Údržba vinylové podlahy

S vinylovými podlahami se v současnosti setkáváme prakticky na každém kroku. Tato krytina se ve stavebnictví stala fenoménem současné doby pro svou relativně nízkou cenu, široké spektrum použití, rozsáhlou škálu dekorů a také z toho důvodu, že údržba vinylové podlahy je jednodušší než údržba laminátových podlah nebo údržba dřevěné podlahy. Pro co největší spokojenost s užíváním vinylové podlahy však platí pravidla, která doporučujeme našim klientům.

Údržba vinylové podlahy Fatraclick se moc neliší od údržby ostatních tvrdých podlahovin. Jde o pravidelný úklid firem a komerčních prostor a o úklid podlah v bytech. Pro vinylové podlahy jsou na našem trhu k dostání speciální čisticí prostředky a čistící systémy. Použitím nevhodného přípravku nebo systému čištění podlah z vinylu může dojít k jejich trvalému poškození a ke zkrácení životnosti. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. má s údržbou vinylových podlah velké zkušenosti, o které se rádi se svými zákazníky podělíme.

Při správném výběru prostředků a systémů na údržbu vinylových podlah prodlužujete jejich životnost

V zásadě se dá říct, že řešíme údržbu vinylových podlah podle jejich umístění na veřejné a komerční prostory a podlahy v bytech.

Údržba vinylové podlahy – Úklid firem a komerčních prostor a Úklid veřejných budov

Jak jsme již uvedli, s vinylovými podlahami se v současnosti setkáváme prakticky na každém kroku. Stačí, když se při jednání v bance, návštěvě kavárny, kadeřnického salonu nebo supermarketu podíváte, na čem stojíte. Pro valnou část nových veřejných prostor volí jejich architekti právě vinylové podlahy. Dokážou tak v jedné ploše zkombinovat dekory dřeva, kamene, nebo mohou řešit podlahy s neobvyklým designem. Výhodou pro použití takto zkombinovaných dekorů ze shodného materiálu je stejná údržba vinylových podlah.  

Touto údržbou jsou většinou většinou pověřeny specializované úklidové firmy, nebo zaměstnanci komerční společnosti či úřadu. Jelikož se jedná většinou o prostory s velkou výměrou podlahové plochy, není výjimkou, že se údržba vinylových podlah provádí strojovým čištěním. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. může svým klientům nabídnout Bona Deep Clean systém. Tento systém čištění podlah je efektní pouze při použití vhodných čisticích prostředků.

Údržba vinylové podlahy - nepoužíváme univerzální čistící prostředky

Specializované úklidové firmy obvykle zvolí pro úklid podlah univerzální čisticí prostředky, které nejsou vždy vhodné pro údržbu vinylových podlah. Při častém používání těchto prostředků obvykle dochází k poškození a zkrácení životnosti podlahových krytin. Tím se zvyšují náklady majitelů podlah o položku pořízení nových krytin. Poškození podlah nesprávnou údržbou je při prokázání tohoto pochybení důvodem k tomu, že prodejce a výrobce podlah neuznají případnou reklamaci podlahy.

Správcům veřejných budov, firmám i majitelům komerčních prostor, kteří řeší čištění podlah, dokáže naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout komplexní zpracování nabídky vhodných čisticích prostředků na strojové i klasické manuální čištění podlah, čištění průmyslových podlah i běžnou údržbu všech typů pochozích povrchů. Při dobře nastaveném systému bude údržba vinylové podlahy ve veřejných prostorech pro naše klienty ekonomicky zajímavá

Potřebujete vyřešit výběr čisticích prostředků a systém údržby vinylových podlah pro ve veřejných prostorech?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA

Údržba vinylové podlahy – Úklid podlah v bytech

Úklid podlah v bytech řeší skoro každý, kdo bydlí. Údržba podlahy se provádí za použití přípravků, které lidé znají z vlastní zkušenosti, ze zkušeností svých přátel, nebo na které byli upozorněni reklamou. I zde platí, že ne všechny čisticí prostředky jsou vhodné na čištění podlah každého typu. V bytech se setkáváme s nejširší škálou použitých materiálů na podlahách. V posledních letech se čím dál častěji i v bytech setkáváme s vinylovými podlahami.

Další podlahovou krytinou bývají dřevěné, korkové a laminátové podlahy, nebo koberce, PVC a dlažby. Každý z těchto typů podlah vyžaduje jiné čisticí prostředky. Údržba laminátových podlah, údržba dřevěné podlahy nebo údržba vinylové podlahy se principielně liší. Speciálně pro domácí použití Vám naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže nabídnout vhodné čisticí prostředky na údržbu podlah v bytech. Jako novinku můžeme nabídnout i strojové čištění Bona Deep Clean systém.

Tvrdé podlahoviny jako jsou vinylové podlahy celoplošně lepené i plovoucí ošetřujeme přípravky, které jsou pro tyto povrchy určené a nepoškozují je. Takové čističe vyrábí například společnost BONA. Jejich patentovaný systém Bona Spray mop je zajímavým prostředkem, se kterým je údržba vinylových podlah snadná. Dalšími osvědčenými výrobci jsou společnosti WOCA a Dr. Schütz a jejich řady na úklid a čištění podlah.

Uvažujete o výběru prostředků na údržbu vinylových podlah v bytech?

Vaši poptávku

ZPRACUJEME ZDARMA

Renovace podlah - údržba podlah

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlah,  Renovace parket či Broušení parket.