FORBO element

FORBO element
FORBO element 1
FORBO element 2
FORBO element 3
FORBO element 4
FORBO element 5
FORBO element 6
FORBO element 7

Homogenní vinyl v rolích FORBO element je odolný a je vhodný do všech prostor se zvýšeným provozem a pro náročné veřejné plochy v interiérech, ve kterých je prioritou hygiena a bezpečnost podlah. Ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. Vám tuto komerční zátěžovou homogenní podlahovou krytinu v rolích rádi nabídneme. V nabídce naší společnosti najdete 21 moderních chladných i hřejivých barevných dekorů tohoto odolného zátěžového vinylu. Konkrétní vzorky FORBO element si přijďte prohlédnout do našeho podlahového studia v Praze.

Homogenní vinylová podlaha FORBO element je v celé své tloušťce vyrobena z jednoho materiálu, z chemické sloučeniny polyvinylchlorid. Polyetylen, polypropylen a polyvinylchlorid jsou tři nejčastěji používané umělé hmoty na celém světě. Tento vinyl není rozpustný ve vodě, v oleji, v anorganických kyselinách ani v koncentrovaných zásadách.

FORBO element zátěžová homogenní vinylová podlaha je vyráběna ze základní suroviny, kterým je vinylchlorid monomer. Výroba probíhá polymerací do řetězců, kdy vzniká granulát nebo bílý prášek a s použitím dalších přísad se pokračuje ve výrobním procesu. Neustálé navyšování poptávky po vinylových podlahách a PVC podlahách je zapříčiněno snadnou a levnou výrobou a jednoduchou zpracovatelností.

Ve stavebnictví se spotřebuje více než polovina celosvětové produkce polyvinylchloridu. Nahrazuje zde tradiční stavební materiály, jako jsou kámen, beton, dřevo a podobné materiály. Mezi v současnosti nejvyhledávanější patří homogenní vinylová podlahová krytina FORBO element. Její oblíbenost je dána velkým výběrem z barevných vzorů, vysoké komerční zátěži, všestranném použití této krytiny, v příznivé ceně, v dostupnosti této podlahoviny, v dlouhé životnosti a v neposlední řadě musíme zmínit snadnou pokládku vinylové podlahy a údržbu vinylových podlah.

FORBO element - komerční homogenní zátěžový vinyl

Dlouholeté zastoupení na trhu podlahovin nesnížilo zájem o vinylové povlakové podlahové krytiny, je tomu spíše naopak. Zájem o ně je neustále veliký a dá se říci, že spíše roste. I po tak dlouhé době můžeme potvrdit, že se jedná o podlahy moderní a stále žádané. Výrobci stále sledují poptávku na trhu a nepřetržitě vylepšují a zdokonalují výrobní procesy a nové technologie. Z aktuální nabídky můžeme svým zákazníkům předvést například FORBO element velice odolný homogenní zátěžový vinyl.

Moderní živé barvy, atraktivní dekory a schopnost dokonale napodobit přírodní materiály a strukturu jejich povrchů, je tím důvodem pro stoupající oblibu vinylových podlah. Homogenní zátěžový vinyl FORBO element v rolích dokáže vytvořit nezaměnitelný jednolitý povrch s dekorem z nabídky podle výběru zákazníka. Tyto podlahy jsou na náš trh dodávány v pásech o šířce 2m a celkové tloušťce 2,0mm. Tloušťka nášlapné vrstvy je u homogenního vinylu stejná s celkovou tloušťkou krytiny, a to je 2,0mm. Technické vlastnosti této krytiny ji předurčují jako vhodnou podlahu pro komerční i bytové použití.

Paletu všech 21 odstínů barev homogenního vinylu FORBO element si můžete přijít prohlédnout do podlahového studia společnosti Podlahy Praha s.r.o.

FORBO element – výhody

 • Velmi odolný zátěžový homogenní vinyl
 • Zajímavá pořizovací cena
 • Stálá povrchová úprava SMART top
 • Výroba bez použití ftalátů
 • Všestranné použití
 • Krytina vhodná na teplovodní podlahové topení

Charakteristika homogenní vinylové podlahy FORBO element

Odolný homogenní zátěžový vinyl FORBO element je vhodný pro téměř všechny komerční prostory. Standardní údržba je dostačující a spolu s povrchovou úpravou PUR SMART top chrání před opotřebením tuto krytinu. Celá kolekce vinylu FORBO element je poskládána z hřejivých i chladivých odstínů barev od výrazných moderních až po neutrální šedé barvy. Celá kolekce je vyrobena bez použití ftalátů.

Technické specifikace FORBO element

 • Výrobek splňuje požadavky normy EN 14041
 • Celková tloušťka 2,0 mm
 • Šířka role 2,0m
 • Maximální délka role +/- 25bm
 • Oblast použití / Občanská výstavba Třída 34
 • Oblast použití / Lehký průmysl Třída 43
 • Celková hmotnost 2,9 kg / m2
 • Velmi dobrá chemická odolnost
 • Velmi dobrá protiskluzná úprava
 • Vhodný pro vodní podlahové topení
 • Vhodný pro instalaci do vlhkých prostor

FORBO element – pokládka

Na předem připravený rovný, pevný a celistvý podklad se celoplošným lepením vhodnými lepidly provede pokládka vinylu FORBO element. Takto pokládku doporučuje výrobce tohoto prémiového homogenního zátěžového vinylu v rolích. Při splnění těchto pokynů a montáži certifikovaným podlahářem, Vám výrobce FORBO element garantuje záruku na tento materiál po dobu 10 let. V naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. máme k dispozici takto vyškolené podlaháře a můžeme na tuto podlahovou krytinu uvedenou záruku také poskytnout.

Jestliže si zákazník v našem podlahovém studiu Podlahy Praha, s.r.o. tento prémiový homogenní vinyl v rolích FORBO element vybere a projeví zájem o pokládku našimi odborníky, sjednáme termín návštěvy našeho technika, obhlídku a zaměření plochy realizace. Na základě této návštěvy, zaměření, kontroly podkladů a výběru vhodných přechodových a soklových lišt, Vám bude technikem vypracována závazná cenová nabídka. Po jejím odsouhlasení si domluvíme úhradu příslušné zálohy a konkrétního termínu realizace.

Po ukončení montáže FORBO element homogenního zátěžového vinylu předáme majiteli dílo proti úhradě konečné faktury. Při předání zakázky doporučíme uživateli vhodné čisticí prostředky a systém údržby. Čisticí přípravky, které Vám doporučíme, najdete v našem podlahovém studiu a můžete si je u nás zakoupit.

Na stránkách naší společnosti najdete pouze část z toho, jaké krytiny Vám dokážeme sehnat. Sledujeme trh a hledáme pro Vás další vhodné podlahy.

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlah, Renovace parket či Broušení parket.