Údržba plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy v bytech i v komerčních prostorách jsou běžnou realitou. Jedná se o více či méně oblíbený systém podlah. Když už je majitel ve svém prostoru má, musí řešit, jak je co nejlépe čistit a udržovat. S plovoucími podlahami se setkáváme prakticky na každém kroku. Tento systém podlah je na našem trhu zastoupen v mnoha variantách provedení pochozích ploch. Pro každý typ pochozí vrstvy existuje jiná údržba plovoucí podlahy.  

Správným výběrem údržbového programu prodlužujeme životnost svých podlah

Údržba plovoucí podlahy - rozdělení

Podle materiálu, ze kterého je vyroben povrch plovoucí podlahy můžeme rozdělit čištění podlah plovoucích na:

  • Údržba plovoucí podlahy – Tvrdé podlahoviny
  • Údržba plovoucí podlahy – Přírodní podlahoviny

Údržba plovoucí podlahy – Tvrdé podlahoviny

Mezi tak zvané tvrdé podlahoviny, použité jako pochozí vrstva na plovoucí podlaze, můžeme řadit nejen nejrozšířenější laminátové plovoucí podlahy, ale také novější vinylové plovoucí podlahy. Základní technologie výroby těchto podlah je shodná. Jako podklad je zde použitá HDF nosná deska. U laminátových podlah je pochozí vrstva vytvořena dekorativní folií nebo přímým tiskem na desku. Vinylové plovoucí podlahy mají aplikovanou pochozí vrstvu z heterogenního vinylu.

Jako alternativa k vinylovým plovoucím podlahám s HDF nosnou deskou je celovinylové provedení těchto podlah. Rozdíl mezi nimi je patrný už z jejich označení. Dalším rozdílem je tloušťka takových podlah. Jediné, v čem se od sebe neliší, je údržba plovoucí podlahy vinylové (údržba vinylové podlahy). Tato údržba je v mnoha ohledech podobná s údržbou plovoucí podlahy laminátové.

Základním pravidlem je, že podlaha nesmí po úklidu zůstat mokrá. Nosná deska HDF je vyrobena z velké části z dřevní hmoty, která přirozeně reaguje na vysokou vlhkost.

Údržba plovoucí podlahy vinylové i údržba laminátové plovoucí podlahy se od sebe liší jen minimálně. Jedná se o pravidelný úklid ve firmách, komerčních prostorech a o úklid podlah v bytech. Pro vinylové podlahy a laminátové plovoucí podlahy jsou na našem trhu k dostání speciální čisticí prostředky a čistící systémy. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. má s údržbou vinylových podlah velké zkušenosti, o které se rádi se svými zákazníky podělí.

Při správném výběru prostředků a systémů na údržbu vinylových a laminátových plovoucích podlah máte jistotu, že je nepoškozujete.

Údržba plovoucí podlahy - vybereme správné prostředky

Čištění podlah plovoucích laminátových a vinylových ve veřejných prostorech je většinou řešeno prostřednictvím specializované úklidové firmy, nebo zaměstnanci společností či úřadů. Jelikož se obvykle jedná o prostory s velkou výměrou podlahové plochy, není výjimkou, že se údržba plovoucích podlahy laminátové a vinylové provádí strojovým čištěním. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. může svým klientům nabídnout Bona Deep Clean systém. Tento systém čištění podlah je efektní pouze při použití vhodných čisticích prostředků.

Specializované úklidové firmy obvykle zvolí pro úklid vinylových a laminátových plovoucích podlah univerzální čisticí prostředky, které nejsou vždy vhodné pro jejich údržbu. Při častém používání těchto prostředků dochází k poškození a zkrácení životnosti podlahových krytin. Tím se zvyšují náklady majitelů plovoucích podlah o položku pořízení nových krytin. Poškození podlah nesprávnou údržbou je při prokázání tohoto pochybení důvodem k tomu, že prodejce a výrobce podlah neuznají případnou reklamaci podlahy.

Správcům veřejných budov, firmám i majitelům bytů, kteří řeší čištění podlah, dokáže naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout komplexní zpracování nabídky vhodných čisticích prostředků na strojové i klasické manuální čištění podlah, čištění průmyslových podlah i běžnou údržbu všech typů pochozích povrchů. Při dobře nastaveném systému bude údržba plovoucí podlahy laminátové i vinylové pro naše klienty ekonomicky zajímavá

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky

Údržba plovoucí podlahy – Přírodní podlahoviny

Přírodními podlahovinami, které se používají jako pochozí vrstva plovoucích podlah, jsou  Marmoleum – přírodní linoleum a dřevo. Údržba plovoucí podlahy Marmoleum je přímo určena jeho výrobcem, společností FORBO. Dřevěné povrchy plovoucích podlah dělíme podle úpravy dřeva na lakované a olejované. Čištění podlah lakovaných má své zásady a ty se liší od úklidu podlah olejovaných.

Údržba plovoucí podlahy Marmoleum je detailně popsána v technickém listu této krytiny. Společnost FORBO garantuje její životnost při dodržení základních zásad a postupů pro její čištění. Důležitým předpokladem je, jako u všech plovoucích podlah, zásada vytírání těchto podlah bez přemokření. Jako vhodný čisticí prostředek pro tuto podlahu určuje výrobce prostředek Monel.

Čištění podlah plovoucích dřevěných lakovaných můžeme provádět přípravky, které jsou pro tyto povrchy určené. Lakované dřevěné podlahy plovoucí udržujeme stejně, jako masivní podlahy lakované. Údržba plovoucích podlah dřevěných olejovaných by měla být prováděna speciálními prostředky, vyrobenými na bázi mýdla, aby nedošlo k poškození povrchu těchto krytin. Platí, že ne všechny čisticí prostředky jsou vhodné na čištění všech podlah.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže svým zákazníkům nabídnout vhodné čisticí prostředky na údržbu plovoucích podlah. V nabídce údržbových a čisticích prostředků naší společnosti najde zákazník výrobky společností, jakými jsou BONA, WOCA, OSMO, Saicos nebo Dr.Schütz. Z této široké škály dokážeme pro každého klienta najít ten správný prostředek na úklid jeho plovoucí podlahy.

Uvažujete o výběru prostředků na údržbu plovoucích podlah dřevěných nebo z přírodního linolea?

Vaši poptávku

ZPRACUJEME ZDARMA

Renovace podlah - Údržba podlah.

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlah,  Renovace parket či Broušení parket.