Broušení sportovních podlah

Všechny halové sporty vyžadují perfektní sportovní podlahu, na které bude radost z výhry ještě větší. Sportovní podlaha je pro výkon sportovce často stejně důležitá jako jeho vlastní vybavení. Sportovní podlaha musí být funkční, musí absorbovat nárazy, aby se minimalizovalo riziko zranění, a nesmí být příliš měkká, protože by došlo k rychlé únavě sportovců.

V průběhu času dochází u sportovních podlah k zastarání povrchové úpravy, opotřebení, poškrábání, nebo poškození. Tím ztrácí na funkčnosti. Předejděte zbytečným zraněním způsobeným nerovností parketového povrchu sportovních podlah! Broušení sportovních podlah bývá jediným řešením, jak prodloužit jejich životnost. Pokud je konstrukce vaší sportovní podlahy stále kvalitní, je zbytečné odstraňovat ji a pořizovat novou. Díky broušení sportovních podlah a profesionální renovaci od společnosti Podlahy Praha ušetříte peníze, a ty, které Vám zbudou, můžete například věnovat týmu na nové dresy!

Požadavky na sportovní podlahy podle DIN 18032

 • Odolnost proti prokluzu
 • Odrazivost míče
 • Absorpce nárazu
 • Tření
 • Standardní deformace
 • Pohyblivé zatížení

 

Broušení sportovních podlah od společnosti Podlahy Praha

Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha dokážou zrealizovat myšlenky a potřeby zákazníka přesně tak, aby výsledné dílo odpovídalo jeho představám. Zvládnou i náročné a atypické renovace sportovních podlah. Žádná zakázka není pro naši firmu ani malá ani velká.

Na našich webových stránkách a sociálních sítích zveřejňujeme příklady již realizovaných broušení a renovace podlah, abyste se mohli přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme. Při broušení sportovní podlahy klademe důraz na servis a spokojenost zákazníka. Každé námi realizované řešení je zcela individuální, zhotovené dle Vašich představ.

Obnovíme životnost vaší sportovní podlahy!

Broušení sportovních podlah - předejděte úrazům a jiným problémům

Aby nedocházelo k úrazům způsobeným prošlapanými, uvolněnými nebo vyštípanými parketami, je nutné nechat sportovní podlahu lokálně opravit, obrousit parkety a obnovit povrch. Uvažujete-li o broušení sportovních podlah, pak je tu společnost Podlahy Praha pro Vás. Umíme staré sportovní podlahy profesionálně zrenovovat a tím podstatně prodloužit jejich životnost. Profesionálové z naší společnosti posoudí aktuální stav Vaší sportovní podlahy, rozsah jejího poškození a doporučí vám nutný rozsah renovačních prací. K broušení sportovních podlah parket používáme profesionální techniku. Více informací lze také najít na stránce renovace parket.

Broušení sportovních podlah - určíme rozsah poškození

Podle opotřebení a poškození povrchu sportovní podlahy je postup následující – opravíme uvolněné či vyštípané parkety, sportovní podlahu obrousíme až na dřevo, ošetříme základním nátěrem a aplikujeme kvalitní povrchovou úpravu. Poté provedeme lajnování a nakonec naneseme další vrstvy povrchové úpravy. K frézování parket používáme strojní frézu Cutter Bona, k broušení parket plošné, krajové a rotační brusky značky Läger. Tyto stroje zároveň i vysávají prach, a tak při renovaci vzniká minimální nepořádek. Broušení sportovní podlahy udělá z namáhané, ošlapané a špinavé podlahy opět kvalitní a funkční podlahu.

I silně znečistěné sportovní podlahy se dají vybrousit tak, aby vypadaly jak nové.

 Broušení sportovních podlah včetně následného lajnování

V rámci renovace a broušení sportovních podlah provádíme také vyměření, vyznačení a lajnování hracích ploch všech druhů sportů na různých površích atestovanými barvami nejvyšší kvality. Zabýváme se vnitřními i venkovními sportovišti i lajnováním podlah průmyslových objektů. Jsme taktéž schopni provádět kompletní rekonstrukce stávajících sportovních podlah. Dodáváme i pružné rošty s prkenným záklopem nebo záklopem z OSB desek - záklop OSB. Samozřejmě Vám navrhneme a dodáme novou sportovní podlahu přímo pro Vaše konkrétní potřeby.

Broušení sportovních podlah - postup

 • Je-li nosná konstrukce v pořádku a poškození sportovní podlahy není hluboké, je možné přikročit k renovaci bez demontáže.
 • Před samotným broušením odstraníme obvodové lišty, prahy, hřebíky či jiné kovové předměty. U starých prkenných sportovních podlah přibíjených hřebíky, je nutno hřebíky nahradit vruty. Dále důkladně upevníme uvolněné parkety, provedeme případné menší opravy a dokládku parket - doložení parket.
 • Broušení sportovní podlahy provádíme v několika postupných krocích, od hrubé zrnitosti brusných prostředků až po nejjemnější zrnitost. Po vybroušení následuje tmelení podlahy. Po zatmelení podlahy se dokončí plošné broušení.
 • Následuje dokončení prací - lakování a lajnování dle požadavku zákazníka.

 

Broušení a renovace sportovních podlah provádíme na klíč - od strhnutí starých podlah, odvozu odpadu, vyrovnání podkladu, výroby podkladových roštů, přes důkladné broušení vytmelení, až po finální úpravu laky a lajnování podle Vašich požadavků. Podlaháři, kteří provádí vlastní broušení sportovních podlah, mají dlouholeté zkušenosti z tohoto oboru a jsou průběžně proškolováni pro užívání nových materiálů a postupů.

Společnost Podlahy Praha nabízí:

 • broušení nebo frézování sportovních palubových nebo vlysových podlah tělocvičen, sportovních hal, kulturních sálů, učeben, pokojů atd.
 • opravy poškozených míst na stávajících sportovních podlahách, tmelení a lištování podlah
 • protiskluzné úpravy sportovních podlah bezbarvým vysoce zátěžovým protiskluzným lakem s atestem o zdravotní nezávadnosti
 • lajnování pro sálové sporty, barevné značení, autového vhazování - mořením nebo barvou
 • písmomalířské práce na sportovních podlahách (zhotovení loga školy, obce, sponzora, TJ)
 • pokládky nových palubových, vlysových a litých podlah buď na stávající, nebo na nový odpružený podlahový rošt
 • opravy stávajících, nebo zhotovení nových obkladů stěn z palubek, lamel, nebo koberců

 

Bližší informace Vám rádi sdělíme na uvedených telefonních číslech, kde si rovněž můžete domluvit schůzku v našem podlahovém studiu v ul. Komunardů 38, Praha 7 nebo přímo u Vás. Provedeme přesné zaměření podlah a na jeho základě pro Vás připravíme cenovou nabídku. Veškeré práce jsou prováděny odborně vyškolenými kmenovými zaměstnanci.

Chcete vítězit? Základem je kvalitní sportovní podlaha!

Jsme schopni odborně opravit nebo kompletně repasovat jakékoliv staré sportovní podlahy, zejména pak dosluhující PVC krytiny, staré dřevěné podlahy, parkety nebo polyuretanové podlahy. Provádíme i kompletní opravy starých podlah v tělocvičnách. Pokud máte v tělocvičně či sportovní hale starou nevyhovující sportovní podlahu nebo dosluhující parkety, odborně provedeme její broušení a kompletní rekonstrukci. Tím jsme schopni zákazníkům ušetřit až stovky tisíc korun.

Nabídka profesionálních služeb společnosti Podlahy Praha v oblasti renovace dřevěných podlah zahrnuje kompletní servis včetně broušení dřevěných podlah. Naší práci děláme kvalitně, máme s ní dlouholeté zkušenosti, a spokojenost zákazníka je pro nás na prvním místě. Víme, že dobře odvedená práce je naší nejlepší vizitkou. Naše reference mluví za vše.

 

Obraťte se na nás! Na broušení sportovních podlah a renovace podlah jsme odborníci!

Výsledek odborně provedené práce našich podlahářů Vás příjemně překvapí!