Terasy u rodinných domů

Když se řekne volný čas, tak si řada z nás představí slunce, krásné počasí a pobyt na čerstvém vzduchu. Je to příjemný odpočinek a relaxace. Stále více času prožíváme v uzavřených prostorách kanceláří a bytů, a tak je příjemnou změnou a odpočinkem útěk do přírody a volného prostoru. Nejlepším řešením jsou terasy u rodinných domů, kde se spojí interiér s exteriérem. Dlouhodobým hlavním oborem činnosti v naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. jsou tyto doplňky staveb, kterými se zabýváme.

Terasy rodinných domů obvykle disponují větší pochozí plochou než lodžie a balkony a jsou montovány mírně nad úrovní základního terénu. Poměrně často se setkáváme i se střešními terasami. Obecně se dá konstatovat, že terasy jsou určeny především k relaxaci, setkání s přáteli, letnímu grilování nebo večernímu posezení. Terasy u rodinných domů jsou funkční součásti obytných domů i komerčních staveb. Na realizaci staveb teras můžete použít různé typy stavebních materiálů počínaje dřevem přes dřevoplast, kámen, dlažbu až po beton.

Terasy u rodinných domů jsou známy již od minulého století

Terasu si většina z nás představuje jako ideální propojení s domem, umístěné na ploše zahrady. Zbudována může být nad úroveň okolního terénu. Pokud je příjemné počasí, hlavně v letních měsících, využíváme terasy u rodinných domů pro setkání s rodinou či přáteli a různé oslavy. Představy, které máte o vybudování těchto venkovních ploch pro relaxaci ve volném čase, Vám pomůže zrealizovat společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Terasy u rodinných domů se nedají přesouvat podle toho, jak svítí slunce, prší nebo fouká vítr. Je tedy důležité zvážit, kde bude tato pochozí venkovní plocha umístěna. Dále berte v potaz, zda bude terasa bez zastřešení, částečně chráněna nebo plně kryta, jakou velikost pochozí plochy by měla mít, umístění v návaznosti na obytné místnosti, z kterých bude přístupná. Zvažte, zda Vás nebude rušit hluk z ulice nebo pohledy ze sousedního pozemku.

Terasy u rodinných domů můžou být zbudovány u starších domů i novostaveb

Plánování terasy u rodinných domů jako součást novostavby, je ideální řešení. Určitá rizika a omezení očekávejte při dostavbě terasy u staršího domu. Plánované venkovní terasy u rodinných domů, by měly mít alespoň takovou plochu, aby bylo možné pohodlně umístit stolek a židle. V úvahu připadá výměra minimálně dvakrát dva metry. Volba menší plochy terasy u rodinných domů nemá význam a ztrácí na praktičnosti.

Nejméně finančně náročné jsou terasy u rodinných domů, vybudované svépomocí na rovném terénu, pokládkou dlaždic nebo plochých kamenů, na předem připravený pevný podklad do vrstvy kamenné drti a písku. V tomto případě musíme počítat s nerovnostmi povrchu a s případným zanášením hrubých nečistot do interiéru domu. Společnost Podlahy Praha s.r.o. je specialistou na nabídky, prodej a montáže terasy u rodinných domů z masivních dřevěných prken.

Terasy u rodinných domů - pomůžeme s výběrem

Aktuální vzorky dřevin exotických stromů na pochozí plochy terasy u rodinných domů si mohou zákazníci prohlédnout na našem podlahovém studiu. Dřevěná prkna na terasu se montují na nosný dřevěný rošt pomocí vrutů. Pod tímto roštem by měla být připravená zpevněná plocha nebo zhutněný podsyp, zakrytý geotextilií. Ta zabrání prorůstání nežádoucí vegetace. Jako opěrné body rozmístíme na podklad betonové dlaždice pod hranoly roštu nebo pod výškově stavitelné terasové terče a to ještě před montáží roštu.

Pokud se rozhodnete pro dřevěné terasy u rodinných domů, musí montáž dřevěného deckingu proběhnout s minimální dilatační spárou sedm milimetrů, která umožní odtékání dešťové vody.

Místem, kde mohou nastat komplikace při montáži terasy u rodinných domů, může být její provázanost s obvodovou zdí budovy. Terasu můžete řešit s novostavbou domu zároveň nebo dodatečně, ale vždy musíte mít na paměti provázanost terasy s domem a dodržet dostatečnou dilatační spáru. Před montáží samotné terasy musíte vyřešit přívod elektrického proudu, umístění osvětlení nebo elektrického grilu. Naprosto stejný postup volíme při řešení přívodu a odtoku vody do kanalizace.

Terasy u rodinných domů - před a po montáži

Terasy u rodinných domů - řešíme veškeré typy teras

Balkony bývají malé a neútulné. Naši odborníci ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. dokážou zbudováním dřevěné terasy u rodinných domů nebo bytů změnit tyto plochy k nepoznání. Nově upravená pochozí plocha balkonu, která je necelý metr široká tak změní svůj vzhled a stane se útulným místem pro relaxaci pro obyvatele města a únikem před zavřenými byty a kancelářemi. Je pro nás maličkostí tyto podlahy dovést k dokonalosti pro Váš zasloužený relax.

Renovace podlahy balkonu a montáž dřevěné terasy je možná jen po předchozím prověřením stávajícího technického stavu balkonu či lodžie. Úplně nejběžnějším problémem bývá zatékání do jejich nosných konstrukcí a narušení nosných částí. Odstranění této závady se musí řešit stavebně. Další závadou je stáří stávající dlažby, trhliny a popraskání ve spárách. Po odstranění těchto vážných závad můžeme přistoupit k individuálnímu návrhu a vytvořit příjemný prostor na balkoně nebo lodžii, který Vám z části může nahradit absenci terasy u rodinných domů.

Také by vás mohli zajímat stránky údržba terasy, broušení dřevěných podlah, Renovace parket či Broušení parket.