Údržba dřevěných podlah – LAKOVANÝCH

Velká většina lidí, kteří se rozhodnou pro dřevěné podlahy lakované svou volbu zdůvodní tím, že chtějí mít doma přírodní, teplou a tradiční podlahu, jejíž údržba bude snadná. Při svém výběru si jsou většinou vědomi toho, že při užívání podlahy nejsou v přímém kontaktu se dřevem, ale že se vlastně dotýkají laku, který dřevo chrání. Dřevěná podlaha lakovaná jim za to poskytuje bonus ve formě vysoké odolnosti proti oděru, nenáročnou na údržbu a čištění podlah.

Dalším kritériem při volbě laku je možnost výběru stupně lesku nebo matu podlahy, takže při dobré volbě může mít dřevěná podlaha lakovaná vzhled dřevěné podlahy olejované. Při dobrém zacházení s takovou podlahou, čištění kvalitními údržbovými prostředky a dodržení základních zásad, jako jsou používání filcových podložek na nohách nábytku, podložek pod kolečkové židle a používání čisticích zón lze lak po několika letech pouze mezibrousit a znovu přelakovat.

Dřevěné podlahy lakované lze, při kvalifikovaném výběru stupně provozního zatížení laku, použít v komerčních a veřejných prostorech.

Toto se netýká pouze nových podlah, řada majitelů soukromých i veřejných prostor se obrací na renomované podlahářské firmy s požadavkem na renovaci stávající dřevěné podlahy. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. je takovouto specializovanou firmou. Dokážeme pracovat nejen s novými podlahami s lakovanou povrchovou úpravou z výroby, ale zároveň velmi citlivě řešíme doložení, opravy, broušení parket , broušení dřevěných podlah a celkové renovace parket, zámeckých čtverců, mozaik a masivních selských prken.

Nové podlahy lakované, ale i původní zrestaurované podlahy si při užívání zaslouží šetrný přístup a ten dokážeme svým zákazníkům ulehčit správným výběrem prostředků a systémů na údržbu dřevěných podlah lakovaných. Jestliže se klient při volbě povrchové úpravy dřevěné podlahy neorientuje dobře, je nejlepší navštívit specialistu, který mu s tímto problémem poradí.

Údržba dřevěných podlah lakovaných od společnosti Podlahy Praha

My v Podlahy Praha, s.r.o. našim klientům rádi vysvětlíme, jaké mají možnosti, jaké výhody mají jednotlivé povrchové úpravy, ale zároveň je upozorníme na možné problémy, které se s užíváním takto upravených podlah, mohou objevit.

Zákazníci, kteří si chtějí užít pocit dřeva bez náročné údržby, volí lakovanou povrchovou úpravu své dřevěné podlahy.

Při správném výběru údržbových prostředků a postupů při jejich užívání docílíme dokonalého vzhledu a dlouhé životnosti podlahy

Výběr vhodného údržbového prostředku

Renomovaní výrobci laků na dřevěné podlahy mají pro své zákazníky připraveny také čistící a údržbové přípravky, protože je v zájmu samotného výrobce laků, aby byli jeho klienti spokojeni. Mezi takové výrobce můžeme z vlastní zkušenosti zařadit společnosti WOCA a BONA.

Pokud je zákazník seznámen s tím, jakým lakem byla jeho podlaha ošetřena, může nám tuto informaci předat a my mu od stejného výrobce doporučíme vhodný přípravek na čištění a údržbu dřevěných podlah lakovaných. Jestliže majitel podlahy tuto informaci nezná, doporučíme mu vhodnou variantu z produkce specializované firmy na výrobu čisticích prostředků, jakou je německý Dr.Schütz .

  • Údržba dřevěných podlah lakovaných - WOCA
  • Údržba dřevěných podlah lakovaných - BONA
  • Údržba dřevěných podlah lakovaných – Dr.Schütz

Údržba dřevěných podlah lakovaných - WOCA

Dánský výrobce laků a přípravků pro péči a údržbu dřevěných podlah lakovaných WOCA má na našem trhu významné zastoupení. Mezi jeho výrobky najdeme nejen produkty pro profesionální podlaháře, tento výrobce je zaměřený i na běžné zákazníky, kteří si zajišťují údržbu lakovaných podlah sami.

Základním produktem na údržbu dřevěných podlah lakovaných je WOCA -Mýdlo na lakované,vinylové a laminátové podlahy. Používá se na běžné mytí všech dřevěných lakovaných podlah. Při čištění nevytváří na povrchu film, proto je vhodný k častému mytí. WOCA-Pečující balzám na lakované a vinylové podlahy je oživující prostředek, který vzhled těchto podlah dokáže oživit.

Pro kompletní snadné domácí čištění a ošetřování dřevěných podlah lakovaných může zákazník využít WOCA-Box s pečujícím balzámem na lakované a vinylové podlahy. Tato sada obsahuje Mýdlo na dřevěné lakované podlahy, Intenzivní čistič, pečující balzám na lak a návod na použití. Sada je sestavena tak, že pokud zákazník dodrží  Návod k použití, bude příjemně odměněn výsledkem své práce. 

Uvažujete o výběru pečujících a údržbových prostředků od firmy WOCA?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA

Údržba dřevěných podlah lakovaných - BONA

Švédský výrobce laků, podlahové chemie a údržbových prostředků na podlahy je na našem trhu velice oblíbený. Mezi širokou veřejností je asi nejznámější jeho BONA-Spray mop, a jeho varianty. Jde o systém pro snadnou a šetrnou údržbu podlahových krytin. Ve spojení s přípravkem BONA-Čistič na lakované dřevěné podlahy je tento systém jedním z nejjednodušších systémů údržby dřevěných podlah lakovaných s okamžitým efektem.

BONA-Cleaner je čisticí prostředek k odstraňování špíny a nečistot. Má-li zákazník dojem, že jeho lakovaná podlaha potřebuje osvěžit vzhled, může použít BONA-Polish. Jedná se o čisticí prostředek na vodní bázi, který nabízí dlouhodobé ošetření povrchu, oživuje jej, prodlouží životnost a usnadní údržbu dřevěných podlah lakovaných. Vyrábí se v provedení MAT a LESK. Dalším přípravkem na oživení vzhledu je BONA-Freshen Up. Jde o tekutou leštěnku bez obsahu rozpouštědel.

Za zmínku stojí i fakt, že přípravky na údržbu dřevěných podlah lakovaných BONA jsou prakticky bez zápachu.

Uvažujete o výběru čistících přípravků BONA na údržbu lakovaných dřevěných podlah?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA

Údržba dřevěných podlah lakovaných – Dr.Schütz

Alternativou, pro zákazníky, kteří si nevědí, od kterého výrobce je lak na povrchu jejich dřevěné podlahy, je německý výrobce – specialista na výrobu přípravků na čištění a údržbu podlahových krytin firma Dr. Schütz. V oblasti údržby dřevěných podlah lakovaných nabízí přípravek CC-Čistič na parkety a korek, který je určen pro aktivní pravidelné čištění. Neobsahuje rozpouštědla a je vhodný i na prvotní úklid po pokládce podlahy.

Pro ošetření lakovaných podlah, zvláště těch, které jsou lakovány matným lakem, je možno použít CC-Mat na parkety. Tento prostředek ošetřuje a chrání podlahy hedvábně matným filtrem. Polymerová disperze s obsahem vosků CC-Lesk na parkety a korek je vhodná pro ošetření a údržbu dřevěných podlah lakovaných a korkových podlah, které mají stejnou povrchovou úpravu.

Podlahy ošetřené lakem sice nedávají možnost přímého kontaktu člověka se dřevem, ale tuto nevýhodu mu vynahradí poměrně snadnou údržbou a prodlouženou životností.

Informace na téma údržba dřevěných podlah olejovaných naleznete na webu Renovace podlah v sekci údržba podlah. Možna vás také bude zajímat sekce Renovace dřevěných podlah