Úklid podlah

úklid podlah Praha
úklid podlah
úklid podlahy Praha
úklid podlahy

Pojem úklid podlah můžeme definovat jako pravidelnou údržbu všech typů podlahových krytin v interiérech i v exteriérech. Každá podlahová krytina vyžaduje specializovaný čisticí prostředek a čistící systém na jejich úklid. Použitím nevhodného přípravku na údržbu nebo postupu při úklidu může dojít ke zkrácení životnosti nebo dokonce k trvalému poškození podlahy.

Při výběru vhodných čisticích prostředků na úklid podlah prodlužujete jejich životnost

Můžeme konstatovat, že úklid podlahových krytin rozdělujeme podle jejich umístění na vnitřní (interiérové) a venkovní (exteriérové)

Úklid podlah v interiérech:

  • V bytech
  • Společných prostor bytových domů
  • Ve firmách, komerčních prostorech a ve veřejných budovách

Úklid podlah v bytech

Tento úklid si většinou řeší majitelé a uživatelé bytů sami prostředky a postupy, které znají z vlastní zkušenosti, ze zkušeností svých přátel, nebo na které byli upozorněni reklamou. Také v těchto případech platí, že ne všechny čisticí prostředky jsou vhodné pro úklid podlah každého typu. V bytech se setkáváme s nejširší škálou použitých materiálů na podlahách. Velmi často se zde setkáváme s klasickými parketovými nebo prkennými podlahami ze dřeva, které je buď lakované, nebo olejované.

Dalšími obvyklými podlahovými krytinami jsou korkové dlaždicelaminátové podlahykoberce, PVC podlahy a nebo dlažba. Novější použité materiály jsou například vinylové podlahy, přírodní linoleum nebo pohledové stěrky. Speciálně pro domácí použití dokáže naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout svým zákazníkům vhodné čisticí prostředky na údržbu a úklid podlah v bytech. 

Tvrdé podlahoviny, kterými jako laminátové plovoucí podlahy, vinylové podlahy celoplošně lepené i plovoucí, PVC, dlažby a lité stěrky čistíme a udržujeme přípravky, které jsou pro tyto povrchy určené. Takovéto čističe vyrábí například společnost BONA. Její patentovaný systém Bona spray mop je zajímavým prostředkem na běžný úklid podlah v bytech. Dalšími osvědčenými výrobci jsou společnosti Dr.Schütz, WOCA, Pallman a podobně.

Pro úklid podlah dřevěných a korkových lakovaných podlah můžeme používat rovněž Bona spray mop. Tento systém použijeme s čistícím přípravkem od stejného výrobce, určený na lakované plochy. Pokud máme v interiérech dřevěné podlahy s povrchovou úpravou olej je nutno použít prostředky např. od společnosti BONA, WOCA nebo Dr.Schütz, které jsou vyrobeny tak, aby byly k olejovaným podlahám šetrné.

Společnost FORBO, výrobce přírodního linolea, na úklid podlah Marmoleum vyvinul prostředek Monel. Při dodržení návodu na použití tohoto přípravku prodloužíme životnost této přírodní podlahové krytiny. Alternativním výrobcem je Dr.Schütz a jeho přípravky na údržbu této podlahoviny. Koberce udržujeme obvykle suchou cestou vysáváním. V případě potřeby umíme nabídnout prostředky na odstranění skvrn mokrou cestou. Jedná se především o výrobky společnosti Dr.Schütz.

Úklid podlah společných prostor bytových domů

řeší správci jednotlivých objektů většinou prostřednictvím úklidových firem nebo vlastními silami. V těchto prostorech jsou obvyklými podlahovými krytinami PVC, dlažby nebo lité podlahy. Každá z těchto podlahových krytin vyžaduje jiný přípravek na úklid podlah. Těmto správcům dokáže naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout vhodné čisticí prostředky na údržbu a úklid podlah společných prostor.

Úklid podlah firem a komerčních prostor a Úklid veřejných budov

zpravidla provádějí specializované úklidové společnosti nebo pověření zaměstnanci konkrétní společnosti nebo úřadu. V komerčních prostorech a ve firmách se většinou setkáváme s tak zvanými tvrdými podlahami, kterými jsou lité podlahy, dlažby, podlahy kamenné (mramorové) a podlahy z PVC nebo vinylu. Ve veřejných budovách mohou být kromě tvrdých podlahovin také dřevěné podlahy, někde i vysoce zátěžové laminátové plovoucí a koberce.

Specializované firmy na údržbu a čištění podlah většinou zvolí pro úklid podlah univerzální čisticí prostředky, které vždy nejsou vhodné pro daný povrch podlahové krytiny. Úklidovým firmám i majitelům komerčních prostor a správcům veřejných budov, kteří řeší úklid podlahových krytin, umí společnost Podlahy Praha, s.r.o. zpracovat komplexní nabídku vhodných čisticích prostředků na údržbu a úklid podlah veřejných budov, firem a komerčních prostor.

Uvažujete o výběru čisticích prostředků na úklid podlahy?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA

Úklid podlah v exteriérech

  • dřevěné terasy
  • kompozitových (dřevoplastových) teras
  • zámkových dlažeb a ploch z přírodního kamene

Údržbu a čištění venkovních pevných ploch s jakýmkoliv povrchem, provádí majitelé obvykle dvakrát do roka a to na jaře a na podzim. Prvotním předpokladem je zbavení venkovních teras pevných organických i anorganických nečistot, které na plochách v průběhu roku ulpí. Úklid podlah v exteriérech se provádí mechanickou cestou (kartáčem, tlakovým čištěním, apod.). Poté mechanicky očištěné podlahové krytiny ošetřujeme údržbovými a čisticími prostředky, které dokážou materiály oživit a ošetřit.

Pokud řešíme úklid podlah u venkovní dřevěné terasy, tyto přípravky, při správném použití, umí prodloužit životnost terasy a zpomalit šednutí (oxidace) barvy dřeviny. V případě kamenných venkovních ploch, betonových a zámkových dlažeb můžeme použitím vhodného přípravku na čištění podlah docílit nejen jejich oživení, dokážeme odstranit případné nežádoucí narostlé mechy. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže majitelům a uživatelům nabídnout vhodné čisticí prostředky na údržbu v exteriérech.

Při výběru prostředků na úklid venkovní terasy a pevných ploch vždy vycházíme z  materiálu, ze kterého jsou pochozí plochy vyrobeny. Venkovní betonovou dlažbu a přírodní kámen čistíme přípravkem, který není agresivní a nenarušuje jejich povrchovou strukturu. Vhodným přípravkem je od výrobce OSMO Odstraňovač zeleného povlaku. Pro úklid podlah z kamene řešíme nejen vhodné čističe, ale také prostředky na jejich následnou ochranu.

Při volbě přípravku na čištění podlah dřevěných venkovních teras musíme přihlédnout k tomu, z jakého dřeva je terasa vyrobena. Pro úklid podlah venkovních teras z exotických dřevin, jakými jsou Massaranduba, Merbau, Tatajuba, Angelim Pedra a podobné, volíme prostředky ověřených výrobců, jako jsou WOCA, BONA, OSMO nebo Saicos. Tyto doplníme o vhodný exteriérový olej v přírodním provedení, nebo v provedení s pigmentem barvy dřeviny. Tyto pigmentované oleje dřevo nejen ochrání, ale také zpomalují proces oxidace – šednutí teras.

Terasy z evropských jehličnatých i listnatých dřevin (je jedno jestli jde o dřevo v přírodním provedení nebo v tepelné úpravě Thermowood ) obvykle po vyčištění ošetříme exteriérovým olejem s UV ochranou v přírodním provedení. Pro úklid podlah teras kompozitových (dřevoplastových) používáme řadu čističů, speciálně pro tento povrch určených. Takovou řadu prostředků vyrábí například WOCA nebo OSMO.

Uvažujete o výběru čisticích prostředků na úklid podlahy?

Vaši poptávku

ZPRACUJEME ZDARMA

Také by vás na našem webu Renovace podlah mohly zajímat stránky broušení dřevěných podlah, Renovace parket a Broušení parket.