Renovace staré dřevěné podlahy

Renovace staré dřevěné podlahy
Renovace staré dřevěné podlahy 1
Renovace staré dřevěné podlahy 2
Renovace staré dřevěné podlahy 3
Renovace staré dřevěné podlahy 4
Renovace staré dřevěné podlahy 5
Renovace staré dřevěné podlahy 6
Renovace staré dřevěné podlahy 7
Renovace staré dřevěné podlahy 8
Renovace staré dřevěné podlahy 9

Ti, kdo žijí ve starších domech nebo bytech s dřevěnými prkennými nebo parketovými podlahami se čas od času musí zamyslet nad tím, co si počnou se svou stávající podlahou. My ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. umíme většině zákazníků, kteří řeší tuto otázku, pomoci s tím, jak zajistit, aby renovace staré dřevěné podlahy proběhla podle jejich představ. Profesionálové naší společnosti umí rozpoznat podle aktuálního stavu prken a parket, co s podlahou provést, aby byla opět funkční a příjemná na pohled.

Renovace staré dřevěné podlahy se cenově vyplatí

Zákazníci se na společnost Podlahy Praha s.r.o. obvykle obrátí s poptávkou, zda je reálná šance, aby byla provedena renovace staré dřevěné podlahy v jejich domě nebo bytě. Tito zákazníci chtějí většinou zachovat původní řešení interiéru. Obvyklou otázkou bývá, jestli realizace opravy, broušení dřevěných podlah a renovace podlahy nebude tak drahá jako její výměna za novou.

Místo nepodložených slibů začínáme my, ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. tím, že si náš technik s majitelem smluvím schůzku a provede zaměření a obhlídku uvedené podlahy, určené pro renovaci. Při této schůzce se s klientem domluví na tom, jaké má zákazník požadavky a představy o konzultovaném díle. Technik majiteli vysvětlí, jaké jsou reálné možnosti renovace staré dřevěné podlahy a co všechno pro zdařilou opravu můžeme udělat. U většiny poptávek, které na nás klienti směrují, jsou tyto podlahy schopné renovace. Jen malé množství poptávek končí sdělením o nutnosti celou skladbu podlahy vyměnit.

Renovace staré dřevěné podlahy - postup

  • Zákazník zadá poptávku na renovace staré dřevěné podlahy
  • Technik podlahy zaměří a detailně zkontroluje jejich stav
  • Vypracujeme a zašleme reálnou cenovou nabídku
  • Po odsouhlasení nabídky řešíme s majitelem termín realizace
  • Klient vystěhuje nábytek z celé plochy dřevěné podlahy
  • Provedeme nutnou výměnu poškozených dílů dřevěné podlahy a opravu podkladu
  • Proběhne broušení, tmelení a dohodnutá povrchová úprava podlahy
  • Podlahu olištujeme soklovými lištami a vyměníme prahy nebo přechody
  • Předáme zakázku a zákazník ji proti faktuře uhradí
  • Doporučíme majiteli vhodnou údržbu

V případě, že náš technik při zaměření zjistí, že byla v bytě dřevěná podlaha narušena neodborným zásahem, například vybouráním nebo stavbou příček, a tento zásah proběhl přes skladbu parketové nebo prkenné podlahy, je obvykle nutno řešení renovace staré dřevěné podlahy řešit nejprve opravou a výměnou poškozených lamel podlahy a jejich začlenění do plochy. Podobné neodborné zásahy byly dříve řešeny tak, že se parkety a prkna vybouraly a místo nich byly namontovány desky nebo bylo místo vybourání prostě zalito betonem.

Nahrazení a renovace parket či prkenné podlahy v místě takového poškození vždy začneme řešit zaměřením a kontrolou poškození.  Technik dokáže profesionálně posoudit stav a velikost původních dílců. Zároveň musí určit dřevinu a její třídění. Na základě svých poznatků řeší u truhláře nebo dodavatele masivních podlah poptávku na nákup nebo výrobu a přizpůsobení nových dílů v požadované velikosti a množství.

Renovace staré dřevěné podlahy je vždy započata kompletním vystěhováním zařízení a odstraněním náhradních výplní ploch. Zabetonovaná místa je nutno nejprve vybourat až na podklad pod stávající podlahou. Jestliže náhradní výplň tvoří konstrukční desky, tyto je také nutno odstranit. Dalším krokem je odstranění parket nebo prken v okolí poškozeného místa. Následuje kontrola a případná nutná úprava podkladu. Podklad pro doložení a renovace staré dřevěné podlahy musí být pevný, rovný a soudržný s okolním podložím.

Když je podloží opraveno a připraveno k pokládce nových dřevěných dílců lepením k podkladu nebo přišroubováním na podkladový rošt, můžeme nové lamely postupně dokládat ke starým dílcům přesně tak, aby navazovaly na vzor původní dřevěné podlahy. Doložením prken a parket oprava podlahy nekončí. Následuje postup renovace staré dřevěné podlahy broušením, kterým docílíme sjednocení výšky nově doložené a původní plochy renovované podlahy.

Renovace staré dřevěné podlahy nabízímožnost nového barevného vzhledu

Pokud je provedeno doložení parket nebo prken v ploše podlahy, musíme vyřešit jejich barevné sjednocení. Broušení a renovace staré dřevěné podlahy řešíme v rámci povrchu celé místnosti. Při broušení parket používáme různé zrnitosti brusiva. Brusné papíry používáme od nejhrubších do nejjemnější. Mezi jednotlivými broušeními provádíme tmelení spár dřevěné podlahy. Tmel na spáry řešíme smícháním zakoupeného základového tmele s čistým brusem získaným ze dřeva podlahy. Takto docílíme shodné barvy tmele a dřeva podlahy.

Moření dřeva používáme pro sjednocení barevného tónu celé podlahy. Toto můžeme aplikovat pouze v místě pokládky nových dílů podlahy, nebo v celé její ploše. Tento postup doporučujeme. Vrchní vrstvu podlahy olejujeme, lakujeme nebo ji vyřešíme tvrdým voskovým olejem. Finální krok renovace staré dřevěné podlahy je renovace nebo výměna soklových a přechodových lišt (podlahové lišty obvodové a přechodové lišty podlahové) nebo dveřních prahů.

Renovace staré dřevěné podlahy je výhodnější než nová podlaha

Jestliže je to z technického hlediska možné, my v Podlahy Praha, s.r.o. vždy doporučujeme renovaci staré dřevěné podlahy. Její dřevo je na Váš byt zvyklé a Vám, našim zákazníkům, tímto řešením dokážeme ve většině případů udělat radost.

Renovace podlah a zvlášť renovace dřevěných podlah děláme již řadu let