Voskování podlah

Co člověk to názor…. pokud bychom mezi majiteli a uživateli dřevěných podlah, ať parketových, mozaikových, prkenných nebo dokonce zámeckých čtverců, provedli průzkum na téma …..“ Jaká je nejlepší a nejpřirozenější povrchová úprava dřevěné podlahy? “, dostali bychom takové množství argumentů proč zrovna lak nebo zrovna olej je to pravé, ale málokdo z těchto respondentů by si vzpomenul na jednu z nejstarších metod ochrany a údržby a to na voskování podlah.

Voskování podlah se provádí již několik let

Už naši předkové znali tuto metodu, jak zrenovovat a ochránit dřevěnou podlahu a ona se vlastně s menšími nebo většími obměnami používá až do dnešního dne. Jen ji už sami neprovádíme. Tento tradiční rituál, který musel umět každý majitel nových i starých parket, naše maminky a babičky nevyjímaje, a který měl rád opravdu málokdo, jsme jako děti znali pod názvem drátkování parket a voskování podlah. Více informací na téma broušení parket, broušení dřevěných podlah a renovace parket se dozvíte na příslušných stránkách.

Jednalo se o to, že zhruba jednou až dvakrát do roka rodina z místnosti vystěhovala veškerý možný nábytek, maminka, tatínek a mnohdy i děti zaklekli na všechny čtyři a drátky, které se podobaly drátěnce na nádobí, pěkně centimetr po centimetru vydrhli celou místnost. Poté následovalo vytření podlahy a po zaschnutí její ruční napastování a vyleštění. Po zaschnutí pasty se mohl nastěhovat nábytek zpět.

V současnosti, v době specializovaných firem na podlahářské práce, stačí, aby se majitel podlahy obrátil na takovou společnost. Současný postup se vlastně od dob ručního voskování podlah moc nezměnil. Vždy jde hlavně o to, aby byla podlaha dokonale mechanicky, nebo i za použití úklidových přípravků, vyčištěna a připravena pro nanesení ochranné vrstvy vosku. Zaměstnanci společnosti Podlahy Praha, s.r.o. svým klientům rádi poradí, co vše mohou pro své podlahy udělat.

Voskování podlah dřevěných olejovaných lze realizovat přípravky na bázi vody. Vosky na bázi vody vytvářejí na dřevěných podlahách ochranný leštitelný protiskluzný film. Chrání podlahu před opotřebením a dodává jí hedvábný lesk. Impregnace a voskování podlah dřevěných můžeme provádět přípravky na bázi rozpouštědel. Vosky na bázi rozpouštědel vytvoří na dřevěných podlahách tvrdou ochrannou vrstvu, která je snadno leštitelná. Těmito přípravky se čistí a obnovují opotřebované nebo poškozené povrchy.

Při správném výběru údržbových prostředků a postupů při jejich užívání docílíme dokonalého vzhledu a dlouhé životnosti podlahy

Uvažujete o výběru pečujících a údržbových prostředků na voskování podlah?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA

Voskování podlah dřevěných a olejování

Při voskování podlah je dřevo napuštěno tekutým voskem na bázi včelího vosku, při olejování napouštíme dřevěnou podlahu přírodním olejem. Tyto látky proniknou do dřeva a vyplní v něm póry. Tím je dřevěný povrch podlahy chráněn proti vlhkosti, a také se snáze uklízí. Dřevěná podlaha pak působí hladkým dojmem. Vosk i olej na povrchu dřeva vytvoří jemný film a ne uzavírají jej jako vrstva laku.

Voskování podlah dřevěných - výhody

Při voskování podlah zachováváme přirozený vzhled a strukturu dřeva. Proto je metoda voskování podlah vhodná především pro podlahy s povrchovou úpravou kartáčováním, katrováním a ostatními reliéfními povrchovými úpravami. Dále je vhodná pro prkna s přiznanou V-spárou. Pokud dojde k poškození podlahy pouze lokálně, můžeme postižené místo přebrousit a přeolejovat.

Voskování podlah dřevěných - nevýhody

Nevýhodou voskování podlah dřevěných je, že úklid voskovaných a olejovaných podlah je trochu složitější a že při užívání voskovaných podlah dochází snáze k ušpinění povrchu. Podlaha s touto povrchovou úpravou by měla být zhruba jednou ročně překartáčována a znovu naimpregnována a přeleštěna. My v Podlahy Praha, s.r.o. našim klientům vysvětlíme a poradíme, jaké mají možnosti a co vše pro své zákazníky umíme zařídit.

Uvažujete o voskování podlah dřevěných olejovaných?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA

Voskování podlah dřevěných lakovaných

Voskování podlah lakovaných se provádí metodou tak zvané polymerizace. Jde o proces nanesení polymerové disperze na voděodolný a lakovaný (nikoliv olejovaný) povrch podlahových krytin jako jsou dřevo, koreklaminátové podlahy a lakované přírodní povrchy. Nanesením disperze vznikne jednolitá vrstva, která uzavře povrch podlahoviny a vyplní mikroskopické póry. Podlaha, ošetřená tímto způsobem se tak stává odolnějším proti opotřebení, méně se špiní a lépe se udržuje. Získává také velmi dobré protiskluzné vlastnosti.

Vosky - polymery - na dřevo jsou přípravky na voskování podlah lakovaných, které dokážou ochránit původní vzhled podlah, zjednoduší a urychlí denní i opakovanou údržbu. Po jejich použití se podlaha stává snadno udržovanou, na povrchu neulpívají nečistoty a například otisky podrážek je snadné odstraňovat. Finálním efektem voskování podlah lakovaných je i ekonomická stránka dalších úklidových procesů.

Proces voskování podlah lakovaných začíná stržením a odstraněním původních ochranných filmů na podlaze. Následujícím krokem je důkladné umytí a vyčištění povrchu podlahy. Polymery se na lakované povrchy aplikují nanášením ve třech vrstvách. Po ošetření lakovaných povrchů voskováním se tyto stávají nejen odolnějšími, ale daleko lépe se udržují. Podlahy Praha, s.r.o. svým klientům rádi poradí, jaké mají možnosti při údržbě voskováním lakovaných povrchů podlah.

Uvažujete o voskování podlah dřevěných lakovaných?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA

Údržba podlah - Renovace Podlah