Renovace plovoucí podlahy

Renovace plovoucích podlah
Renovace plovoucí podlahy
Renovace plovoucích podlah 1
Renovace plovoucí podlahy 1

Plovoucí podlahy jsou stálým hitem mezi podlahovými krytinami již mnoho let.  Plovoucí podlahy jsou takové, které nejsou pevně spojeny s podkladní vrstvou a okolními konstrukcemi a tedy na podkladu jen tak leží, čili „plavou“. Díky tzv. suchým zámkům, které se do sebe zaklapávají, je lze rychle a čistě položit a stejně tak lehce, jako se pokládají, je možné je i následně rozložit. Plovoucí podlahy mají jako všechny materiály stanovenou svoji životnost a po určitém čase tak dochází k renovaci plovoucích podlah.

Už při nákupu plovoucí podlahy je praktické myslet na možnost budoucích oprav a renovace plovoucí podlahy a zakoupit případně jeden balík lamel navíc. V době, kdy dojde na renovaci plovoucí podlahy, už nemusí být na trhu stejný výrobek.

Renovace plovoucích podlah - co ovlivňuje jejich životnost?

 • materiál plovoucí podlahy, tvrdost a tloušťka nášlapné vrstvy
 • intenzita a způsob namáhání plovoucí podlahy
 • kvalita položení plovoucí podlahy a správná příprava podkladu
 • pravidelnost a doporučený postup údržby podlahy - údržba plovoucí podlahy
 • klimatické podmínky v místnosti

Renovace plovoucí podlahy - jak renovace probíhá?

Renovace plovoucích podlah je proces, při kterém se opraví díry, uštípnuté hrany a rohy v povrchu dřevěné plovoucí  podlahy, vymění se neopravitelné lamely a podlahové lišty, zbrousí se opotřebovaná část horní vrstvy podlahy. Z důvodu výměny neopravitelných lamel, kvůli novému slícování spár mezi lamelami, (vysychání podlahy) je někdy nutné při renovaci plovoucí podlahy celou podlahu rozebrat a znovu složit. Renovace plovoucích podlah je po opravě nebo výměně poškozených částí a zbroušení horní vrstvy podlahy dokončena obnovou vrchního laku. Po renovaci plovoucí podlahy nelze prakticky rozeznat, že se nejedná o nově nainstalovanou podlahu.

Renovace plovoucí podlahy jí vrátí původní lesk a pocit novosti.

Renovace plovoucích podlah je náš obor již řadu let

Pokud potřebujete renovaci plovoucí podlahy, pak je tu společnost Podlahy Praha pro Vás. Naši profesionálové plovoucí podlahy nejen zrenovují, ale hlavně podstatně prodlouží jejich životnost. Posoudí aktuální stav podlahy, rozsah jejího poškození a smysluplnost renovace plovoucí podlahy. V rámci služeb při renovaci plovoucích podlah provedeme nejdříve obhlídku místa, kde posoudíme stav podlahy, na jehož základě pro Vás vypracujeme cenovou kalkulaci. Doporučíme vám vhodný rozsah renovačních prací. Naši podlaháři s letitými zkušenostmi mohou zabránit nesprávnému rozhodnutí a nevhodně investovaným prostředkům. Našim cílem je na prvním místě spokojenost zákazníka!

Renovace plovoucí podlahy - zvládneme i složitější renovace

Správná renovace plovoucích podlah, ale i jiných typů dřevěné podlahy, jako jsou prkna, mozaiky, či mozaiky, případně korkových podlah, je velmi důležitá a zásadně ovlivní konečný vzhled renovované podlahy. Pro více informací o renovaci parket navštivte stránku Renovace parket nebo přímo broušení parket. Při vlastní revitalizaci plovoucí podlahy je důležité brát v úvahu řadu praktických i estetických hledisek. Renovace plovoucích podlah má mnoho výhod - podlaha Vám bude připadat jako nová, nemusíte měnit celou podlahovou krytinu, uspoříte peníze, protože je levnější než instalace nové podlahy. Renovaci plovoucích podlah v každém případě svěřte odborníkům! Určitě se vyplatí svěřit renovaci plovoucí podlahy profesionálům ze společnosti Podlahy Praha.

Renovace podlah je vždy jednodušší než výměna podlahy!

Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha zvládnou i náročné renovace plovoucích podlah. Dokážou zrealizovat myšlenky a potřeby zákazníka přesně tak, aby výsledné dílo odpovídalo jeho představám. Na našich stránkách a sociálních sítích zveřejňujeme dokumentace provedených realizací tak, abyste se mohli přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme. Při renovaci plovoucí podlahy klademe důraz na servis a spokojenost zákazníka. Každé námi realizované řešení je zcela individuální, zhotovené dle Vašich představ. Žádná zakázka není pro naši firmu ani malá ani velká.

Podmínky úspěšné renovace plovoucí podlahy:

 • materiál horní vrstvy plovoucí podlahy musí být přírodní - dřevo, bambus, korek (nelze renovovat laminátovou podlahu a podlahy z PVC)
 • tloušťka horní vrstvy plovoucí podlahy musí být dostatečná pro zbroušení podlahy (zbroušením podlahy se sníží její tloušťka o 0,5 - 2 mm)
 • podlaha musí být v celé ploše kompletní, bez chybějících lamel a parket
 • podlaha nesmí být viditelně zvlněná, vystouplá a propadlá
 • podlaha musí být dokonale suchá - nelze renovovat plovoucí podlahy nasáklé vodou nebo zničené agresívními chemikáliemi a čisticími prostředky

Dříve než se do renovace plovoucích podlah pustíte, je potřebné, abyste si ujasnili nároky na renovovanou podlahu a  zvážili, zda je dokáže splnit. Vhodný postup vždy závisí na rozsahu a charakteru poškození podlahy. U kvalitní plovoucí podlahy je možné provést renovaci několikrát. Záleží výšce horní vrstvy použité podlahové krytiny a její tvrdosti.

Jaký je postup při renovaci plovoucích podlah?

 • odstraníme lišty, aby se brusný nástroj dostal do rohů a okrajů plovoucí podlahy
 • opravíme vadné lamely tmelením, kolíkováním či nalepením dřevěných štěpů
 • opravíme spáry plovoucích podlah v místech, kde se lamely rozchází
 • pokud jsou některé lamely vadné a není možná jejich oprava, nahradíme je novými
 • zpevníme plovoucí podlahu v místech, kde se lamely rozestupují
 • zbrousíme celou podlahu speciálními bruskami 
 • následuje dokončení renovace plovoucí podlahy - lakování nebo olejování.
 • nalakujeme podlahu speciálním lakem nebo natřeme speciálním olejem na plovoucí podlahy
 • natřeme plovoucí podlahu vrchní ochrannou vrstvou
 • nainstalujeme obvodové lišty, či přechodové lišty a ty které jsou poškozené nahradíme novými
 • odvezeme odpad, celý prostor uklidíme a předáme hotové dílo zákazníkovi

Renovace plovoucích podlah provádíme na klíč!

Nabídka profesionálních služeb společnosti Podlahy Praha v oblasti renovace plovoucích podlah zahrnuje kompletní servis - od strhnutí starých podlah, odvozu odpadu, vyrovnání podkladu, výroby podkladových roštů, přes důkladnou renovaci krytin, moření, přebroušení, vytmelení až po finální úpravu laky nebo oleji. Podlaháři, kteří provádí renovaci plovoucích podlah, mají dlouholeté zkušenosti z tohoto oboru a jsou průběžně proškolováni pro užívání nových materiálů a postupů.

Naší práci děláme kvalitně, máme s ní dlouholeté zkušenosti, a spokojenost zákazníka je pro nás na prvním místě. Víme, že dobře odvedená práce je naší nejlepší vizitkou. Naše reference mluví za vše.

Vaše renovovaná plovoucí podlaha se znovu rozsvítí v celé své kráse!

Obraťte se na nás! Na renovace podlah a broušení dřevěných podlah jsme odborníci!