renovace parket - TMELENÍ PARKET

Na staré, roky používané parkety nebývá právě radostný pohled. Po letech používání jsou matné, poškrábané, mívají sem tam tmavý flek, spáry mezi parketami mohou být popraskané nebo dokonce vypadané. Po určitém čase se každá podlaha, která tvoří důležitou součást pokoje, domova, kanceláře nebo tělocvičny, ušpiní, poškodí a znehodnotí. Dříve bývaly staré a poškozené parkety častokrát přikrývány kobercem nebo linoleem. Staré parkety není nutné strhnout a položit nové. Odborná renovace dokáže skvěle oživit krásu dřevěných parket a vrátit jim jejich krásu.

Renovace parket obnoví původní vzhled dřevěné podlahy. Skládá z několika důležitých a po sobě jdoucích kroků. Kromě broušení parket také další úkony, jako je tmelení parket, lokální výměna či celková výměna parket, srážení parket, jejich lakování a olejování. Společnost Podlahy Praha v rámci svých služeb nabízí kvalitní renovace podlah. Každá naše práce, kterou provádíme má svůj postup a je kvalitně provedena. Naši pracovníci procházejí speciálním školením. Díky svým dlouholetým zkušenostem provádíme renovaci podlah kvalitně, precizně a dokonale.

Společnost Podlahy Praha používá při broušení parket, tmelení a olejování parket ty nejnovější postupy, jaké lze v současnosti v oboru renovace parket nabídnout. Účinně zrenovujeme Vaše omšelé, poškrábané a jinak znehodnocené parkety do nové podoby bez kil prachu rozptýleného do okolního prostředí.

Po tmelení parket a celkové renovaci bude podlaha opět jako nová!

V rámci služby renovace dřevěných podlah provedeme nejdříve obhlídku místa, kde posoudíme stav podlahy, na jehož základě pro Vás vypracujeme cenovou kalkulaci. Základním postupem při renovaci parket je mnohonásobné hloubkové broušení parket profesionálními stroji. Po dohodě se zákazníkem následuje tmelení spár mezi parketami a celou renovační práce ukončujeme trojnásobným lakováním včetně mezibroušení při použití ekologického laku. Místo lakování můžeme renovaci parket dokončit olejováním kvalitními ekologickými oleji.

Tmelení parket se provádí zejména se z důvodu rozestupu parket. Je to přirozený jev, jelikož teplota, vlhkost a v neposlední řadě také kvalita (pevnost, pružnost atd.) podkladu mají na dřevo velký vliv. U některých dřevin je tento jev méně patrný u některých více. Nutnost a rozsah tmelení s vámi vždy nejdříve zkonzultujeme po prohlídce.

Při renovaci bývá častá i potřeba lokální opravy parketové podlahy a výměna některých dílců. Po výměně dílců, je zabroušení a vytmelení podlahy samozřejmostí. Nemá velký smysl tmelit podlahy, v nichž se parkety, nebo prkna hýbou, neboť tmel časem ze spár vypadne.

Tmelení parket - postup

Před tím, než při renovaci podlahy začneme s posledním broušením, je nutné vyplnit všechny spáry, součky a praskliny spárovacím tmelem. Jako plnicí látka se používá tmel, který se míchá s brusným prachem většinou v poměru 1:1 (například „Gel“ od Bony). Tento tmel se barevně podobá položeným parketám.

  • První tmelení se provádí pomocí nerez ocelové stěrky. Hmota se rovnoměrně rozetře po celé ploše podlahy. Je dobré roztírat ve tvaru osmičky, šikmo ke spárám. Zatmelí se celá podlaha tak, aby co největší množství materiálu zůstalo ve spárách. Záleží na rozsahu poškození podlahy. Zaschnutí směsi trvá cca 30 minut.
  • Velké spáry je pak třeba přetmelit ještě jednou hustějším tmelem. Jedná se jen lokální dotmelení.
  • Pokud jsou spáry větší a tmel se propadá, celý proces se opakuje, a to i několikrát. Tmelení parket provádíme tak dlouho, dokud zcela nezaplníme praskliny a spáry do roviny podlahy. Po dokončení práce zůstane na podlaze tenká vrstva tmelu.
  • Správně zaschnutý tmel má bez ohledu na aplikované množství stejný barevný odstín po celé ploše podlahy.
  • Po vytmelení podlahy a vyschnutí spár se provádí jemné broušení.
  • Po posledním broušení celou podlahu vysajeme.

Takto vytmelená a obroušená podlaha je připravena pro provedení povrchové úpravy - lakování nebo na olejování parket tvrdým voskovým olejem.

Úspěšná renovace parket závisí na správném posouzení stavu podlahy.

Olejování parket

V současnosti existuje nepřeberné množství olejů a vosků. Všechny mají jediný úkol - chránit dřevo na podlaze. Úprava parketových podlah olejem zdůrazňuje přirozený odstín dřeva a jejich povrch vypadá matově, jakoby saténově. Oleje a dokážou zachovat přírodní vzhled dřevěné podlahy a dřevo má navíc možnost dýchat. Nevýhodou je pak o něco horší údržba.

Olej nanášíme pomocí štětce tak, jak je doporučeno výrobcem. Natíráme vždy směrem z té části, odkud dopadá denní světlo a postupujeme od něj. Natíráme v asi 1,5 m širokých pruzích po celé šířce podlahy.

Nábytek můžete začít stavět den po olejování. S položením koberců a počkejte alespoň dva týdny.

Pokud jste se rozhodli pro olejovanou podlahu, nesmíte zapomenout, že ve srovnání s lakovanou podlahou je mnohem citlivější na rozlité tekutiny. Olejované podlahy jsou o něco citlivější než lakované. Musíte o ně pravidelně pečovat a dávat pozor na skvrny. Nejlepším způsobem je vysávání, ale čas od času bude podlahu třeba vytřít vodou, do níž byste měli přidat čisticí prostředek na olejované podlahy.

Olejované podlahy potřebují vrstvu oleje obnovit. V domácích podmínkách je dostačující olejovat podlahu jednou za dva roky.

Olejovaní parket – výhody

  • vytváří přirozený dojem
  • zdůrazňuje kresbu a zintenzivňuje barvu
  • příjemný na chůzi
  • možnost lokálních oprav

Olejováním parket svým starým parketám vrátíte jejich původní vzhled!

Pomocí renovace parket lze efektivně z nevzhledné krytiny vytvořit ozdobu interiéru. Hodnota dřevěné podlahy, které můžete vrátit ztracenou slávu, s přibývajícími lety neklesá. Velmi důležité je při renovaci parket zvolit správný technologický postup a druh povrchové úpravy při renovaci. Naše společnost provádí renovace starých parket, broušení, tmelení a olejování parket na špičkové úrovni. Jsme připraveni Vaše staré parkety zrenovovat do zcela nové podoby kdekoliv v Praze a okolí. Využijte služeb renovace parket od společnosti Podlahy Praha, výsledek rozhodně stojí za to!

Obraťte se na nás! Na renovace podlahy jsme odborníci!

Výsledek odborně provedené práce našich podlahářů při renovaci podlahy Vás příjemně překvapí!

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby!