Renovace starých parket

Renovace starých parket 1
Renovace starých parket 2
Renovace starých parket 3
Renovace starých parket 4
Renovace starých parket 5
Renovace starých parket 6
Renovace starých parket 7
Renovace starých parket 8
Renovace starých parket 9
Renovace starých parket 10
Renovace starých parket 11
Renovace starých parket 12
Renovace starých parket 13
Renovace starých parket 14

Parkety jsou stále velmi oblíbeným druhem podlahy, mohou být ozdobou jak starších, tak i moderních interiérů. Parketová podlaha vyniká dlouhou životností, snadnou údržbou a také atraktivním vzhledem. Přes dobrou údržbu však dochází časem k jejich opotřebování, ke změně vzhledu a stavu. Na staré parkety není právě radostný pohled. Po letech používání jsou flekaté, poškrábané a matné. Jsou vaše parkety špinavé, znečištěné či poškrábané? Máte v domácnosti staré parkety? Nezakrývejte je kobercem či nenahrazujte plovoucí podlahou! Nastal čas na renovaci starých parket.

Renovace starých parket pomáhá vylepšit stav parket.

Renovace starých parket - nejsou potřeba nové parkety

Co dělat, když jsou staré parkety poškozené, zašlé, nebo vržou? Staré parkety není nutné strhnout a položit nové. Pro ušetření finančních nákladů můžete zvolit renovaci starých parket. Renovace starých parket není tak nákladná, jako koupě nové dřevěné podlahy. Společnost Podlahy Praha vám zrenovuje vaše parkety. Neváhejte nás proto kontaktovat! Díky několika krokům, zahrnujícím broušení dřevěných podlah a jejich impregnaci, leštění a lakování, bude vaše stará podlaha z parket jako nová.

Společnost Podlahy Praha používá při revitalizaci starých parket ten nejohleduplnější postup, jaký lze v současnosti v oboru renovace starých parket nabídnout. Účinně zrenovujeme vaše omšelé, poškrábané a jinak znehodnocené parkety do nové podoby bez kil prachu rozptýleného do okolního prostředí. Renovace starých parket se skládá z několika důležitých a po sobě jdoucích kroků. Důkladné vybroušení, zatmelení a nová povrchová úprava – lakování, voskování či olejování parket. Každá naše práce, kterou provádíme má svůj postup a je provedena na nejvyšší úrovni. Díky dlouholetým zkušenostem provádíme renovaci starých parket kvalitně, precizně a dokonale.

Renovace starých parket - zdarma posoudíme stav podlahy

Naši profesionálové posoudí aktuální stav starých parket, rozsah jejich poškození a nutný rozsah renovace. Vypracují pro Vás nezávaznou nabídku cenové kalkulace a doporučí vhodný rozsah renovačních prací. Naši podlaháři s letitými zkušenostmi mohou zabránit nesprávnému rozhodnutí a nevhodně investovaným prostředkům. Návštěvu technika na místě předpokládané renovace starých parket nabízí společnost Podlahy Praha samozřejmě zdarma.

Zvolte tu správnou cestu a nechte staré parkety zrenovovat naší firmou - nebudete litovat!

Co byste měli vědět, než se s námi pustíte do renovace parket

 • přibližné stáří vašich parket
 • z jakého jsou materiálu
 • jaký je povrch pod parketami
 • jakou technikou jsou parkety připevněny

Úspěšná renovace starých parket závisí na správném posouzení stavu podlahy.

K obnově parket přistupujeme jednou za 10 až 20 let, v závislosti na frekvenci a intenzitě námahy, jíž musí podlaha čelit.  Parkety lze renovovat mnohokrát. Pokud jsou parkety v dobrém stavu, brousí se převážně jen původní zašlý a poškrábaný lak zhruba do hloubky 1 mm, materiál vlastních parket se obrousí minimálně. Více poškozené parkety se brousí do větší hloubky (do 3 mm, více už to zpravidla nemá smysl), a to v několika vrstvách.

Velmi důležité je při renovaci starých parket zvolit správný technologický postup a druh povrchové úpravy. Neodborně provedená renovace podlahy může znemožnit další renovace, nebo ji úplně znehodnotit. Správná renovace starých parket je velmi důležitá a zásadně ovlivní konečný vzhled renovované podlahy. Renovaci starých parket se vyplatí svěřit profesionálům ze společnosti Podlahy Praha.

Mezi základní typ renovace starých parket patří broušení. Broušením se zbaví staré parkety škrábanců, různých rýh a nerovností. Broušením odstraníme také zašlou špínu, skvrny a zažloutlý odstín barvy či laku. Po broušení budou parkety opět hladké a vynikne jejich specifický barevný odstín i přírodní kresba dřeva.

Nabízíme kvalitní renovace starých parket za rozumné ceny. Společnost Podlahy Praha si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Jak renovace starých parket probíhá?

 • Příprava podlahy

Z podlahy připravené k renovaci nesmí vyčnívat žádné hřebíky nebo jiný spojovací materiál. Nejdříve je nutné je odstranit. Někdy je zapotřebí udělat malé opravy parket. Upevnit desky pod parketami, vyplnit menší díry, vyměnit prasklé nebo chybějící parkety apod. Z podlahy demontujeme také soklové lišty a případně i ty opravíme.

Broušením se odstraňují povrchové nedokonalosti podlahy - škrábance, rýhy, špína, skvrny, zažloutlý vosk, lak, olej či barva. Broušení provádíme válcovou bruskou. Vznikající prach lapán ve velkém množství do vaku upevněného ke stroji. Díky tomuto systému je zajištěno, že po skončení broušení nebudete muset vynaložit tolik práce spojené s úklidem.

Kvalitní obroušení starých parket sestává ze série několika brusů. Počet brusných kroků (s různou hrubostí brusiva) závisí na velikosti a četnosti přechodů u nově položených parket a na stupni opotřebení u starých podlah, případně stupni jejich nerovnosti. K broušení starých parket se používá speciální brusný papír různé zrnitosti. Celoplošné a rovnoměrné broušení zajišťují profesionální brusné stroje.

Před posledním brusem, se vytmelí případné trhliny a spáry. Po vytvrzení tmelu přejdeme k poslednímu jemnému broušení před povrchovou úpravou – lakováním nebo olejováním.

Laky se nanášejí v několika vrstvách, základních a vrchních. Mohou být celkem tři, ale může jich být i více. Konkrétní počty závisí na použitém přípravku. Dobře ošetřená podlaha je vizitkou prostoru a majitele nemovitosti. Nevyplatí se tedy šetřit na nesprávném místě a ušetřit několik finančních prostředků za nesprávný a neodpovídající levnější nátěr, a po roce či dvou vidět podlahu prochozenou, flekatou či jinak poškozenou.

Podmínky, které musí splnit staré parkety určené k renovaci

 1. Podlaha v žádném místě nepříjemně nevrže
 2. Spáry mezi podlahovými dílci nejsou nikde větší než 1-2 mm
 3. Vrypy, díry a jiná viditelná hloubková poškození podlahových dílců jsou jen nepatrných rozměrů
 4. Podlaha není v žádném místě zvlněná, vystouplá či propadlá více než 1-2 mm
 5. Podlaha dobře drží na podkladu po celé ploše, nikde se neprohýbá a nezvedá
 6. V podlaze nejsou žádné fatálně poškozené díly

Společnost Podlahy Praha se zabývá renovací starých parket a již řadu let. Je li to nutné provádíme i výměnu poškozených či doplnění chybějících dílců. Pro povrchovou úpravu parket používáme výhradně kvalitní ekologicky šetrné laky a oleje. Renovace starých parket provádíme v bytech, domech, kancelářích, školních třídách či tanečních nebo sportovních sálech.

Obraťte se na nás! Na renovace starých parket jsme odborníci!

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby z oblasti renovace podlah!

Renovace starých parket - videa

Renovace parket Praha - kongresové centrum

Renovace starých parket před renovací

Renovace starých parket při renovací

Renovace starých parket po renovací