FORBO solidstep

FORBO solidstep
FORBO solidstep 1
FORBO solidstep 2
FORBO solidstep 3
FORBO solidstep 4
FORBO solidstep 5
FORBO solidstep 6
FORBO solidstep 7

FORBO solidstep v rolích je bezpečnostní protiskluzný heterogenní vinyl, který je speciálně navržen pro místnosti se zvýšeným provozem, tam kde hlavní roli hraje bezpečnost pohybu osob a také zařízení na kolečkách. V nabídce naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. tuto komerční zátěžovou heterogenní vinylovou podlahovinu v rolích, FORBO solidstep máme a můžeme Vám ji nabídnout. V nabídce máme 13 barevných odstínů tohoto odolného zátěžového vinylu. Na konkrétních vzorcích Vám tuto podlahu předvedeme.

Odolná heterogenní vinylová podlaha FORBO solidstep, je vyrobena z chemické sloučeniny polyvinylchlorid. Polyetylen, polypropylen a chemická sloučenina polyvinylchlorid jsou tři nejpoužívanější umělé hmoty na Zemi. Podlahovina z vinylu není rozpustná ve vodě, v olejích ani koncentrovaných zásadách a anorganických kyselinách.

Při výrobě protiskluzné zátěžové heterogenní vinylové podlahy FORBO solidstep je základní složkou vinylchlorid monomer. Jeho polymerací do řetězců vzniká granulát nebo bílý prášek, který se dále zpracuje s přidáním dalších přísad. Výroba vinylových podlah a PVC podlahy je poměrně snadná, levná a jeho jednoduchá zpracovatelnost je důvodem k tak masivnímu rozšíření po celém světě.

Ve stavebnictví je použito více než padesát procent z celosvětové produkce polyvinylchloridu. Zde potom nahrazuje stávající klasické materiály beton, kámen, dřevo a další podobné. Mezi nejzajímavější heterogenní protiskluznou vinylovou podlahovou krytinu patří bezesporu FORBO solidstep. Všestranné použití, vysoká komerční zátěž, dostupnost na trhu, široká barevná škála, zajímavá cena, protiskluznou R10 zajištěná po celou dobu životnosti, snadná montáž a údržba řadí tuto podlahu na první příčky oblíbenosti.

FORBO solidstep je snadný na údržbu

Výroba, prodej a instalace vinylových povlakových podlahových krytin se řeší již několik desetiletí. Zastáváme názor, že ani po tak dlouhé době tyto krytiny nejsou zastaralé a nemoderní. Opak je pravdou. Výrobci těchto podlah neustále sledují poptávku trhu a snaží se neustále zlepšovat výrobní postupy a technologie. Kromě jiných podlahovin, které můžeme našim klientům představit, máme v nabídce FORBO solidstep, odolný heterogenní protiskluzný zátěžový vinyl.

Moderní a živé barvy, které má kolekce heterogenního protikluzného zátěžového vinylu FORBO solidstep v rolích, dokážou vytvořit originální, jednolitý barevný povrch. Tyto podlahy v pásech jsou na náš trh dodávány v šíři 2m, celkové tloušťce 2,0mm. Tloušťka nášlapné vrstvy je u tohoto heterogenního vinylu 0,35 mm. Díky těmto technickým parametrům se jedná o krytinu, která je vhodná pro komerční i bytové podlahy.

V podlahovém studiu společnosti Podlahy Praha s.r.o. Vám na konkrétních vzorcích představíme všech 13 barev protikluzného heterogenního vinylu FORBO solidstep.

Výhody vinylu FORBO solidstep

 • Odolný zátěžový heterogenní vinyl
 • Nízká pořizovací cena
 • Stálá povrchová úprava PUR Pearl
 • Trvalá protikluznost R 10
 • Bez ftalátů
 • Všestranné použití
 • Podlahová krytina vhodná na teplovodní podlahové topení

Charakteristika protikluzné heterogenní vinylové podlahy FORBO solidstep

FORBO solidstep heterogenní zátěžový vinyl v originální úpravě je vhodný téměř do všech komerčních prostor. Klasická údržba podlah je dostačující a spolu s povrchovou úpravou PUR Pearl zabraňuje opotřebení této krytiny. Celá kolekce FORBO solidstep je vytvořena ze vzájemně sladěných moderních barevných tónů od světlých přírodních až po syté barvy. Celá kolekce se vyrábí bez použití ftalátů.

Technické specifikace FORBO solidstep

 • Výrobek splňuje požadavky norem EN 14041 a EN 13845
 • Celková tloušťka 2,0 mm
 • Tloušťka nášlapné vrstvy 0,35 mm
 • Šířka role 2,0m
 • Délka role 20- 27 bm
 • Oblast použití / Občanská výstavba Třída 34
 • Oblast použití / Lehký průmysl Třída 43
 • Celková hmotnost 2,75 kg / m2
 • Chemická odolnost velmi dobrá
 • Protiskluznost R10 garantovaná po celou dobu životnosti krytiny
 • Vhodný pro vodní podlahové topení
 • Vhodný pro instalaci do vlhkých prostor

Pokládka vinylové podlahy FORBO solidstep

Bezpečnostní protiskluzný heterogenní zátěžový vinyl v rolích, na pohled svěží, FORBO solidstep radí výrobce montovat celoplošným lepením vhodnými lepidly na předem připravený pevný, rovný soudržný podklad. Při dodržení správné pokládky, provedené certifikovaným podlahářem Vám výrobce FORBO solidstep zaručí na tento materiál 10 let dlouhou záruku. Protože naše společnost Podlahy Praha s.r.o. certifikované podlaháře má, může svým zákazníkům uvedenou záruku poskytnout též.

Pokud si zákazník v naší nabídce tento bezpečnostní protikluzný heterogenní vinyl v rolích FORBO solidstep vybere a projeví zájem o pokládku našimi podlaháři, sjednáme s ním návštěvu našeho technika, kontrolu a zaměření plochy. Po zjištění všech potřebných parametrů, zaměření, kontrole podkladů a výběru vhodných doplňků, soklových a přechodových lišt, Vám technik vypracuje závaznou cenovou nabídku. Po jejím odsouhlasení bude dohodnuta úhrada příslušné zálohy a sjednán konkrétní termín realizace.

Po ukončení montáže FORBO solidstep heterogenního zátěžového vinylu, předáme objednateli dílo proti úhradě konečné faktury. Při předání zakázky doporučíme majiteli nové podlahy vhodné čisticí prostředky na podlahy a systém údržby. Tyto čistící přípravky dokážeme našim zákazníkům nejen doporučit, ale také prodat.

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlah, Renovace parket či Broušení parket.