Olej na dřevěné terasy

Olej na dřevěné terasy
Olej na dřevěné terasy 1
Olej na dřevěné terasy 2
Olej na dřevěné terasy 3
Olej na dřevěné terasy 4

Čištění a pravidelná údržba je velmi důležitá, ale nesmíme opomíjet ani vizuální kontrolu povrchu i podkladu. U všech typů podlahovin na zpevněných plochách venkovních teras musíme zajistit včasné odstranění drobných vad, nebo přistoupit k renovaci těchto pochozích materiálů. Každá exteriérová terasová podlaha je vyrobena z materiálu, který vyžaduje vhodné údržbové přípravky, jako je například olej na dřevěné terasy a speciální čisticí systém. Pokud zvolíte nevyhovující prostředek, nebo špatný postup renovace terasy, může dojít k trvalému poškození a zkrácení její životnosti.

Olej na dřevěné terasy - je zapotřebí vybrat správny olej

Společnost Podlahy Praha s.r.o. disponuje širokým sortimentem materiálů podlahových krytin pro venkovní i vnitřní podlahy a svým klientům pomůže při výběru z těchto materiálů. Také svým zákazníkům pomáháme s výběrem vhodných prostředků na údržbu teras, jako je olej na dřevěné terasy. Každou podlahu musíte čistit a udržovat, výjimkou nejsou ani terasy, které jsou také podlahami. Materiál, který majitelé nejčastěji volí při realizaci venkovních teras je kámen, dřevo, beton a dlažba. Jedná se o různorodé materiály, ale postup údržby a pravidelná renovace, je v tomto případě naprosto stejná.

Oleje na dřevěné terasy prodlouží životnost vaší terasy.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se dlouhá léta specializuje na řešení exteriérových zpevněných ploch a své zkušenosti dokáže zúročit i na Vašem projektu. Naše praktické postřehy s dodáním a montáží dřevěných teras z evropských jehličnatých i listnatých dřevin, tepelně upravených dřevěných teras Thermowood a teras z exotických dřevin z celého světa, už několik let předáváme svým klientům. Dokážeme úspěšně řešit i pochozí plochy z dřevoplastů, tak zvané kompozitové terasy nebo WPC. Dřevo a jeho varianty jsou společným znakem těchto materiálů. Každé dřevo potřebuje vhodný olej na dřevěné terasy.

Venkovní pevné plochy ze dřeva nebo kompozitu je nutno nejméně dvakrát za rok, na jaře a na podzim, podrobit důkladné údržbě a čištění. V průběhu celého roku se na terasách usadí mnoho nečistot organických i anorganických, které musíme odstranit. Čištění může probíhat strojově nebo ručně. Zdůrazňujeme, že je prospěšné použít vhodné čisticí prostředky, typ kartáče nebo tlakového vodního čističe. Následuje postup renovace terasy, na který použijte vhodný olej na dřevěné terasy.

Dřevo použité na venkovní zpevněné plochy je jedinečné díky svému přírodnímu původu. K zachování této jedinečnosti Vám v co nejširším spektru pomůže správná volba vhodného oleje na dřevěné terasy. Profesionální instalace přírodního dřeva Vám přizná dokonalou kresbu a strukturu tohoto materiálu. Pokud zvolíte dřevoplastové kompozitové WPC plochy, získáte jednolitou kompaktní a odolnou plochu.

Olej na dřevěné terasy Vám pomůžeme vybrat

Dřevo, které je použito na venkovní terasy, je každodenně vystaveno změnám počasí, větru, dešti, slunečním paprskům i škůdcům, kteří dokážou urychlit její rozkladné procesy. Jestliže nevěnujete potřebnou péči své dřevěné terase vhodnými prostředky, zkrátíte tak podstatně její životnost. Oxidaci dřeva, způsobenou slunečním zářením, zabráníte správně zvolenými přípravky na čištění a renovaci terasy. Životnost dřevěné terasy Vám pomůže prodloužit vhodný olej na dřevěné terasy s UV filtrem.

BONA, WOCA,OSMO nebo Saicos, to jsou výrobci, kteří dodávají čisticí a údržbové prostředky i olej na dřevěné terasy. Tyto jsou podle našich zkušeností, a dobrých ohlasů od uživatelů, jedny z nejvhodnějších pro renovace teras z evropských i z exotických dřevin. Výroba prostředků pro povrchovou úpravu a čištění všech druhů krytin je pro tyto dodavatele specialitou. Postup renovace a vybraný čisticí prostředek na dřevěné terasy doplňte o vhodný exteriérový olej na dřevěné terasy v provedení s pigmentem barvy konkrétní dřeviny, nebo v přírodním, bezbarvém provedení.

Olej na dřevěné terasy aplikujte vždy po jejím důkladném vyčištění

Neubráníte se drobným problémům, které vzniknou při používání plochy terasy. Podle druhu takového problému musíte vybrat vhodný přípravek na jeho odstranění. Pokud provádíte údržbu a čištění standardním způsobem, zajistíte tak ochranu dřevěných ploch před znečištěním. Použití oleje na dřevěné terasy při každé rutinní údržbě, může být někdy nedostačující a Vy budete muset přistoupit k důkladnějšímu postupu renovace.

Našim zákazníkům nabízíme u nás v Podlahy Praha s.r.o. celou řadu prostředků pro odstranění skvrn od oleje, tuku ale také jako prevenci proti houbám a parazitům. Vybrané čističe a absorbenty dokážou neutralizovat tukové a olejové skvrny do hloubky dřeva i bez kartáčování. Může se stát, že Vaši terasu napadnou mechy, houby, řasy, lišejníky a jiná vegetace. Potom Vám doporučíme použití herbicidních a fungicidních prostředků od výrobců WOCA nebo OSMO. Vyčištěná, neutralizovaná a suchá dřevěná podlaha vyžaduje ošetření olejem na dřevěné podlahy.

Olej na dřevěné terasy s pigmentem Vám zajistí ochranu a návrat původní barvy

Označení WPC, to jsou kompozitové nebo také dřevoplastové terasy. Tyto ošetřujeme speciální řadou čističů, určených právě pro tento materiál. OSMO a WOCA jsou odborníky na řadu těchto údržbových prostředků. Dřevoplastové plochy teras můžeme také čistit strojovým čištěním Bona Deep Clean System. Našim zákazníkům dokážeme tento patentovaný systém údržby zajistit. Jestliže zjistíte, že Vaše dřevěné terasy nemají již svůj glanc, můžete přistoupit k jejich hloubkovému čištění. Speciální exteriérový olej na dřevěné terasy doporučujeme použít po důkladném vyčištění pochozích ploch.

Vhodný olej na dřevěné terasy, který je ošetří, najdete u nás, ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o.

Také by vás na našem webu Renovace podlah mohly zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.