renovace parket - OPRAVA PARKET

Myslíte si, že starou parketovou podlahu již nelze zachránit? Rádi Vás přesvědčíme o opaku. Věřte, že i velmi zašlé parkety mohou znovu vypadat jako nové a za příznivou cenu se mohou proměnit v krásnou podlahu.

Parkety stále patří k podlahám, které působí příjemně a jejichž vzhled dokáže zaujmout. Avšak i přes dobrou údržbu dochází k opotřebovávání parket, staré parkety mohou trpět různými vzhledovými nedokonalostmi, mohou vrzat nebo se dokonce hýbat. Využijte společnosti Podlahy Praha - oprava parket je jednou z našich nabízených služeb! Společnost Podlahy Praha používá při opravě parket ten nejohleduplnější postup, jaký lze v současnosti nabídnout.

Velmi důležité je při opravě parket zvolit správný technologický postup a druh povrchové úpravy. Neodborně provedená oprava parket může znemožnit další renovace, nebo je dokonce úplně znehodnotit.

Oprava parket - nechte to na nás

Na provedení renovace parket byste si měli vždy pozvat specialistu. Výsledek rozhodně stojí za to. Lepšímu vzhledu při opravě parket pomáhá nejen kvalitní povrchová úprava, ale velmi důležité je i broušení parket. Při opravě parket je důležité brát v úvahu řadu praktických i estetických hledisek – oprava parket má svá přesná pravidla. Jsme připraveni Vaše staré parkety opravit do zcela nové podoby kdekoliv v Praze a okolí. Opravu parket provádíme špičkovými stroji ve svém oboru. Tím dokážeme účinně opravit Vaše omšelé, poškrábané a jinak znehodnocené parkety do nové podoby bez kil prachu rozptýleného do okolního prostředí.

Společnost Podlahy Praha se zabývá opravami parket již řadu let. V rámci našich služeb nejdříve provedeme bezplatnou obhlídku, náš zkušený kolega posoudí stav parket, na jehož základě pro Vás vypracujeme bezplatnou cenovou nabídku opravy parket. Pro povrchovou úpravu parket používáme výhradně kvalitní ekologicky šetrné laky a oleje. Všechny  naše stroje jsou napojeny na odsávání, a proto  jsou prováděné práce téměř bezprašné. Opravy parket provádíme v bytech, domech, kancelářích, školních třídách či tanečních nebo sportovních sálech.

Oprava parket - podmínky, které musí podlaha splnit

  1. Podlaha není v žádném místě zvlněná, vystouplá či propadlá více než 1-2 mm
  2. Podlaha v žádném místě nepříjemně nevrže
  3. Spáry mezi podlahovými dílci nejsou nikde větší než 1-2 mm
  4. Vrypy, díry a jiná viditelná hloubková poškození podlahových dílců jsou jen nepatrných rozměrů
  5. Podlaha dobře drží na podkladu po celé ploše, nikde se neprohýbá a nezvedá
  6. V podlaze nejsou žádné fatálně poškozené díly

Oprava parket se určitě vyplatí svěřit profesionálům ze společnosti Podlahy Praha.

Oprava parket - jak postupujeme?

  • Příprava parket

Z podlahy připravené k opravě nesmí vyčnívat žádné hřebíky nebo jiný spojovací materiál. Někdy je také zapotřebí udělat i malé opravy parket.

Broušení dřevěných podlah provádíme válcovou bruskou. Během broušení parket je vznikající prach lapán do vaku na stroji a při broušení neuniká do vzduchu. Broušení sestává ze série několika brusů. Začíná se hrubým brusem a přechází až k jemnému broušení, které končí hladkým povrchem podlahy. Počet brusných kroků (s různou hrubostí brusiva) závisí stupni opotřebení a nerovnosti starých podlah.

Finální povrchová úprava parket se skládá z 2 až 3 nátěrů speciálním podlahářským lakem. Lak zajistí podlaze reprezentativní vzhled, tvrdost a odolnost. Navíc zatáhne spáry mezi parketami, čímž ji učiní odolnou proti náhodně vylité tekutině.

Oleje a vosky dokážou zachovat přírodní vzhled dřevěné podlahy a dřevo má navíc možnost dýchat. Nevýhodou je o něco horší údržba.

Obraťte se na nás, na opravu parket jsme odborníci!

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby!