Terasy

Terasy
Terasy 1
Terasy praha
Terasy 2
Terasy 3
terasy 4
terasy 5
terasy 6
terasy 7
terasy 8

Terasy jsou plně funkční součástí staveb

Volný čas a jeho využití venku je součástí našeho života. Jemný poryv větru, vůně okolí po letním dešti a sluneční svit mají na naši duševní pohodu blahodárný vliv. Denně trávíme v uzavřených prostorách až osmdesát procent času. Proto se ve chvílích volna snažíme z uzavřených interiérů utéct alespoň na pár hodin do přírody, ven. Uzavřené prostory můžou být velice příjemně propojeny s exteriérem a vzniknou tak terasy, lodžie a balkony. Společnost Podlahy Praha s.r.o. je specialistou na tyto zpevněné plochy.

Terasy mají plochy u domu řešeny nad úrovní terénu a obvykle jsou větší svou výměrou než balkon nebo lodžie. V poslední době se více setkáváme i se střešními terasami. Takto zpevněné plochy jsou především určeny k odpočinku, setkání s přáteli, grilování a opalování. Můžou mít různé druhy pochozích povrchů, kámen, dlažbu, beton, WPC kompozit, dřevoplast a dřevo.

Důležitým detailem projektu je stanovení systému montáže terasy

Terasy u domu se nedají přesouvat podle počasí, jestli fouká vítr, moc svítí slunce nebo prší. Proto je vždy prvotní otázkou, na úplném začátku úmyslu terasu vybudovat, zda bude zastřešená nebo částečně chráněná. Zvažte i její umístění u domu, odkud bude nejlépe z interiéru přístupná, a zda Vám nebudou vadit pohledy kolemjdoucích nebo sousedů.

Podlahy Praha, s.r.o. je společností, která má dlouholetou zkušenost v oboru prodeje a instalace terasy. Umíme řešit nejen venkovní plochy rodinných domů a bytů, realizujeme také terasy komerčních budov. V našem podlahovém studiu jsme připraveni svým zákazníkům prezentovat vhodné materiály, používané na pochozí plochy teras. Pro konkrétního klienta řešíme individuální výběr, kontrolu podkladů, zaměření, skladbu i detaily jeho venkovní terasy. Klientům nabízíme bezplatné zpracování cenové nabídky.

Terasy lze postavit u novostaveb, ale i u starší zástavby

Projektování terasy, jako nedílné součásti novostavby, je přímo ideální řešení. Mírné riziko a komplikace s sebou přináší dodatečná přístavba terasy u starších domů. Rozhodně při plánování terasy zvažte velikost její plochy, kterou chcete užívat. Při nejmenším se Vám musí na terasu vejít stolek a židle. Jedná se o plochu zhruba dva krát dva metry. Pokud zvolíte menší užitnou plochu terasy, pozbývá pak terasa praktického smyslu.

Můžeme zvolit méně finančně náročný postup zbudování terasy v rovném terénu. Na zhutněný podsyp do vrstvy kamenné drti a písku pokládáme dlaždice nebo ploché kameny. Nevýhodou tohoto postupu jsou její nerovnosti a nošení hrubých nečistot na obuvi do bytu. Prodej a montáž terasy, podle přání našich klientů, z dřevěných masivních prken je specializací naší společností Podlahy Praha s.r.o.. Nabízíme terasová prkna různých dřevin.

S výběrem dřevěných masivních prken pro montáž terasy vám pomůžeme

Pokud se majitel rozhodne na svou terasu použít exotické dřevo jako decking pochozí plochy terasy, představíme mu u nás vzorky konkrétních dřevin. Montáž v tomto případě probíhá pomocí vrutů na nosný rošt terasy. Rošt by měl stát na zpevněné kompaktní ploše s dostatečným spádem, nebo na zhutněném náspu. Měla by být použita geotextilie, která zabrání prorůstání vegetace a betonová dlažba, která poslouží jako opěrné body pod rošty. Při instalaci dřevěných prken se musí počítat s minimální spárou sedm milimetrů kvůli dilataci samotných prken a odtékání srážkové vody.

Při instalaci terasy k obvodové zdi budovy může dojít k mírným komplikacím. Vždy musíte dodržet dostatečnou dilatační spáru, ať se jedná o plánovanou novostavbu nebo dodatečné řešení. Pokud by měla být Vaše dřevěná terasa komfortně vybavena přívodem elektrického proudu na osvětlení nebo gril, řešte toto vždy s předstihem. Pro přívod a odtok vody to platí také.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. dokáže řešit terasy i na zpevněných plochách

Původní nepraktické, malé a nepotřebné balkony jsou výzvou pro profesionály ze společnosti podlahy Praha s.r.o., kteří dodáním a montáží dřevěné terasy dokážou změnit tyto prostory k nepoznání. Dokážeme pochozí plochu balkonu upravit, a zútulnit tak tento prostor, k Vaší spokojenosti. Obyvatelé městské zástavby mají většinou k užitku pouze malé sotva metr široké balkony, ale i ty se po kvalitní opravě stávají prostorem k relaxaci na čerstvém vzduchu. Naši odborníci ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. Vám pomůžou tento prostor obnovit, zútulnit a připravit k relaxaci.

Pokud uvažujete o renovaci balkonu nebo lodžie a instalaci nové dřevěné terasy, je nutné prověřit jejich skutečný technický stav. Nejčastěji se setkáváme s problémem zatékání do konstrukcí balkonů a tím dochází k narušení jejich nosných prvků. Dalším problémem je velké poškození pochozích ploch a trhliny ve spárách. Pokud odstraníme technické vady, můžeme našim klientům navrhnout a zrealizovat na lodžii nebo balkoně relaxační prostor, majiteli bytu, který může nahradit chybějící terasy.

Našim klientům, do prostor dle jejich výběru, umíme nainstalovat pochozí terasy z různých materiálů jako je jehličnaté dřevo, dřevo exotických stromů nebo dřevoplastový materiál.

Údržba dřevěných teras

Terasy - mohlo by vás také zaujmout

Také by vás na našem webu Renovace podlah mohly zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.

Na našem hlavním webu lidé nejvíce zaujmou vinylové podlahy a marmoleum. Pro toto přírodní linoleum máme vytvořený web Marmoleum Praha. Na hlavním webu samozřejmě naleznete i podstránky z oblastí renovací jako je renovace podlah Praha, renovace parket Praha nebo broušení parket Praha. Ať už vinylová podlaha či jakákoliv služba z oblasti revitalizace podlah vás od naší firmy nezklame