. Vypracují pro Vás nezávaznou nabídku cenové kalkulace a doporučí vhodný rozsah rekonstrukčních prací. Naši podlaháři s letitými zkušenostmi mohou zabránit nesprávnému rozhodnutí a nevhodně investovaným prostředkům. Návštěva technika na místě předpokládané rekonstrukce nabízí naše firma samozřejmě zdarma.

Vhodný postup renovace prkenné podlahy vždy závisí na rozsahu a charakteru jejího poškození.

Renovace prkenné podlahy - zjistíme současný stav podlahy

Pokud jste se rozhodli opravit prkennou podlahu, měli byste znát zásadní kroky při renovaci prkenné podlahy. Dříve než se do renovace prkenné podlahy pustíte, je důležité ujasnit si nároky na rekonstruovanou podlahu a  zvážit, zda je dokáže splnit. Při renovaci prkenné podlahy je vždy nutné nejdříve zjistit současný stav. Tento krok není radno podceňovat, protože špatný odhad by Vás mohl stát dost peněz a výsledek by nemusel splňovat Vaše předpoklady. Celková renovace prkenné podlahy je činnost náročná nejenom na čas, ale také na finance. O to hřejivější a krásnější je potom pohled na novou – renovovanou prkennou podlahu.

Renovace prkenné podlahy - komplet

Renovace prkenné podlahy provádíme na klíč - od strhnutí starých podlah, odvozu odpadu, vyrovnání podkladu, výroby podkladových roštů, přes důkladnou renovaci krytin, moření, přebroušení, vytmelení až po finální úpravu laky nebo oleji. S tím souvisí i upevnění obvodových a přechodových lišt tak, aby byl interiér po předání kompletní. Podlaháři, kteří provádí vlastní renovaci prkenných podlah, mají dlouholeté zkušenosti z tohoto oboru a jsou průběžně proškolováni pro užívání nových materiálů a postupů.

Téměř každou prkennou podlahu lze renovovat!

Důležitou součástí renovace prkenné podlahy je finální povrchová úprava:

  • lakování - lakovaný povrch je oblíbený zejména pro snadnou údržbu a dlouhou životnost. Laky jsou nanášeny nejčastěji ve třech vrstvách. Někdy je zapotřebí nanést ještě další čtvrtou vrstvu laku.
  • olejování - tvrdý voskový olej v poslední době získává na oblibě a to hlavně pro svůj přirozený vzhled a zvýraznění barvy a struktury dřeva. Oleje se vyrábí i v barevných provedeních a mohou tak změnit odstín dřeviny. Olej neuzavírá povrch dřeva a umožňuje mu dýchat – reagovat na změny vlhkosti a teploty. Výhodou je také možnost lokálních oprav. Takto upravená podlaha vyžaduje šetrnou údržbu s minimem vody a použití speciálních čistících a ošetřovacích prostředků.
  • moření - povrchová úprava, která umožňuje zabarvit dřevinu do jiného odstínu. Povrch je poté nutno ošetřit vhodným vrchním lakem.

Na renovace prkenné podlahy jsme odborníci

Renovace prkenných podlah je jednou z našich specializací, máme za sebou desítky dokončených zakázek a věříme, že k plné spokojenosti našich zákazníků. Svému řemeslu rozumíme, dokážeme poradit a doporučit správné řešení. Na našich webových stránkách a sociálních sítích zveřejňujeme již realizované renovace prkenných podlah, abyste se na vlastní oči mohli přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme.

Renovace prkenné podlahy – postup

  • bez zásahu do nosné konstrukce

Je-li nosná konstrukce prkenné podlahy v pořádku a poškození podlahy není hluboké, je možné přikročit k renovaci prkenné podlahy bez její demontáže.

Renovaci prkenné podlahy provádíme celoplošným hloubkovým přebroušením povrchu, jeho důkladným přetmelením a nanesením finální povrchové vrstvy laku nebo oleje.

U kvalitní prkenné podlahy je možné provést takovou renovaci několikrát. Záleží na výšce horní vrstvy použité podlahové krytiny a její tvrdosti. Tuto skutečnost je dobré zohlednit již při výběru druhu podlahy při první pokládce.

  • s nutným zásahem do nosné konstrukce

při renovaci prkenné podlahy s nutností zásahu do nosné konstrukce je nutné počítat s tím, že jde o několikatýdenní až několikaměsíční proces. Prostor je nutno úplně vyklidit, starou podlahu rozebrat a odstranit starý podklad. Stav podkladové konstrukce zjistí náš profesionál po odstranění vrchní krytiny.


Postup prací

  • Po odstranění staré podlahy včetně starého násypu podklad dobře očistíme, utěsníme případné spáry podkladu a na stávající konstrukci položíme separační vrstvu. Suchý podsyp provádíme z Liaporu, který se  ručně hutní (pomocí dřevěných latí a hladítka). Na připravené vrstvě podsypu z Liaporu nelze přímo chodit. Pohyb je však možný po provizorním zakrytí dřevěnými nebo polystyrénovými deskami v místě pohybu a manipulace.
  • Na připravenou vrstvu vyrovnaného a připraveného podsypu z Liaporu klademe podlahové desky, dbáme na dodržení překrytí spár jednotlivých vrstev. Při větší ploše podlahy je vhodné podsyp a podlahu pokládat postupně. S pokládkou se obvykle začíná v rohu protilehlé stěny dveří.
  • Dokonalého spojení desek, tuhosti a rovinnost podlahy zajistíme nanesením lepidla do spár desek a jejich následným prošroubováním dle doporučení výrobce desek. Na závěr spáry přetmelíme. Na takto připravený podklad lze pokládat jakoukoliv finální nášlapnou vrstvu.

 

Renovovaná prkenná podlaha se znovu rozsvítí v celé své kráse!

Renovace prkenné podlahy - již řadu let jsme v oboru

Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha dokážou zrealizovat myšlenky a potřeby zákazníka přesně tak, aby výsledné dílo odpovídalo jeho představám. Zvládnou i náročné a atypické renovace prkenné podlahy. Naši pracovníci mají dlouholeté zkušenosti v oboru, jsou připraveni vám poradit při řešení vašich požadavků a zaručují ty nejlepší služby. Žádná zakázka není pro naši firmu ani malá ani velká. Čím víc je renovace prkenné podlahy náročnější, tím víc nás baví.  Každé námi realizované řešení je zcela individuální, zhotovené dle vašich představ.

Renovace prkenné podlahy za rozumnou cenu

Nabízíme kvalitní renovace prkenných podlah za rozumné ceny. Společnost Podlahy si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Renovace prkenné podlahy, aby vaše dřev​ěné podlahy měly zpět původní vzhled!

Obraťte se na nás! Na renovace podlah jsme odborníci!

Také by vás na našem webu Renovace podlah mohly zajímat stránky Renovace parket, broušení dřevěných podlahBroušení parket.