Renovace plovoucí podlahy

Renovace plovoucí podlahy
Renovace plovoucí podlahy 1
Renovace plovoucí podlahy 2
Renovace plovoucí podlahy 3
Renovace plovoucí podlahy 4
Renovace plovoucí podlahy 5
Renovace plovoucí podlahy 6
Renovace plovoucí podlahy 7
Renovace plovoucí podlahy 8
Renovace plovoucí podlahy 9

Systém plovoucích podlah je velmi oblíbeným typem krytin zejména v posledních desetiletích. Každý produkt na trhu má své klady i zápory. Jednou z nevýhod jakékoliv plovoucí podlahy je životnost její pochozí vrstvy. Uživatelé se na naši společnost Podlahy Praha s.r.o. často obracejí s dotazem, jestli je možnost řešit renovace plovoucí podlahy v jejich bytě. Vše vlastně začíná na počátku, při výběru vhodné podlahové krytiny. Už v této fázi by měl být zákazník upozorněn prodejcem na možná rizika s užíváním a postupy vhodné renovace plovoucí podlahy.

Renovace plovoucí podlahy musí proběhnout podle předepsaného technologického postupu.

Plovoucí podlaha v jakémkoliv provedení je sama o sobě materiálem, který si klient vybírá v obchodě, specializovaném podlahovém studiu nebo na internetu. Pouhý výběr a koupě podlahy nestačí. Krytina bude svému účelu správně sloužit dlouhá léta pouze za předpokladu dodržení technologického postupu při montáži, její následné vhodné užívání a správná údržba plovoucí podlahy a čištění. Pokud tyto zásady nejsou dodrženy, musí majitel zvážit proces renovace plovoucí podlahy. Takto komplexní službu obvykle dokážeme zajistit my ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o.

U nás v Podlahy Praha s.r.o. svým klientům již při výběru podlahy dokážeme popsat, jak u daného typu krytiny probíhá její pokládka a případná nutná renovace plovoucí podlahy. Pokud si majitel zajišťuje pokládku plovoucí podlahy vlastními silami a nevyužije služeb profesionálního podlaháře, který má s touto prací zkušenosti, může dojít již na počátku k chybám, které povedou k poškození krytiny a provedení následné nutné renovace plovoucí podlahy. A to pouze v případě, pokud profesionální podlahář nedoporučí kompletní výměnu této krytiny kvůli jejím technickým nedostatkům.

Renovace plovoucí podlahy můžeme dělit podle jejich typu a to:

  • Renovace plovoucí podlahy s pochozí vrstvou tvrdých podlah
  • Renovace plovoucí podlahy s dřevěnou pochozí vrstvou

Renovace plovoucí podlahy s pochozí vrstvou tvrdých podlah

Do této skupiny řadíme nejčastěji používané laminátové plovoucí podlahy, vinylové plovoucí podlahy a plovoucí podlahy s pochozí vrstvou přírodní linoleum s PUR ochrannou vrstvou. Požadavek na renovaci plovoucí podlahy nejčastěji zaznamenáváme od klientů, kteří si velmi výhodně pořídili akční laminátovou plovoucí podlahu v některém z hobby marketů a po nějaké době zjistili, že zámky lamel již nedrží plochu podlahy pohromadě, že došlo při užívání podlahy k poškození jejího povrchu, nebo že jejich podlaha vrže.

Výhodná cena při nákupu a úspora za montáž vlastními silami musí zákonitě odpovídat životnosti podlahové krytiny. Nedostatečná připravenost podkladu, nevhodně zvolené izolační podložky pod plovoucí podlahu a v neposlední řadě špatně řešené zámky lamel a jejich pochozí vrstva předurčují tyto levné laminátové podlahy ke krátké životnosti a obvykle k tomu, že se renovace plovoucí podlahy nevyplatí. Tento typ podlahy nechte dosloužit do únosné meze a poté ji nahraďte profesionálně namontovanou podlahou v únosné kvalitě.

V praxi se setkáváme s laminátovými plovoucími podlahami, které jsou produktem osvědčených výrobců a které byly namontovány profesionály. Pro takové krytiny se vyplatí i po desetiletí sjednat renovace plovoucí podlahy. Majitelé takových podlah byli jistě dodavatele upozorněni, aby si schovali po pokládce několik lamel podlahy pro jejich případnou nutnou výměnu, proto když dojde k nečekanému poškození, existuje možnost rozložení, výměny poškozeného dílu a opětovné složení plovoucí podlahy.

Pro všechny druhy plovoucích podlah s pochozí vrstvou tvrdých podlah Vám dokážeme doporučit údržbové a čisticí prostředky i přípravky na lokální opravy a renovace plovoucí podlahy.

Renovace plovoucí podlahy s dřevěnou pochozí vrstvou

Plovoucími podlahami s dřevěnou pochozí vrstvou označujeme ty, které mají dýhovanou lakovanou pochozí vrstvu, nebo se jedná o vrstvené dřevěné plovoucí podlahy s povrchem lak nebo olej. Dřevěné povrchy podlah jsou, stejně jako u masivních dřevěných podlah, vhodné pro renovace. U dýhovaných plovoucích podlah se jejich oprava a renovace plovoucí podlahy provádí pouze na ochranném laku, nebo, v případě většího poškození, pouze výměnou lamely jako u podlah s tvrdým povrchem.

U vrstvených dřevěných plovoucích podlah s nášlapnou vrstvou z ušlechtilého dřeva větší než 3mm můžeme řešit renovace plovoucí podlahy standardní renovací dřevěného povrchu jako u masivních podlah. To znamená v případě lakovaných dřevěných povrchů jejich obroušením na čisté dřevo, tmelením spár, a lakováním, nebo u lakovaných povrchů jejich mezibroušením a následným naolejováním. U olejovaných povrchů můžeme někdy přistoupit k pouhému refreshování této pochozí vrstvy podlahy.

Při provádění renovace plovoucí podlahy jakéhokoliv typu je vhodné zkontrolovat a případně vyměnit podlahové lišty obvodové a přechodové lišty nebo dveřní prahy.

Renovace plovoucí podlahy od společnosti Podlahy Praha

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí komplexní zpracování požadavků svých zákazníků tak, aby bylo naplněno jejich očekávání. V našem podlahovém studiu se Vám budou věnovat profesionálové, kteří Vám ochotně poradí a předvedou nabízené podlahové krytiny. Garantujeme Vám seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Renovace podlah, renovace dřevěných teras, renovace schodů a renovace dřevěných podlah, broušení dřevěných podlahprovádíme již řadu let.