renovace schodů - BROUŠENÍ SCHODŮ

Pokud máte v domě nebo v bytě schody, které jsou popraskané nebo vyšlapané, lze provést jejich renovaci broušením a poté nanesením ochranné vrstvy kvalitního laku nebo vosku. Společnost Podlahy Praha nabízí v rámci svých poskytovaných služeb mimo jiné také broušení schodů. Staré odřené, poškozené nebo prošlapané schody umíme broušením zrenovovat a tím prodloužit jejich životnost. Různé škrábance a oprýskaný lak na schodech nepůsobí vzhledově dobře, a na prošlapaných stupních hrozí také nebezpečí úrazu. Broušení schodů je rychlé a jednoduché řešení, které vrátí schodišti nejen jeho zašlou krásu, ale hlavně správnou funkčnost.

Broušení schodů - jemné přebroušení

Broušení schodů a dalších ploch se provádí kompletním jemným přebroušením, čímž se odstraní zašlá špína, nánosy barev, lepidel nebo zvětralá a poškozená vrstva materiálu. Broušení starých schodů vede k obnově zdravého odolného povrchu, původních barev a jeho celkovému oživení.

Broušení schodů je náš obor

Pokud potřebujete provést broušení schodů, neváhejte oslovit odborníky ze společnosti Podlahy Praha. V tomto oboru máme díky dlouhým létům praxe mnoho zkušeností. Zavolejte nám a my vám navrhneme nejvhodnější řešení. Samozřejmě před vlastním objednáním broušení schodů předchází bezplatná návštěva našeho technika. Technik vaše staré schody prohlédne, navrhne opravy a domluví s vámi postup prací a provede cenovou kalkulaci.

Broušení schodů je jednou z našich specializací, máme za sebou desítky dokončených zakázek a věříme, že k plné spokojenosti našich zákazníků. Svému řemeslu rozumíme, dokážeme poradit a doporučit správné řešení. Nabídka našich profesionálních služeb  v oblasti broušení schodů vždy zahrnuje kompletní servis. Víme, že dobře odvedená práce je naší nejlepší vizitkou. Nabízíme prohlídku již realizovaných broušení schodů. Můžete se tak na vlastní oči mohli přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme.

Broušení schodů obnoví vaše schody

Dodejte Vašim schodům nový vzhled, který učiní z Vašeho schodiště opět nové.

V rámci poskytovaných služeb nabízíme mimo jiné také opravy schodů – jak dřevěných, tak betonových nebo kamenných. Provádíme opravy starých prošlapaných, olámaných a jinak poškozených schodů, které již nevyhovují z bezpečnostních nebo estetických důvodů.  Námi prováděné opravy schodů je možno použít jak u vnitřních, tak venkovních schodů nejrůznějších tvarů. Povrchové opravy schodů provádíme různými technologiemi.  

Jak probíhá broušení schodů?

U schodů většinou bývají silně vychozeny stupně uprostřed, jejich oprava nespočívá pouze v tom, že se přebrousí povrchová vrstva a schody se jen nalakují. Je potřebné jejich vyrovnání broušením, zatmelením a případně oprava jednotlivých stupňů. Drobnější poškození schodů se dá opravit relativně snadno.

Broušení schodů se provádí za pomoci speciálních strojů, které vybrousí tenkou vrstvu povrchu, následuje zatmelení nášlapů, schodnic a po konečném jemném broušení se na závěr aplikuje nová povrchová vrstva kvalitního laku nebo vosku. V případě potřeby provádíme také nezbytné opravy – například ukotvení uvolněného zábradlí, jeho obroušení a nátěr, doplnění odštípnutých kousků schodnic, opravu či nátěr bočního opláštění. Po výsledné renovaci bude schodiště opět krásné, plně funkční, schůdné a bezpečné.

Při broušení schodů je velmi důležité zvolit správný technologický postup. Neodborně provedené broušení může znemožnit jejich další renovaci, nebo je úplně znehodnotit. K broušení schodů používáme speciální brusné stroje, opatřené účinnými lapači prachu. Staré schody tak obrousíme bez kil prachu rozptýleného do okolního prostředí. Díky dlouholetým zkušenostem provádíme broušení schodů kvalitně, precizně a dokonale.

Broušení schodů – postup:

  • Před broušením schodů nejdříve odstraníme obvodové lišty a zkontrolujeme prkna. Prasklá či poškozená opravíme.
  • Takto připravené schody obrousíme speciální bruskou. Vznikající prach je lapán ve velkém množství do vaku upevněného ke stroji. Počet brusných kroků (s různou hrubostí brusiva) závisí na stupni opotřebení, případně stupni nerovnosti schodů.
  • Před posledním brusem vytmelíme případné spáry. Po vytvrzení tmelu provedeme poslední jemné broušení před povrchovou úpravou. Práci zakončujeme nanesením laku, oleje nebo vosku, montáží nových obvodových lišt a úklidem nepořádku.

Dokážeme za velmi příznivou cenu proměnit Vaše staré schody v dokonalý skvost.

Při broušení schodů klademe důraz na servis a spokojenost zákazníka. Každé námi realizované řešení je zcela individuální, zhotovené dle Vašich představ. Máte-li doma staré schody, které již mají něco za sebou, pak určitě neváhejte a oslovte nás! 

Obraťte se na nás! Na broušení schodů  a na renovace podlah Praha jsme odborníci!

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby!

Broušení schodů se provádí v rámci renovace dřevěných schodů a renovace schodů obecně.
Informace na téma renovace dřevěných schodů nebo broušení starých schodů naleznete i na webu Podlahy Praha.

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.