Venkovní terasy

Venkovní terasy
Venkovní terasy 1
Venkovní terasy 2
Venkovní terasy 3
Venkovní terasy 4

Venkovní terasy, to jsou funkční součásti komerční i bytové stavby, a můžou být zbudovány z různých materiálů. Kamenné, betonové, dřevoplastové nebo z dlaždic i dřevěné, takové si můžete zvolit povrchy na venkovní terasy. Zpracování projektu je prvotní součást řešení kvalitně nainstalované venkovní plochy. Výběr materiálu a umístění venkovní terasy je součástí tohoto projektu. V každém případě musíte nejdříve zvážit její rozměr a vztah k přilehlé budově, schodům, zahradě, bazénu a dalším prvkům.

Ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. máme profesionály, kteří dokážou zákazníkům nabídnout řešení a rady při realizaci jejich venkovní terasy.   

Jedním z důležitých kroků při řešení projektu venkovní terasy je určení systému montáže.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. disponuje dlouholetými zkušenostmi s instalací venkovní terasy, zpracováním nabídky a prodejem terasového deckingu. Realizace těchto projektů provádíme nejen na plochách komerčních staveb, ale také na venkovních plochách bytů a rodinných domů. V našem podlahovém studiu Komunardů 38 Praha 7 – Holešovice, Vám ochotně představíme vzorky vhodných materiálů na pochozí plochy teras.

Každý zákazník je pro nás důležitý, a proto řešíme jejich venkovní terasy individuálně. Podle zaměření a kontroly konkrétního místa budoucí realizace, vhodné skladby, výběru materiálů a požadavků na detaily pro každého klienta zvlášť. Pro naše zákazníky řešíme zpracování cenové nabídky bezplatně.

Vzhled a dlouhou životnost Vaší venkovní terasy podpoříte vhodnou volbou terasového deckingu a jeho profesionální montáží.

Majitel staršího domu se může bez obav rozhodnout pro instalaci venkovní pochozí plochy. Musí se však připravit na to, že montáž takové venkovní terasy může mít své záludnosti. Jednou z nich je požadavek na dodržení dostatečné dilatace konstrukce venkovní terasy od stávající stavby. Rozhodnutí vybudovat novou terasu přináší majiteli také nemalou finanční zátěž.

Pokud si majitel nemůže dovolit zbudovat terasu najednou, měl by uvažovat o menší výměře této plochy, nebo její vybudování odložit. Nedoporučujeme tuto situaci řešit levným nevhodným materiálem a neprofesionální instalací typu domácí kutil. Při řešení venkovní terasy by měl být brán zřetel na její vhodné umístění, provedení a styl stavby, která bude terasou dotčena.

U novostavby budovy je ideálním řešením, pokud se projekt venkovní terasy řeší současně se stavbou domu. Výběr pochozího materiálu není nejdůležitější. Celý projekt je souhrn požadavků a hledisek souvisejících s pojetím terasy. Dalšími hledisky jsou například uspořádání venkovní terasy, stanovení tvaru, velikosti a vazby na stavbu a její okolí. Pokud řeší majitel terasy její zastřešení provázáním na konstrukci střechy, je společný projekt nezbytý.

Stavba, která je řešená velkoryse, bude vhodně doplněna instalací prostorné venkovní terasy.

Pro své venkovní terasy si valná většina našich zákazníků, jako pochozí materiál, volí masivní dřevěná prkna.  T tohoto důvodu jsou dřevěné terasy, jejich dodání a montáž, specializací naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. Vzorky dřevěných deckingů, které dokážeme představit v našem podlahovém studiu, důkladně konzultujeme s klienty a tím jim usnadňujeme výběr.

Dřevěné venkovní terasy rozdělujeme podle typu dřevin, které obvykle používáme při montáži na:

  • Venkovní terasy z exotických dřevin
  • Venkovní terasy z Thermowood dřevin
  • Venkovní terasy z jehličnatých dřevin

Venkovní terasy z exotických dřevin

Velké oblibě našich klientů se těší právě exotické dřeviny, které jsou tvrdé, stálé, houževnaté a vyznačují se vysokou hustotou dřeva. Díky těmto vlastnostem jsou podstatně méně náchylné škůdcům, hnilobě dřeva a povětrnostním vlivům. Venkovní terasy, které jsou z nich postaveny, vykazují velkou odolnost. Mezi nejžádanější a nejdražší exotické dřeviny patří Teak barmský, Teak jávský, Merbau a Ipe. V levnější variantě je dodávána Massaranduba, Badi, Bangkirai a Kempas.

Venkovní terasy z Thermowood dřevin

Venkovní terasy z tepelně upravených dřevin listnatých stromů a jehličnanů, jsou v posledních letech častou volbou našich zákazníků. Důvodem je zejména jejich cenová dostupnost. Thermowood je obchodním názvem takto upravených dřevin. V teplotním rozsahu 160 až 215°C, při kterém se tyto, jinak měkké, dřeviny upravují, dochází ke změně fyzikálních vlastností a vnitřní struktury měkkého dřeva.

Naši odborníci v podlahovém studiu Podlahy Praha s.r.o. Vám s výběrem venkovní terasy z Thermowoodu rádi poradí.

Venkovní terasy z jehličnatých dřevin

Nejlevnější řešení dřevěné venkovní terasy je montáž venkovní terasy z jehličnatých dřevin. Tyto dřeviny jsou také velmi často pohledově přiznány na fasádách budov, na trámech, pergolách ve štítech střech a podobně. Dalším důvodem klientů může být volba dřeviny, která se vyskytuje v jejich okolí. Na pochozí plochy venkovní terasy nejčastěji realizujeme Sibiřský Modřín, Borovici stepní a Borovici slezskou.

Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. Vám rádi pomohou s vhodným výběrem a realizací Vaší venkovní terasy.

Dřevěné venkovní terasy dnes nenacházíme pouze u rodinných domů s pozemkem, ale jsou čím dál častěji používané pro pochozí plochy balkónů, lodžií a zimních zahrad u bytů. Společnost Podlahy Praha s.r.o. má velké zkušenosti s dodáním a instalací dřevěné venkovní terasy pro kavárny, cukrárny a restaurace s předzahrádkami a venkovní plochy komerčních staveb. Tyto terasy jsou funkčními obchodními podlahami a plní zároveň roli estetickou.

Také by vás na našem webu Renovace podlah mohly zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.