Renovace terasy

Renovace terasy
Renovace terasy 1
Renovace terasy 2
Renovace terasy 3

Drobné opravy, kontrola povrchu i podkladu a hlavně čištění a pravidelná údržba všech typů podlahovin v exteriérech. To je zjednodušeně definovaná renovace terasy. Každý materiál, který je použitý jako venkovní terasová podlahová krytina, vyžaduje speciální čisticí systém na údržbu a speciální údržbové prostředky. Použití nevhodného přípravku nebo postupu renovace terasy může způsobit zkrácení životnosti terasy nebo její trvalé poškození. Renovace terasy je důležitá pro zajištění její dlouhé životnosti.

Profesionálové společnosti Podlahy Praha, s.r.o. umí svým zákazníkům nabídnout široký sortiment podlahových krytin pro interiéry i pro venkovní prostory a vhodné přípravky pro jejich údržbu. Víme, že všechny terasy jsou vlastně podlahami, a o každou podlahu je potřeba řádně pečovat. Nejobvyklejšími materiály, používané při realizaci venkovních teras jsou dřevo, dlažba, kámen a beton. Ačkoliv jsou velmi odlišné, tyto materiály spojuje potřeba správné údržby a pravidelné renovace terasy.

Terasám dokážete prodloužit jejich životnost správným výběrem postupů a přípravků pro renovace terasy.

Údržbu a čištění venkovních pevných ploch a renovace terasy bychom měli realizovat dvakrát do roka, tj. na jaře a na podzim. Pevné pochozí plochy tím zbavíme organických i anorganických nečistot, které se na povrchu teras v průběhu roku zachytí. Renovace terasy realizujeme mechanicky za použití vhodného kartáče, strojovým nebo tlakovým čištěním čistou vodou a příslušným čisticím prostředkem. Po vyčištění následuje postup renovace terasy s použitím vhodného údržbového prostředku.

Všechny venkovní zpevněné plochy jsou jedinečné svým provedením a také volbou materiálu, ze kterého jsou řešeny. Profesionální instalace přírodních materiálů dřeva a kamene zajistí dokonalý vzhled jejich jedinečné kresby a struktury. Pro zámkové a keramické dlažby a betonové pochozí plochy je charakteristické kompaktní provedení povrchu a odolnost. 

Podle použitých materiálů dělíme následné renovace terasy na:

  • Renovace terasy dřevěné
  • Renovace terasy kompozitové (dřevoplastové)
  • Renovace terasy z dlažby, betonu a plochy z přírodního kamene

Renovace terasy dřevěné

Materiál dřevěné venkovní terasy je vždy vystaven rozkladným procesům a dřevo terasy se začíná postupně rozkládat. Pokud dřevěnou terasu nebudete řádně pečovat, zkrátíte tím její životnost. U venkovních ploch ze dřeva řeší vhodně volené prostředky na renovace terasy a její čištění zpomalení oxidace barvy dřeva, jejího šednutí, a prodlužují životnost těchto ploch. Doporučujeme pravidelné opakování renovace povrchu teras.

Čisticí a údržbové prostředky výrobců WOCA, BONA, OSMO nebo Saicos jsou vhodné pro renovace terasy z exotických dřevin Teak, Merbau, Massaranduba, Bukit, IPE, Angelim Pedra, Badi, Bangkirai a podobné. Uvedení výrobci se specializují na výrobu prostředků na povrchovou úpravu a čištění všech druhů podlah. Zvolené čisticí přípravky na dřevěné terasy doplňte vhodným exteriérovým olejem v přírodním provedení, nebo ve verzi s pigmentem barvy řešené dřeviny.

Exteriérové oleje s pigmentem dřevinu venkovní terasy nejen ochrání, také jí navrátí její původní barvu a zpomalí proces šednutí.

Pro renovace terasy z evropských jehličnatých a listnatých dřevin doporučujeme použití exteriérového oleje s UV ochranou v bezbarvém provedení. Dokážete tím prodloužit jejich životnost a plnou funkčnost.

Renovace terasy kompozitové (dřevoplastové)

Terasy kompozitové, označované také jako dřevoplastové, vždy ošetřujte řadou čističů, speciálně vyvinutých pro pochozí plochy z těchto matriálů. Takové řady přípravků, vhodných pro renovace terasy kompozitové, na náš trh dodávají výrobci WOCA a OSMO. Našim klientům umíme nabídnout a zajistit patentované strojové čištění Bona Deep Clean systémem, který vyčistí plochy dřevoplastových teras hloubkově.

Dřevoplastové, dřevěné i kamenné venkovní terasy a betonové plochy s aplikovanými ochrannými nátěry je možno čistit hloubkově. Renovace terasy v exteriérech za použití hloubkového čištění našim klientům doporučujeme jako vhodné řešení důkladné údržby na začátku a po ukončení sezony používání venkovních teras. Po důkladném vyčištění je vhodné vyřešit ošetření dřevěných teras speciálními exteriérovými oleji.

Renovace terasy z dlažby, betonu a plochy z přírodního kamene

Terasy, jejichž plochy jsou zhotovené ze zámkových dlažeb, a kamenné venkovní plochy, vyžadují údržbu také. Při výběru vhodných prostředků pro renovace terasy z uvedených materiálů, musíte přesně stanovit, jaké problémy potřebujete řešit. Běžná údržba zajišťuje ochranu těchto ploch před znečištěním klimatickými či jinými vnějšími vlivy. Mohou však nastat situace, kdy ani tato běžná údržba není dostatečná a Vy musíte začít řešit důkladnější renovace terasy.

Na odstranění skvrn od oleje nebo prevenci proti nežádoucím parazitům Vám společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže nabídnout celou řada prostředků. Jedná se o vhodné absorbenty, které vyčistí většinu tukových a olejových skvrn do hloubky i bez kartáčování. Pokud je Vaše kamenná či betonová terasa napadena mechy, lišejníky, řasami, houbami nebo jinou vegetací, doporučujeme pro renovace terasy použít herbicidní a fungicidní prostředky od výrobců WOCA nebo OSMO.

Pracovníci naší společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám ochotně pomohou s výběrem vhodných čisticích a údržbových prostředků pro renovace terasy v exteriérech.

Údržba terasy je zde na webu Renovace podlah.Praha popsána také

Renovace terasy - videa

Renovace terasy - strojové broušení

Renovace terasy - olejování

Renovace terasy - po dokončení renovace

Také by vás na našem webu Renovace podlah mohly zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.