Údržba dřevěných podlah - OLEJOVANÝCH

Zamysleme nad otázkou „ Proč si lidé do svých domovů pořizují dřevěné podlahy?“ a můžeme si na ni odpovědět jednoduše… „ protože chtějí mít doma přírodní, teplou a tradiční podlahu“, která přeci nemůže nikoho urazit. V posledních letech je trend dřevěných podlahových krytin opět na vzestupu. Nemusí se jednat jen o nové podlahy, řada majitelů bytů i komerčních prostor se v současnosti obrací na specializované podlahářské firmy, které jim zrenovují původní dřevěné podlahy.

Údržba dřevěných podlah od společnosti Podlahy Praha

Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. je jednou z těchto specializovaných firem, která dokáže pracovat nejen s novými podlahami, ale zároveň velmi citlivě řeší i opravy a renovace parket (broušení parket), broušení dřevěných podlah, mozaik, zámeckých čtverců i masivních selských prken. Nově položené, ale i původní zrenovované podlahy si v průběhu užívání zaslouží šetrný přístup a ten dokážeme svým zákazníkům ulehčit správným výběrem prostředků a systémů na údržbu dřevěných podlah.

…vlastně bychom měli začít výběrem vhodné povrchové úpravy dřevěné podlahy. Pokud se při volbě povrchové úpravy dřevěné podlahy neorientujeme dobře, je nejlepší navštívit specialistu, který nám s tímto problémem poradí. My v Podlahy Praha, s.r.o. našim klientům rádi vysvětlíme, jaké mají možnosti, jaké výhody mají jednotlivé povrchové úpravy, ale zároveň je upozorníme na možné problémy, které se s užíváním takto upravených podlah, mohou objevit.

Zákazníci, kteří si chtějí užít pocit „opravdového“ dřeva, volí povrchovou úpravu své dřevěné podlahy olejováním nebo tvrdým voskovým olejem.

Při správném výběru údržbových prostředků a postupů při jejich užívání docílíme dokonalého vzhledu a dlouhé životnosti podlahy

Údržba dřevěných podlah - Výběr vhodného údržbového prostředku

Renomovaní výrobci podlahových olejů nebo tvrdých voskových olejů na dřevěné podlahy mají ve svém výrobním programu také čistící a údržbové přípravky. Mezi takové výrobce řadíme společnosti WOCABONAOSMO. Pokud je zákazník seznámen s tím, jakou povrchovou úpravu má jeho olejovaná podlaha, může tuto informaci předat zaměstnanci specializované firmy a ten mu od stejného výrobce doporučí vhodný přípravek.

Jestliže majitel podlahy tuto informaci nemá, můžeme mu nabídnout výrobky specializované firmy na výrobu čisticích prostředků, jakou je německý Dr.Schütz .

  • Údržba dřevěných podlah olejovaných - WOCA
  • Údržba dřevěných podlah olejovaných - BONA
  • Údržba dřevěných podlah olejovaných - OSMO
  • Údržba dřevěných podlah olejovaných – Dr.Schütz

Údržba dřevěných podlah olejovaných - WOCA

Prestižní dánský výrobce přípravků pro péči a údržbu olejovaných podlah WOCA je v současné době jedním z dodavatelů s nejširším portfoliem podlahové chemie pro péči a údržbu dřevěných podlah olejovaných. Mezi jeho výrobky najdeme produkty pro profesionální podlaháře i pro běžné zákazníky, kteří si chtějí zajistit údržbu olejovaných podlah sami.

Základním produktem na údržbu dřevěných podlah olejovaných je WOCA -Mýdlo na dřevěné olejované podlahy. Je to koncentrovaný prostředek na běžné mytí podlah, ošetřených olejem. Jedná se o přírodní produkt, který obsahuje i sojový a kokosový olej. Výrobce dodává tento čisticí prostředek nejen bezbarvé – přírodní, ale také v bílé a šedé variantě pro dobarvované podlahy.

 WOCA-Refresher je čistící a obnovující mýdlo s olejem, které se používá na oživení vzhledu naolejovaných dřevěných podlah. Radikálním prostředkem je WOCA-Intenzivní čistič, určený pro údržbu dřevěných podlah olejovaných velmi znečištěných a pro lokální odstranění skvrn.  Tento přípravek se používá také pro přípravu dřevěných podlah olejovaných před doolejováním.

Na ošetření povrchu těchto podlah se používá WOCA-Pečující olej. Tento rychle vytvrzovací olej je vhodný pro renovaci povrchů dřevěných olejovaných podlah. Vyrábí se v přírodním, bílém, šedém, hnědém, černém a extra bílém provedení. Pro kompletní snadné domácí čištění a ošetřování dřevěných podlah olejovaných může zákazník využít WOCA-Box s pečujícím olejem. Tato sada obsahuje Mýdlo na dřevěné olejované podlahy, Intenzivní čistič, pečující olej, pad, hadr na olej a návod na použití. Sada je vhodná pro plochy ca 35 m2 .

Uvažujete o výběru pečujících a údržbových prostředků od firmy WOCA?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA

Údržba dřevěných podlah olejovaných - BONA

Švédský výrobce laků, olejů, lepidel a údržbových prostředků na podlahy je na našem trhu velice oblíbený. Mezi širokou veřejností je asi nejznámější jeho BONA-Spray mop, systém pro snadnou a šetrnou údržbu podlahových krytin. Ve spojení s přípravkem BONA-Čistič na olejové podlahy je tento systém jedním z nejjednodušších systémů údržby dřevěných podlah olejovaných s okamžitým efektem.

 Pro zastánce klasického vytírání podlah pomocí kbelíku a hadru má tento výrobce ve své nabídce BONA-Soap. Jedná se o koncentrovaný prostředek na bázi mýdla pro čištění a údržbu dřevěných podlah olejovaných základními oleji BONA Oil nebo BONA HS Wax. Pro běžnou údržbu a čištění podlahy, ošetřené buď UV-olejem nebo tvrdým voskovým olejem BONA Hard Wax Oil je určený BONA-Wax Oil Rerfresher, vyrobený ze směsi přírodních vosků. Výše uvedené prostředky sloučí pro čištění dřevěných podlah olejovaných.

Má-li zákazník pocit, že jeho podlaha potřebuje osvěžit vzhled, může na doolejování použít BONA-Care Oil . V zásadě se jedná o rychleschnoucí olej, vyrobený na přírodní bázi, který při aplikaci vyplňuje póry dřeva pro dlouhotrvající ochranu. Za zmínku stojí i fakt, že přípravky na údržbu dřevěných podlah olejovaných BONA se vyznačují nízkou hladinou zápachu. Kvalitou svých výrobků přesvědčila BONA i svého krajana, špičkového výrobce dřevěných podlah Kährs, který tyto oleje používá při výrobě svých podlah.

Uvažujete o výběru čistících přípravků BONA na údržbu olejovaných dřevěných podlah?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA

Údržba dřevěných podlah olejovaných - OSMO

Pro německého výrobce, orientujícího se v oblasti povrchových úprav dřevěných podlah na voskové oleje, dekorační oleje, UV oleje a vosky, je samozřejmostí vlastní řada údržbového programu na podlahy. Mezi nejžádanější na pravidelnou údržbu dřevěných podlah olejovaných patří jeho OSMO-Wish-fix. Jedná se o přípravek, který se naředěný používá na klasické vytírání.

Pro příležitostnou údržbu dřevěných podlah olejovaných a oživení vzhledu podlah s povrchovou úpravou od tohoto výrobce doporučujeme OSMO-Voskovou údržbu a čistící prostředek . Tento prostředek je k dispozici také v praktickém OSMO-Údržbovém setu na podlahy, který obsahuje 1 litr Wish-fix, 0,4 litru Voskové údržby a čistícího prostředku, 3 utěrky k nanesení a návod na údržbu.

Uvažujete o výběru prostředků na údržbu olejovaných dřevěných podlah od výrobce OSMO ?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA

Údržba dřevěných podlah olejovaných – Dr.Schütz

Alternativou, pro zákazníky, kteří si nejsou jisti výrobcem povrchové úpravy své dřevěné podlahy, je německý specializovaný výrobce přípravků na čištění a údržbu podlahových krytin  firma Dr.Schütz. V oblasti údržby dřevěných podlah olejovaných nabízí přípravek CC-Mýdlo na dřevo .  Jedná se o prostředek na bázi přírodních vosků. Po vyčištění a vyleštění tímto prostředkem získává podlaha hedvábný lesk. Jedná se o cenově přijatelný prostředek s vydatností 750 ml na 750 m2.

Podlahy ošetřené olejem nebo tvrdým voskovým olejem se vyznačují malou odolností proti chemikáliím a stopám po gumových podrážkách bot. Pokud nezvolíte dobře údržbový systém a čisticí prostředky, které zajišťují ochranu povrchu, například vosky a speciální mýdla, dochází k rychlému opotřebení nebo dokonce k trvalému poškození dřeva. 

Informace na téma údržba dřevěných podlah lakovaných naleznete na webu Renovace podlah v sekci údržba podlah. Možna vás také bude zajímat sekce Renovace dřevěných podlah