FORBO Monel

FORBO Monel
FORBO Monel 1
FORBO Monel 2
FORBO Monel 3
FORBO Monel 4
FORBO Monel 5
FORBO Monel 6
FORBO Monel 7

Pořídili jste si domů podlahu z přírodního linolea FORBO Marmoleum, FORBO linoflex, vinylovou podlahu FORBO original, FORBO element nebo FORBO solidstep? Nebo máte PVC Novilon Viva, Novilon Nova či Novilux Traffic? Nyní řešíte čím a jak tyto podlahy vyčistit? Výrobce těchto povlakových podlahových krytin pro údržbu svých podlah vyvinul a na náš trh dodává čisticí prostředek FORBO Monel. Pro své zákazníky dokážeme u nás ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. tento údržbový prostředek objednat jak v 1 litrovém balení tak i cenově výhodnějším 10 litrovém balení.

Stává se nám, že se zákazníci dotazují, zda musí přírodní linoleum Marmoleum a vinylové podlahy udržovat speciálním způsobem. Zde Vám odpovíme na Vaše otázky a doporučíme Vám vhodné prostředky, které pomohou zajistit dlouhou životnost a krásný vzhled Vašeho přírodního linolea a vinylu. Pro všechny používané čisticí prostředky na podlahy obecně platí, že PH by mělo být neutrální tj. pH=7,0+/-.

Při používání příliš kyselého nebo příliš zásaditého čisticího přípravku na údržbu, můžete fatálně poškodit ochrannou povrchovou vrstvu přírodního linolea nebo vinylové podlahy. Pokud pH čisticího přípravku není uvedeno na obalu a neznáte jej, přípravek raději nepoužívejte. Mohlo by se stát, že přípravek pronikne do struktury povlakové podlahy a významně ji poškodí. Použijte raději vhodný čisticí prostředek na údržbu těchto podlah FORBO Monel.

Protože víme jak je důležité čištění a údržba podlahových krytin, dokážeme Vám nabídnout, v našem podlahovém studiu společnosti Podlahy Praha s.r.o., nejen různé druhy podlahových krytin, ale také prostředky a systémy na jejich čištění a údržbu. Naše nabídka je široká a jedním z čisticích přípravků na podlahové krytiny je FORBO Monel pro domácí použití v 1 litrovém a pro komerční plochy v 10 litrovém balení.

Proč použít FORBO Monel:

 • Hygienický – zabraňuje tvorbě bakterií a šíření mikroorganismů
 • Prevence – proti povrchovému poničení podlahové krytiny tvrdými nebo ostrými částmi nečistot a pro zajištění dlouhé životnosti
 • Estetický - pro stále trvající hezký vzhled

Výrobce FORBO doporučuje na údržbu podlahových krytin speciální FORBO Monel

Nejlepší ochranou podlahové krytiny je prevence. Naše rada zní umístit čisticí rohože před vchody a čisticí zóny před vstupy na interiérové podlahy. Určitě nezapomeňte opatřit kolečkové židle podložkami a na nohy nábytku nalepit filcové podložky.

Jak často a kdy budete provádět údržbu linolea a vinylové podlahy žádný výrobce neurčuje. Frekvence úklidu nemá žádný daný předpis, záleží na znečištění podlah. Hovoříme zde o provádění:

Forbo Monel – postup při běžné domácí údržbě

 • prachovým mopem vytření na sucho, vysátí prachu a pevných částic vysavačem s kartáčky, zametení
 • vlhkým hadrem nebo mopem vytřít mokrou cestou pouze vodou
 • vytření mokrou cestou za použití roztoku vody a přípravu FORBO Monel v poměru 50 ml FORBO Monel na 10 litrů vody

Forbo Monel – postup při mimořádném vánočním nebo jarním úklidu

Protože se jedná, o úklid ve větším rozsahu můžete po provedení běžného úklidu posílit povrchovou vrstvu linolea následovně:

 • podlahu zamést, vysát, vytřít a nechat uschnout
 • nařeďte vodu a přípravek FORBO Monel v poměru 10 litrů vody + 500 ml FORBO Monel
 • roztokem vytřete podlahu a nechte zaschnout, tím vytvoříte ochranný film, který prodlouží životnost a vzhled linolea
 • Forbo Monel - čištění a odstraňování skvrn

  Není vhodné používat na odstranění skvrn universální čističe ani čisticí pasty a prášky. Tím by byla narušena ochranná povrchová vrstva a na podlaze by vznikl flek, který již nezmizí. Pokud už musíte řešit skvrnu na podlaze, zkuste nejdřív postupovat běžnou cestou vlhkým hadrem. Pokud nepomůže tento způsob jak odstranit skvrnu, použijte místo vody neředěný prostředek FORBO Monel. Doporučujeme první odstraňování zkusit na méně viditelném místě. Pokud ani tato metoda nebude účinná, kontaktujte odbornou firmu.

  Forbo monel - čištění po pokládce podlahy

  Po ukončení pokládky nové podlahy zameťte, vysajte a zbavte plochu hrubých nečistot. Následně vytřete podlahu vlhkým mopem roztokem FORBO Monel v poměru 50 ml na 10 litrů vody. Podlahu nechte důkladně uschnout. Po uschnutí podlahy naneste ochranný filtr, vytvořený z roztoku 500 ml FORBO Monel na 10 litrů vody. Opět nechte důkladně uschnout. Pokud chcete zvýšit účinnost, aplikujte ještě jednou zmíněný roztok kolmo na první ochrannou vrstvu. Po důkladném zaschnutí obou vrstev, nejdříve po 24 hodinách od aplikace, můžete podlahu přeleštit bílým padem. Tím podlaha získá jemně matný vzhled. Podle toho jak moc je Vaše podlaha zatěžována denním užíváním je vhodné opakovat aplikaci ochranné vrstvy zhruba 1x za 12 měsíců.

  Důležitá upozornění pro použití FORBO Monel:

  • Pokud dojde, k zasažení očí důkladně je vypláchněte proudem čisté vody
  • Skladujte na bezpečném místě mimo dosah dětí

  • Při požití vypláchněte ústa pitnou vodou, nevyvolávejte zvracení a vyhledejte lékařskou pomoc

  Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlah, Renovace parket či Broušení parket.