Broušení parket postup

broušení parket postup
broušení parket postup 1
broušení parket postup 2
broušení parket postup 3
broušení parket postup 4
broušení parket postup 5
broušení parket postup 6
broušení parket postup 7
broušení parket postup 8
broušení parket postup 9
broušení parket postup 10

Staré parkety mají svoje kouzlo a specifickou vůni, které Vám žádná nová podlaha nenabídne. Máte doma zašlé staré parkety a přáli byste si, aby i po mnohaletém používání vypadaly jako nové? Předností parket je možnost renovace i po mnoha letech používání. Velmi důležité je zvolit správný technologický postup a druh povrchové úpravy při renovaci. Pokud se na parketách nachází vrstva špíny, starých nátěrů, škrábance či menší nerovnosti, pak je možné provést renovaci v podobě broušení parket a nanesení nové vrstvy laku, oleje případně vosku.

Mezi nejčastější způsoby renovace parket patří broušení parket, při kterém dochází k odstranění veškerých povrchových nedokonalostí. Podle míry nedostatků používáme profesionální brusky s brusnými pláty odpovídající zrnitosti. Broušení parket má několik fází, které musí jít za sebou, od nejhrubšího k nejjemnějšímu, tak aby bylo docíleno co nejlepšího výsledku. Tímto postupem se ubere podlaze zhruba 1 mm dřeva. Ve většině případů lze k broušení parket přistoupit bez náročných příprav. Opravy před započetím broušení parket jsou nutné pouze, pokud je porušena celistvost podlahy, některé parkety potřebují vyměnit či přeložit nebo nosné podkladové desky neplní řádně svůj účel. Broušení parket lze opakovat i vícenásobně.

Broušení parket postup -  posoudíme rozsah poškození

Společnost Podlahy Praha provádí broušení parket a dřevěné podlahy již řadu let. V rámci našich nabízených služeb nejdříve provedeme bezplatnou obhlídku - náš zkušený kolega posoudí stav parket, na jehož základě pro Vás vypracujeme cenovou nabídku. Broušení parket v oblasti Praha provádíme v bytech, domech, kancelářích, školních třídách, společenských prostorách či tanečních nebo sportovních sálech. Je li to nutné provádíme i výměnu poškozených či doplnění chybějících dílců. Pro povrchovou úpravu parket používáme výhradně kvalitní ekologicky šetrné laky, oleje a vosky. Všechny  naše stroje jsou napojeny na odsávání, a proto  jsou prováděné práce téměř bezprašné. Díky tomuto systému máte zaručeno, že po skončení broušení dřevěných podlah nebudete muset vynaložit tolik práce spojené s úklidem.

Starým parketám dáme nový luxusní vzhled!

Každá naše práce, spojená s broušením parket má svůj postup a je provedena kvalitně. Naši pracovníci procházejí speciálním školením. Díky svým zkušenostem provádí broušení parket v oblasti Praha kvalitně, precizně a dokonale.

Broušení parket postup - od přípravy až po odvoz odpadu

Dříve než si broušení parket objednáte, je důležité ujasnit si nároky podlahu a  zvážit, zda je dokáže splnit. Před broušením parket je vždy nutné nejdříve zjistit současný stav podlahy. Tento krok není radno podceňovat - špatný odhad by Vás mohl stát dost peněz a výsledek by nemusel splňovat Vaše předpoklady. Broušení parket v oblasti Praha provádíme na klíč - od strhnutí starých podlah, vyrovnání podkladu, výroby podkladových roštů, odvozu odpadu, přes důkladnou renovaci krytin, moření, přebroušení, vytmelení až po finální úpravu laky, vosky nebo oleji. Podlaháři, kteří provádí broušení parket, mají dlouholeté zkušenosti z tohoto oboru a jsou průběžně proškolováni pro užívání nových materiálů a postupů.

Broušení parket postup - video

Podmínky, které musí splnit parkety určené k broušení:

 1. Spáry mezi parketami nejsou nikde větší než 1-2 mm
 2. Vrypy, díry a jiná viditelná hloubková poškození parket nejsou velké
 3. Parkety nejsou v žádném místě zvlněné, vystouplé či propadlé více než 1-2 mm
 4. Parkety dobře drží na podkladu po celé ploše, nikde se neprohýbají a nezvedají se
 5. Parkety v žádném místě nepříjemně nevržou
 6. V podlaze nejsou žádné fatálně poškozené parkety

 

Úspěšné broušení parket závisí na správném posouzení stavu podlahy.

Broušení parket postup:

 • Příprava parket - než začneme s vlastním broušením parket, je nutné podlahu připravit. Z podlahy nesmí vyčnívat hřebíky či jiný spojovací materiál. Někdy je zapotřebí udělat malé opravy parket, upevnit desky pod parketami, vytmelit menší díry, vyměnit prasklé nebo chybějící parkety apod.
 • Broušení parket - broušením parket se odstraní všechny povrchové nedokonalosti podlahy – rýhy, škrábance, špína, skvrny, zažloutlý lak, vosk, olej či stará barva. Broušení provádíme profesionální bruskou napojenou na odsávání.

Kvalitní obroušení parket se skládá ze série několika brusů. Začínáme hrubým brusem a přecházíme postupně až k jemnému broušení, které končí hladkým povrchem podlahy. Počet brusů závisí na velikosti a četnosti přechodů u nově položených parket a na stupni opotřebení, případně na stupni nerovnosti u starých parket.

Před posledním brusem, zkontrolujeme trhliny a spáry, které před závěrečným broušením důkladně vytmelíme. Po vytvrzení tmelu přejdeme k poslednímu jemnému broušení před povrchovou úpravou.

Po důkladném vybroušení vyčistíme celou plochu důkladně vysavačem. Je-li povrch podlahy bez prachu, můžete začít s lakováním.

 • Lakování parket - aplikujeme 1 vrstvu laku základního a 2-3 vrstvy laku vrchního. Po ukončení musí  plocha nejméně cca 2-3 hodiny schnout. Speciální lak rychle schne, po zatvrdnutí je velmi odolný a má vysoký estetický a dekorativní efekt. Lak zajistí parketám reprezentativní vzhled, tvrdost a odolnost. Navíc zatáhne spáry mezi parketami, čímž je učiní odolné proti náhodně vylité tekutině.

Lakované parkety – výhody

 1. velká odolnost proti oděru
 2. nenáročná na údržbu a čištění
 3. několik možností vzhledu (mat, polomat, lesk)
 4. protiskluzné vlastnosti

 

Speciální oleje dokážou zachovat přírodní vzhled parket a dřevo má navíc možnost dýchat. Nevýhodou je pak o něco horší údržba. Olejované parkety je možné opatřit ještě voskem, abyste zabránili špinění při používání podlahy. Voskování se provádí nejdříve po 24-48  hodinách po aplikaci druhé vrstvy oleje.

Olejované parkety – výhody

 1. vytváří přirozený dojem
 2. zdůrazňuje kresbu a zintenzivňuje barvu
 3. příjemný na chůzi
 4. možnost lokálních oprav

Dobře ošetřené parkety jsou vizitkou prostoru a majitele nemovitosti.

Broušení parket je jednou z našich specializací, máme za sebou desítky dokončených zakázek a věříme, že k plné spokojenosti našich zákazníků. Svému řemeslu rozumíme, dokážeme poradit a doporučit správné řešení.  Nabízíme kvalitní broušení parket za rozumné ceny. Společnost Podlahy si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Výsledek odborně provedené práce našich podlahářů při renovaci podlahy Vás příjemně překvapí!

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby v oblasti renovace podlah !