Broušení korkových podlah

Broušení korkových podlah
Broušení korkových podlah 1
Broušení korkových podlah 2
Broušení korkových podlah 3

Korkové podlahy jsou vyrobeny z přírodního materiálu a lze je doporučit jako podlahovinu do všech obytných prostor, kde se nejvíce uplatní jejich schopnost výrazně tlumit hluk, tepelně izolovat a vytvářet příjemné prostředí. Korek je nehořlavý, lehký, má vysokou odolnost vůči plísním a je to výborný tepelný izolant. Výhodou je také možnost renovace systémem broušení korkových podlah a poté přelakováním nebo přeolejováním opotřebovaného povrchu.

Broušení korkových podlah - korek má dlouhou životnost

Korkové podlahy mají téměř neomezenou životnost. Korek jako přírodní materiál není barevně stálý, a v reakci na UV sluneční záření dochází ke změnám barevnosti tohoto materiálu. Oprava barevných rozdílů, škrábanců, vybledlých nebo prošlapaných míst se provádí celkovou renovací, která zahrnuje broušení korkových podlah. Korkové podlahy po přebroušení průmyslovou bruskou a nanesení čtyř vrstev laku vypadají stejně, jako když se před léty pokládaly. Odborníci doporučují provést broušení korkových podlah vždy na celé ploše místnosti a znovu přelakovat nebo přeolejovat.

Na poškozenou korkovou podlahu platí jedině broušení a nový lak!

Uvažujete-li o broušení Vaší staré korkové podlahy, pak se vždy obracejte pouze na odborníky, kteří mají s těmito podlahovými krytinami a jejich renovacemi patřičné zkušenosti. Tito profesionálové umí posoudit aktuální stav korkové podlahy, rozsah jejího poškození a smysluplnost renovace korkové podlahy. Doporučí Vám vhodný rozsah renovačních prací a mohou tak zabránit Vašemu nesprávnému rozhodnutí a nevhodné investici Vašich prostředků. Tito profesionálové umí Vaše korkové podlahy nejen brousit, ale hlavně podstatně prodloužit jejich životnost. Jejich cílem, by na prvním místě, měla být Vaše spokojenost.

Broušení korkových podlah - renovace je potřeba ji řešit ihned po poškození

Při prvních známkách poškození je třeba korkovou podlahu profesionálně zrenovovat. Případné drobné prasklinky v podlaze se totiž budou běžným namáháním zvětšovat, bude docházet k vnikání vlhkosti, nečistot a následně se na podlaze objeví tmavé skvrny. Jestliže je vaše stará korková podlaha poškrábaná a flekatá, nemusíte ji hned odepsat a vyměnit. Obraťte se na odbornou firmu, která provádí broušení korkových podlah na vysoce profesionální úrovni.

Broušení korkových podlah - korek nabízí hloubkové renovace

Korkové podlahy nabízí možnost hloubkové renovace, kdy postupným broušením poškozené vrchní korkové hmoty, získáme opět barevně a výškově sjednocený povrch korkové podlahy. Prostřednictvím renovace masivní korkové podlahy dosáhnete původní barvy korku, protože korek je materiál barevně nestálý a působením slunečního světla tmavne. Masivní korkové podlahy lze zrenovovat, i když jsou třeba používány třeba 50 let.

Správné a dokonalé broušení korkových podlah je velice náročná činnost!

Broušení korkových podlah - s renovacemi máme velké zkušenosti

Zkušený podlahář při broušení korkových podlah na základě svých znalostí rozhodne, jaké zvolit brusivo, kolikrát a jakým směrem brousit, jaký přítlak válce zvolit, jakou rychlostí vést brusný stroj, které stroje použít, jakou techniku broušení použít pro zvolenou povrchovou úpravu atd. Zkušenosti z praxe potvrzují, že broušení korkových podlah a jejich renovace i po několika desítkách let nejsou výjimkou. Provádí se v bytech, domech, kancelářích, školních třídách, společenských prostorách či tanečních nebo sportovních sálech. Všechny  použité stroje by měly být napojeny na odsávání, a proto  bývají prováděné práce téměř bezprašné

Společnost Podlahy Praha broušení korkových podlah sice neprovádí (specializujeme se na renovace dřevěných podlah), ale rádi Vám doporučíme kolegy podlaháře, kteří mají s korkovými podlahami rozsáhlé zkušenosti. V rámci svých nabízených služeb nejdříve provedou zaměření a obhlídku podlahy, posoudí stav korkové krytiny a vypracuje Vám cenovou nabídku.

Broušení korkových podlah je jednou ze specializací oboru podlahář. Profesionál, kterému Vaše podlahy svěříte do péče by měl mít za sebou desítky dokončených zakázek a měl by Vám svou práci umět prezentovat. My, v Podlahy Praha s.r.o. věříme, že námi doporučení odborníci provádí dílo k plné spokojenosti našich i jejich zákazníků. Každá práce, spojená s broušením korkových podlah má stanovený postup, a proto by měla být prováděna kvalitně. Odborní pracovníci by měli absolvovat speciální školení. Díky svým zkušenostem by měli realizovat broušení korkových podlah precizně a dokonale.

Kvalitní broušení korkových podlah by mělo být nabízeno za rozumné ceny s garancí seriózních smluvních podmínek, vysokou odbornou úrovní prací, dodržením požadované kvality díla, záručním i pozáručním servisem.

Výsledek odborně provedené práce specializovaných podlahářů by Vás měl příjemně překvapit.

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby!

Více informací na téma údržba podlah, čištění podlah a samozřejmě renovace podlah naleznete zde na webu Renovace podlah Praha

Broušení korkových podlah - mohlo by vás zajímat

Také by vás na našem webu Renovace podlah mohly zajímat stránky broušení dřevěných podlah, Renovace parket a Broušení parket.