Renovace palubkové podlahy

Renovace palubkové podlahy
Renovace palubkové podlahy 1
Renovace palubkové podlahy 2
Renovace palubkové podlahy 3
Renovace palubkové podlahy 4

Palubková podlaha patří mezi nejstarší druhy dřevěných podlah, výrazně přiznává přírodní původ a v současné době se její obliba vrací. Dřevo jako přírodní materiál vyvolává v člověku pocit tepla, pohodlí a harmonie. Palubkové podlahy se objevují v rustikálně pojatých pokojích, na chalupách, ale i v moderně laděných interiérech. Palubková podlaha je zhotovována z čtyřstranně opracovaného deskového řeziva o tloušťce zpravidla 28 mm. Podlahové palubky jsou vyráběny s perem a drážkou a při pokládce se zasouvají do sebe. Nejběžnějším materiálem palubek je smrk, borovice, modřín, ale setkáme se i s palubkami dubovými.

Renovace palubkové podlahy prodlouží její životnost

I u palubkové podlahy dochází průběhu času k poškození či zastarání povrchové úpravy, nebo vlivem chůze k opotřebení a poškrábání palubek. Palubková podlaha tak ztrácí na funkčnosti i kráse. Renovace palubkové podlahy je tím správným řešením, jak prodloužit její životnost a obnovit funkčnost. Renovace vrátí staré, zašlé a ochozené dřevěné podlaze  přirozený punc.

Řešíte právě problém s renovací palubkové podlahy?

Renovace palubkové podlahy od společnosti Podlahy Praha

Potřebujete zajistit odbornou a důkladnou renovaci palubkové podlahy včetně broušení, lakování, olejování či impregnace ve Vašem bytě, domě, kanceláři či  komerčních prostorách? Pak je tu pro Vás společnost Podlahy Praha. Naši podlaháři odborně posoudí aktuální stav podlahy, rozsah jejího poškození a smysluplnost renovace palubkové podlahy. Umíme staré palubkové podlahy účinně zrenovovat a tím podstatně prodloužit její životnost.

Renovace palubkových podlah provádíme na klíč - od strhnutí starých podlah, odvozu odpadu, vyrovnání podkladu, výroby podkladových roštů, přes důkladnou renovaci palubek, přebroušení, moření, vytmelení až po finální úpravu laky nebo oleji. Na našich webových stránkách a sociálních sítích zveřejňujeme realizace námi provedených renovací palubkových podlah, abyste se na vlastní oči mohli přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme. Při renovaci palubkové podlahy klademe důraz na servis a spokojenost zákazníka. Každé námi realizované řešení je zcela individuální, zhotovené dle Vašich představ.

Renovace palubkové podlahy - naší podlaháři mají bohaté zkušenosti

Podlaháři, kteří provádí vlastní renovaci palubkové podlahy, mají dlouholeté zkušenosti v tomto oboru a jsou průběžně proškolováni pro užívání nových materiálů a postupů. Díky zkušenostem a školením od několika výrobních a dodavatelských firem a dlouhodobé spolupráci s našimi partnerskými firmami jsme připraveni vám zajistit komplexní renovaci palubkové podlahy. Naši podlaháři s letitými zkušenostmi mohou zabránit nesprávnému rozhodnutí a nevhodně investovaným prostředkům. Zvládnou i náročné a atypické renovace palubkových podlah. Žádná zakázka není pro naši firmu ani malá ani velká.

Z vaší staré palubkové podlahy uděláme novou!

Renovace palubkové podlahy lze provést několikrát

Při každé renovaci palubkové podlahy z ní ubude pouhý milimetr dřeva, a proto lze u kvalitní palubkové podlahy provést renovaci i několikrát. Záleží výšce horní vrstvy použité podlahové krytiny a její tvrdosti. Před renovací palubkové podlahy je nejdříve důležité ujasnit si nároky na renovovanou podlahu. Vhodný postup renovace dřevěných podlah vždy závisí na rozsahu a charakteru jejích poškození.

Ušetříme Vám nejen práci, ale čas i peníze!

 

Renovace palubkové podlahy

Renovace palubkové podlahy zahrnuje přebroušení podlahy a nanesení nové ochranné vrstvy laku nebo oleje. Při renovaci používáme nové téměř bezprašné stroje, které pohltí prach a bezpečně jej uzavřou. Nemusíte mít tedy obavy, že renovace palubkové podlahy znamená značný nepořádek a spoustu prachu. S našimi spolehlivými strojovými pomocníky - speciálními bruskami, vysavači, mycími stroji a leštícími stroji máte záruku precizně vykonané práce a viditelného výsledku renovace palubkové podlahy.

Renovace palubkových podlah a kdy k ní přistoupit záleží na tom, jak bylo dosud o podlahu pečováno a v jakém stavu je. Pokud palubkovou podlahu pravidelně ošetřujete speciálními doporučovanými prostředky, snadno se renovuje a čistí. Šetrná renovace palubkový podlah zajistí, že podlaha vydrží i několik renovací – každé broušení totiž odebere pouhý milimetr dřeva. Nás zkušený řemeslník za jeden den vybrousí asi 25 metrů čtverečních.

Renovovaná palubková podlaha se znovu rozsvítí v celé své kráse!

Postup renovace palubkové podlahy:

Z podlahy se nejdříve odstraní silné nečistoty a hřebíky. Následně se podlaha začne brousit nejdříve brusným pásem s hrubým zrnem a poté se postupně hrubost broušení parket snižuje až k jemnému vybroušení, přičemž spáry mezi parketami (či prkny) se vytmelí speciálním kytem. Po zaschnutí tmelu následuje důkladné vysátí průmyslovým vysavačem a konečné jemné přebroušení celého povrchu. Více o renovaci parket lze nalézt na stránce renovace parket.

  • Broušení palubkových podlah je základním krokem k úspěšné renovaci dřevěné podlahy. Dřevěná podlaha  se brousí v několika fázích. Od nejhrubšího až po nejjemnější broušení. Broušení se používá u silně znečištěného dřevěného povrchu, u mechanicky poškozených podlah a podlah, které byly v minulosti lakovány a je potřeba starý lak odstranit a znovu je povrchově ošetřit. Základním nástrojem je speciální bruska, které zároveň odsává jemný prach a nevzniká tak žádný nepořádek. Zbroušením podlahy dosáhneme všech původních vlastností dřeva a takto zpracovaný materiál je připraven pro ošetření jakoukoliv metodou. Podlahu můžeme lakovat, impregnovat olejem nebo voskovat. Více informací se lze dočíst na stránce broušení dřevěných podlah

 

  • Způsoby úpravy povrchu:

Lakování laky na bázi vody

lak na vodní bázi potlačuje barvu dřeva a omezuje tak vnímání kresby dřeva. Je však ekologický a bez zápachu. Laky mohou být lesklé, polomatné a matné. Ochrana před mechanickým poškozením je závislá na tvrdosti nášlapné vrstvy. Velmi tvrdé laky poskytují velmi dobrou ochranu na tvrdých i měkčích dřevinách. Lakovaná podlaha však neumožňuje lokální opravu.

Lakování laky na bázi rozpouštědel

na rozdíl od laků na bázi vody, laky na rozpouštědlovém základě zvyšují barevnost a zdůrazňují kresbu dřeva. Nevýhodou je otázka ekologičnosti a zápachu při zpracování.

Olejování

olej ztmavuje dřevo a zvýrazňuje kresbu dřeva - dřevo tak získává krásný vzhled přirozeného matového povrchu. Olej je velmi dobrou variantou na tvrdých dřevinách, na měkčích poškození nezabrání, nicméně umožňuje lokální opravu. Většinou je nutné více vrstev, než dojde k žádoucímu vyplnění pórů ve dřevě, což dřevo výborně chrání proti účinkům vlhkosti.

Voskování

vosky vytvářejí na podlahách leštitelný ochranný protiskluzný film. Chrání podlahu před předčasným opotřebením a dodává jí hedvábný lesk. Výborně se čistí a obnovují poškozené nebo opotřebované povrchy.

 

Nabídka profesionálních služeb společnosti Podlahy Praha v oblasti renovace palubkových podlah zahrnuje kompletní servis. Naší práci děláme kvalitně, máme s ní dlouholeté zkušenosti, a spokojenost zákazníka je pro nás na prvním místě. Víme, že dobře odvedená práce je naší nejlepší vizitkou. Naše reference mluví za vše.

Obraťte se na nás! Na renovace palubkové podlahy jsme odborníci!

Výsledek odborně provedené práce našich podlahářů při renovaci podlahy Vás příjemně překvapí!

Informace na téma údržba podlah, čištění podlah, broušení dřevěných podlah nebo snad renovace parket naleznete zde na webu Renovace podlah Praha